Urfada evlenme yasi 12 13mus dogrumu bu?

Turkiyenin dogu illerinde urfa gibi yerlerde cocuklari zorla evlendiriyolarmis biri soyledi 13 yasinda evlenmis bide 4 karisi varmis inaniyimmi buna

0|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• yogunluklu olarak urfa tarafinda oluyor yalniz burda bir noktaya dikkat etmek lazim dogu degincehepimizin yanildigi bir sey var oda hemen aklimiza orda yasanan herseyin kürtlere ait oldugu yanlisidir,örnegin bahsettiginiz sey harran taraflarinda yogundur harranda baskin nüfus araptir haala bu bahsettiginiz meselenin yogun güncel devamliligi araplar arasinda yaygindir,mesela ibo´yu kürt bilirsiniz ama babasi araptir,günümüz dünyasinda haala yasanan insan ihlalleri maalesef her toplumda var,her toplumun kendine göre geri kaldigi asamadigi acmazlari var diliyelim zaman bunlarin degismesi icin hizli aksin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Aşiret resinin oğludur belki.. Vardır öyle istisnalar.

0|0
    0|0
  • O yaslarda oluyo 4 karI konusunda salliyor da olabilir

0|0
    0|0
  • bazı evlenenler var ama genelleme yapmak olmaz o kadarda değil yani

0|0
    0|0
  • evet dahil başlık parası dahi halen var..

0|0
    0|0
  • Eskiden analarımızın çocukluğunda varmış öyle şeyler hala var mı bilmiyorum

0|0
    0|0
  • var öyle adamla küçük kızı kafalarınca evlendirmişler kızın cinsel organını parçalaş ölmüş kız geçen öyle bir haber çıktı görmedin mi

0|0
    0|1
  • He bende 27 yaşındayım 5 eşim var birazdan hepsini okula götürcem Allahım ya soruya bak!

0|0
    0|0
    • gercek olup olmadigini ogrenmek icin sordum. 4 esi olan bir adam anlatti bunlari bana inanasim gelmedi ama cok ciddiydi :/

• İnanma böyle şeylere

• Okula niye götürüyon? Vardir yani bize uzak oldugu icin imkansiz gibi gelsede vardir heralde

• şanlıurfa, gaziantep gibi bazı yerlerde 3 5 bin tlye kız çocukları satılıyor. Bilgine.

0|0
    0|0
  • Ya nasil is ya bu, ben 27 yasina girdim daha ortada birsey bile yok, nasil bir dunya bu ya.

0|0
    0|0
    • urfalimisin?

• 25e kadar evlenmeyi dusunmuyorumki :)

• Ancak bulursun zaten 25 e kadar

• Malesef kapitalist düzen her yerde. Bir kaç büyük aşiret böyle mide bulandırcı şeyler yapıyor ve bize de kınamaktan başka bir şey yapamıyoruz...

0|0
    0|0
  • kimi cahil köylerde bu dediğin gerçek

0|0
    0|0
  • deme harbimi nan kimden duydun :D

0|0
    0|0
  • Normal bir durum ...

0|0
    0|0
  • ya saçmalamayın hangi anne baba 13 yasında kızını verir en az 16-17 .ha yeterli mi değil.

0|0
    0|0
  • mesela medeni bildigimiz avrupada sex yasi 12-13´tür ama gelismisliklerinin hatirinamidirki bu olgu gerici ya da yanlis diye cok dile dolanmiyor her toplumun acmazlari vardir bazi toplumlarda aile kavrami tükenmistir.

0|0
    0|0
  • inansan ne değişecek inanmasan ne değişecek, buna bu kadar kolay inanacaksan , neden diğer gerceklere inanmıyorsun. Farzet 13 yasında evlendi, onunla evlenen kim? O da bir insan demi, ama o erkek, o istiyor diye herşey olur. Bu sistemi sen kurmadınki bu sorunu sen tek başına çözesin. Önce oradaki varlıklar ne olduklarını nerden geldiklerini bilecek ki sonra insanız biz deyip birbirlerine kadın - erkek farketmeden saygı duyacaklar. Yada aynı olay doguda değil de batı da olsaydı nasıl bakacaktık duruma? Yargılamadan önce sorunun temeline inmek lazım. Doguda erken yasta evleniyorlar, batıda kötü yola düşüyorlar ;)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Doguda bunu geneldr kizin gozu fazla acilmadan kocaya veriyorlar cunku ilerde kendi fikri dusuncesi olacak evlenecegi kisi halkinda. Kadinlari hep kucuk asada tutma cabalari bunlar erkege hep muhtac oldun olayi bu baska degil. Yoksa o yasta cocuk ne anlar evlilikten. O yasta kizla evlenen yasca cok buyuk erkegide kiniyorum hasta ruhlu buluyorum. Anne babalar cocuklarini bu kadar ucuz gormemeli cocuk yetistirme gercekten zor onu belirli yasa getirip vatanina hayirli ise yariyan bir insan olmasini saglamak icin. Uzuluyom oyle anne babaya cehalet baska degil

2|1
    0|0
  • Urfa doğu değil güneydoğuda bulunan bir il coğrafya dersi lazım insanlara. Olan da vardır olmayan da herkes aynı kefeye konmaz

0|0
    0|0
  • tabiki doğru değil o yaşta çocukların okula gitmesi gerekirken kocaya gidiyorlar yazık hala bu kafa değişmedi

0|0
    0|0
  • burda ben evlencem desek kudurdunuz mu derler fhdfgf daha 34 yaşında evlenmemişler var ahey

0|0
    0|0
  • Acıdım

0|0
    0|0
  • Bilmem

0|0
    0|1
  • Doğuda neler yapıyorlar neler. bu bir şey değil.

0|0
    1|1
Yükleniyor...