Avrupada yasiyorum ama Istanbul hayatina fazlasiyla ozeniyorum.

Istanbul farkli geliyor bana cok seviyorum Istanbul'u ama temelli yasamak icin dusununce olmaz diyorum. Bazende oradan birini bul oraya yerles diyebiliyorum cunku ailem anca bu sekilde oraya yerlesmem izin verir.

Istanbul gercekten nasil tecrubelerinizi paylasir misiniz? Ama sizlerde avrupaya can atiyorsunuz sanki oyle geldi bana.

Güncellemeler:
Turk dizilerinden ozeniyorum.

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• tam benlik soru şimdi ben buraya yazdıkça yazarım ne güzel de soru... Ben doğdum doğalı İstanbuldayım ve bu şehre aşığım resmen aşığım yani Türkiyenin hemen hemen yarısını gezdim çok şehirde yaşadım geçindim inan bana İstanbul bambaşka yurt dışına bir tek Gürcistana gittim inana bana ülkemiz gibisi yok hele de İstanbul gibisi yok asırlarca atalarımız ve tüm dünya bu şehir için boşuna savaşmamışlar tüm dünyanın gözü İstanbulda hala daha boşuna değilmiş o kadar savaşlar ben bunu İstanbulda yaşadıkça daha da iyi anlıyorum yurt dışı hevesim var evet hep derim ama şunu da derim yurt dışında yaşamam yalnızca gezmek için gidilir bahardan sonra interrail yapmayı düşünoyrum o yüzden ben Türkiyeden başka yerde kendimi evimde hissedemiyorum. her ne kadar asimile bir toplum olsak da her ne kadar kötü insanımız olsa da bir o kadar da iyisi var hiç bir ülkede insanlar bizimkiler kadar samimi bizimkiler kadar candan değil hep bireyseller kötülemiyorum asla yanlış anlaşılmasın ama bizim kadar içten değiller bunu yurt dışında yaşayan gidip gelen bir sürü insandan eş dost kardeş akraba hepsi hepsi diyor. şuanda mesela güney korede master için gitmiş orada yaşayan bir arkadaş konuşuyoruz özledim diyor ülkemi başka bir şey demiyor buradaki samimiyeti orada bulamıyor hele de İstanbul bilmiyorum ya ben İstanbulsuz yapamam Türkiyenin her şehri güzel insan büyüdüğü yaşadığı yeri ekbetteki seviyor ayrıldımı özlem duyuyor ama istanbula gelip alışan bırakmıyor bırakmıyor

0|0
    0|0
    • bu kadar şiirler yazılar romanlar ansiklopediler sen boşuna mı yazıldı sanıyorsun İstanbul için ama gel gör ki eskiye göre çirkinleşti buralar nedeni ise insanlar ve sistem kahrolası trafik ah şu trafik ömrümüzü yiyor.. içimizde bir sömürge var sömürülüyoruz.. uzun lafın kısası nerede çokluk orada bokluk eğer rahatsan yaşadığın yerde gelme buraya.. ben ve benim gibilere gelince hani Titanik filminin sonunda kaptan ve adamları gemiyi terk etmeyip keman çalarak gemiyle batıyorlar ya heh öyle işte

Erkekler Ne Diyor 12

• davulun sesi uzaktan kulağa hoş gelirmiş ;)

0|0
    0|0
    • Belkide.

• İstanbul a sık giden biriyim merkezi bölgelerde heleki tatil havasındaysan muazzam bir hayat var eğlenceler şehrin büyüsü aşık oluyor insan. Eğer karar vermek istiyorsan istanbulda 1-2 hafta bir işe gir orda hayatını devam ettirmeye çalışan bir insan stresini üzerine al ha birde zamanın olduğunda çok merkezi olmayan semtlerine bir uğra bakalım o zaman nasıl düşüneceksn

• istanbul güzeldir de yaşamak zor çok kalabalık her gün trafik metrobüste güreştim az önce resmen :) kızlar sürtünüyo bir yandan nere kaçıcağımı şaşırdm

0|0
    0|0
    • Erkeklerde cok sapikmis yani iyi niyetini farkli kullanirlar diyen yakinlarim var.

• kızlar mı sürtünüyor , yani beyfendi diyor ki yakışıklıyım seksiyim diyor . Erkekler hanzo gibi resmen. sürtmeseler bile gözleriyle tecavüz ediyorlar.

