Milliyetçi insanlar faşist midir?

Sağda solda milliyetçilerin aslında faşist olduğunu yazan yazılar görüyorum. Milliyetçi insanlar faşist midir?

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır değildir.

Bu soruyu başka bir örnekle açıklayayım; her dini bütün insan yobaz ve şeriatçı mıdır ? Elbette değildir. Milliyetçiliği kafatasçılığa, ırkçılığa döken kişilere denir ancak.

Milliyetçiliği doğru ve düzgün özümsemiş kişilerin faşist olmadığının bir çok örneği mevcut. Faşismin kökeninde milliyetçilik olduğu doğrudur fakat her milliyetçiyi faşist olarak ilan etmek yanlış olurdu.

Dövüş ustası olanlar öfkelenmezler. Kazanma ustası olanlar korkmazlar. Akıllılar dövüşmeden kazanır, cahiller kazanmak için dövüşürler.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• faşist olmak bir bakıma bencilliktir. sadece kendi mantığının hüküm sürdüğü bir yer. milliyetçiler öyle değil ki. en azından ben değilim. sadece faşizmin bir zamanlar aşırı milliyetçilikle eş değer görülmesi ve kullanılması milliyetçiliğn faşizm ile aynı algılanmasına neden olmuştur.

0|0
    0|0
  • Milliyetçilik, başka milletleri küçük görüp kendi milletini yüceltmek demek değildir. Kendi milletini sevmek ve onların huzuru için çalışmaktır. Ve diğer milletlerin, kendi milletini milletine saygı göstermesi için diğer milletlere saygı, sevgi, hoşgörü ile yaklaşmaktır. Öteki türlü ırkçılık olur.

1|1
    0|1
  • Milliyetçi insan faşist olsa adı faşist olurdu zaten milliyetçi değil. Milliyetçilik ve islamcılık üzerine ülkücülerden üstüne var mıdır?

0|1
    0|0
  • milletini ulusunu sevmek güzel bir şeydir ama tüm dünya insanlarını sevmek daha güzel bir şeydir tekrar alıcak olursak milletini sevmek güz3el bir şeydir ama başkalarını dışlamak aşaglamak işte bu faşizmdir.

0|0
    0|0
  • yo değildir, faşist kendisinden başkasını kabul etmeyen istemeyene denir. milliyetçilik farklıdır. milli takımı tutmak milliyetçiliktir, diğer tüm ülke takımlarını lanetlemek faşizmdir

0|0
    0|0
  • faşizm tekçi zihniyettir.tek millet tek vatan tek dil diyen de enternasyonalist olamaz heralde ;)

yurtseverlik ile karıştırmamak lazım.komünizmde yurtsever anlayış en üst düzeydedir ama faşizme bulaşmaz.

1|1
    0|3
    • komünizmde yurtsever anlayışı en üsttedir öyle mi? Feminizm kocayı buluncaya kadar, Komünizm parayı buluncaya kadar diye bir laf vardır bilir misin? asıl sen yurtseverlik ile komünistliği karıştırma bence. önce komünistliğin kelime anlamına bir bak ondan sonra hangi yurdu seviyorsun ona karar ver.

• Ya sen böyle "yurtseverlik" falan diyorsun ya Moskof sümüğü, ossurarak gülüyorum.

• senin yorumun altindaki hakaret ve küfürleri gördükce fenalik geliyo ne sabir varmis sende hfzdjgjfjfjf.

• onu diyenler pok yesin, onlardan milliyetçiliği anlamalarını bekleyemezsin zaten aşırılığa kaçmadıkça milliyetçilik faşizm değildir

0|0
    0|0
  • hayır değildir... kım uyduruyolan bunları

0|0
    0|0
  • Ben de TÜRK milliyetçisiyim eğer bu faşistlikse evet faşistim

0|1
    0|1
  • Gozunu kapatinca kimsenin kendisini gormedigini sanmaktir fasizm ile milliyetciligi ayri tutmak..

0|0
    0|0
  • faşizmden aldığım lezzeti hiç bir şeyden almadım

faşizm candır <3

0|1
    0|1
  • ne alakası var :D

0|0
    0|0
  • Övünecek bir milliyeti olmayanlar, milliyetçiye laf atar olmuş!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• trde mliyetci olanlar yurt disinca milliyezci bir partiye degil sol partiyeoy verir.ordan sonucu bul.

0|2
    0|0
  • değil o farklı bir boyut

0|0
    0|0
  • Faşist derken kast ettiğin şey ''ırkçı'' ise, buradaki yazımı okumanı tavsiye ederim: link

Faşisti gerçek anlamında kullandıysan, Mussolinici olmakla alakası yok

0|0
    0|0
  • diğer faşistlere göre evet faşisttir (:

0|0
    0|0
  • Potansiyel faşisttir , hatta istisnalar hariç faşisttir .

0|0
    2|3
    • noldu solcu gücünemi gidiyoruz

• milliyetçiye faşist diyosun sonra aşağıda bazı milletlere kin besleyen milliyetçi insanlar diyosun. bak çakma demokrat sana söyliyeyim. 1. Senin o başka milletlere kin besliyo dediklerin milliyetçi değil ırkcıdır ve zaten kabul etmektedirler. 2. Sen kaç tane ben milliyetçiyim diyip de ırkçılık yapan insan gördün? klavyesi olan yazmasın.

• Şu sitede onlarcasını sana söyleyebilirim Milliyetçiyim diye geçinip ırkçılık yapanlardan kastım , kendilerini biliyorlar zaten .

Demokrat da değilim ayrıca

Önce ne yazdığımı anla sonra gel beni eleştir .

• aynı şey değil milliyetçi kendi milletini sever bayragını sever, faşist başka milletleri tanımaz ve saygı duymaz. yani milliyetçilikten çok çok ilerdedir

0|0
    0|0
Yükleniyor...