Üniversite için farklı şehirde yaşamak insana neler kazandırır?

Bir çok insan okumak için şehir değiştiriyor. Peki soruyorum şehir dışında okuyan arkadaşlara sizlere neler kazandırdı ?Üniversite ortamı ,yurt ,ev vs ortamında neler öğrendiniz?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bir kere yurt ortamı tamamen zaman kaybı, bir an önce eve çıkmalısın. Bir evi kendi başına çekip çevirmeyi, ev arkadaşlarınla geçinmeyi, misafir ağırlamayı, özgürlüğünün tadını çıkarmayı, tepende dikilen biri olmadan ders çalışmayı, canın hiç bir şey yapmak istemediğinde boş boş oturmayı, gecenin bir köründe canın sıkılıp yürüyüşe çıkmayı, dışarıdan yemek söylemeyi, evde yemek yapmayı, müziğin sesini istediğin kadar açabilmeyi, ev partisi yapmayı, sevgilinle 3 gün 4 gece yataktan çıkmamayı, saatlerce sezon sezon dizi izlemeyi, ve şu an aklıma gelmeyen bir çok şeyi dibine kadar yaşayıp öğrenirsin. Ve bütün bunlar büyümeni sağlar. Farkında bile olmadan çocukluktan kurtulur, ama aynı zamanda süper eğlenceli de bir insan olursun. Mutlaka yaşanması gereken bir şeydir.

Yıllar geçip, mezun olup da ailenin yaşadığı şehire döndüğünde; doğduğundan beri yaşadığı şehirden kafasını çıkarmamış, kendini bildi bileli ailesiyle yaşamış, hayatı boyunca neredeyse hiç gerçek bir macera yaşamamış insanlardaki zavallılığı ve çaresizliği görürsün ve şehirdışında okumanın ne kadar iyi bir seçim olduğunu bir kez daha anlarsın...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Cebinde ki 50 krş. bile değerli olduğunu ve kendi ayaklarının üstünde durabilmeyi... Bir arkadaşın bazen hayatta ihtiyacın olan tek şey olduğunu.. ;)

0|0
    0|0
  • Hayat tecrübesi ve kendi kendine geçimini sağlamayı kısaca hayatı anlatır. Ve en çok dost dediklerinden kazık yiyeceğin ve en güzel arkadaşlıkları da yaşayacağın yerdir şehirdışı üniversite hayatı.

0|0
    0|0
  • farklı şehir, iyisiyle kötüsüyle hayatı öğretir.

0|0
    0|0
  • benden sana tavsiye alkol ve sigaradan uzak dur.

0|0
    0|0
  • Tek basina hayat ile mucadele etmeyi ogreniyorsun. En basit ornek ile temizlik, ev isleri, camasir, bulasik, yemek, ev ekonomisi...

E tabi biraz da ozgurluk. Hos ben kendi sehrimde de ozgurdum ama sehir/yurt disinda okurken de bunu tamamen hissettim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bol bol anı ve tecrübe

0|0
    0|0
  • Çile çekmeye bağışıklık kazanırsın. Paranı kullanmayı öğrenirsin en zoru da delice özleyip de göremezsin ya zorla olgunlaştırır seni..

0|0
    0|0
Yükleniyor...