• Ben kendimi biliyorum o yeterli insanların ne yaptığı ve düşündüğü umrumda değil

• gelmende hiçbir sıkıntı yokta hayal kırıklığına uğrarsın:) İstanbul yaşanılacak bir yer değil. çok kalabalık hertürden insan var. istanbulda büyüdüm ama orada gidip yaşamam. yaşamak için bence kıyı yerler(ege akdeniz tarafları) daha uygundur. insanları daha iyidir.

0|0
    0|0
  • İstanbul, arayanın belasını da mevlasını da bulabileceği bir yer.

Eğer ayakların sağlam şekilde yere basmıyorsa dağıtabilir insan ve örneklerini çok gördüm.

Beni çeken şey bu. İstanbul'da yaşamaktan çok ama çok memnunum ve başka hiçbir yere gitmeyi düşünmüyorum.

Ama İstanbul'da yaşamak için sabır ve tadını çıkarmak için bol para lazım. Kiralar oldukça yüksek ve yaşam pahalı.

0|0
    0|0
  • Nerdeyse doğdum doğalı burdayım daha 1 tek hayrını görmedim. Hiç boşuna gelme. İstanbulun insanı tuhaftır. İstanbul tuhaftır aslında. Olduğun yerde mutlu olmaya çalış. Ben burda mutlu olmaya çalıştıkça hiçbirşey değişmiyor gereği yok.

0|0
    0|0
  • İstanbul'da yaşamıyorum ama, bende çok hayranım istanbu'la elimden geldiğince sürekli gitmeye çalışırım.

0|0
    0|0
  • Zengin koca arıyo beyler

0|0
    0|0
    • yok maddi durumum fena sayilmaz yani beni alan yasar istanbulda iyi maasla is bulabilirimki

• ooo iyi yere tükan açtık

• çok karmaşık bir şehir

0|0
    0|0
    • Evet sistem sorunu var her yerde.

• Dizilerden ozeniyorum iste.

• onların bir gerçekliği yok misal aşk-ı memnu diye bir dizi vardı bir zamanlar ordaki insanlar evde topuklu ayakkabı ile geziyolar : ) yok öyle bir dünya genelde ay yapım dizileridenki zengin aiileler çok aşırı bir dünyayda yaşıyolar :D

• istanbul ile avrupanın farkı ne ki aynı zaten

0|0
    0|0
  • Türkiye bir başkadır.Sizde bunun farkına varmışsınız bakın.Artık avrupa eski özentisi bitti artık.Türkiyenin önü açık .Bakın göreceksiniz avrupayı sollayacak :)

0|0
    0|0
  • İSTANBUL kaşla göz arasında, varla yok arasında, en ufak bir dikkatsizliğin ya da aptallığında insanı haşat edecek kent... seyri muhteşem yaşaması eziyet...

0|0
    0|0
  • Sen bana yurtdışında kalcak biyer bul ben sana istanbulda iş falan bulurum :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ama hayat filmlerde ki gibi degil ki. Insan hep uzaktaki seylere özenir sende biraz öyle bir durum var heralde...

0|0
    0|0
  • gelmeyin nolur gelmeyin bana kalsın buraları :) bir gün de akşam şöyle birilerine çarpmadan yürüyebileyim

0|0
    0|0
  • avrupa derken nerde ? Gelip ne yapacaksın ya ya da yer değiştirelim..

0|0
    0|0
    • Belcika. Orada hayatimi kurmak istiyorum isde bulurum kolayca yabanci dilim var. Ama evlenilecek adam yokmus orada oyle diyorlar erkekler kullanma derdindeymis. o.O

• Kullandırtmazsın sende , sana gel ama şeylik mi yap diyoruz töbe estf.

Kendinden ödün vermezsen bir bk olmaz. ama kal bence gelme yani.

• ayrıca dizilere özenme, hayat o kdr da güzel değil burada :D

• Evet İstanbul cok guzel ama bence yasamak icin değil..

Aslinda eger okuorsan staj icin istanbula gidebilirsin..ogrenirsin bolece İstanbul hayatini..

0|0
    0|0
    • Sen Istanbuldaan misin?

• Yoo Hollandadayim..sen gibi istanbulda yasamak isteyen bir arkadasim var..istanbulda staj icin 4 ay orda yasadi..orasi ona gore olmadigini anladi.. Uzaktan hersey guzel gorunur ama temeli kararlar evlilik gibi msl..once orda yasamayi birkac ay denesen

Yükleniyor...