Genel kültürümü yükseltmek adına neler yapabilirim ?

Nete girdiğimde çok boş şeylerle ilgilendiğimi farkettim. Ne yaparım da bilgi seviyemi yükseltebilirim ? Nerelere gireyim bunun için ?

Güncellemeler:
Siyaset ve ekonomi alanında özellikle...

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Aylik iyi dergiler takip et bu konuda uzamnlasmis kisilerin roportajlarinidinle makaleler oku ve cikarimlar yap konu uzerinde eelestirisel ve sorgulayici bir bakis acisi kur surekli tartis hep kendi fikrinde olanlarla olma karsi dusuncelere acik ol ve surekli sor, genel kultur tarih ya da olay ezberleyop ne oldugunu bilmeden robot gibi okumak degil bir yasayis temelidir. Kolay degil bunu yapmak ama cidden bu gibi birikimler ve entellektuel kimlik kazanmak genel kulturu genisletmek kisinin kuskucu davranmasiyla baslar ornegin bu yaziyi okuduktan sonra her ne yapiyorsan onu sorgula, deger yargilarini "onlarin deger yargilarini" davranislari ithamlari ekonomik duzeni birey icin bicilmis kalip rolleri kavramlari kelimeleri sorgula ve beni ara artik konusmam gereken seyler var

0|0
    0|0
    • Ben bilimsel çocuk rolünde takılayım millet de sex yapsın dimi. vazgeçtim genel kültürden de. ne kadar yaşıcaz zaten. çakayım genel kültüre

Kızlar Ne Diyor 5

• Tartışma programları konusuna ben pek katılmıyorum. Fazla demogojik ve içerikten yoksun oluyorlar. Tv'dense doğru kullanıldığında internet çok daha yararlı olabilir.

Ekonomi konusunda uyanma saati sitesi işine yarayabilir. Peki ne yapalım kısmında çok işine yarayacak linkler, film tavsiyeleri vs. var özellikle.

Siyaset konusunda, gazete oku, ama tek bir gazeteyi değil, farklı farklı gazeteleri okumaya çalış, ana akımmedyayı da takip et istersen ama, yanında Birgün'e Agos'a Habersol'a, Habervaktim'e, Fırat ajansa filan da bir göz at, bir meselenin farklı görüşteki insanlar için ne ifade edeceğini görmeni sağlar bu durum.

Bunun dışında ekşi sözlük son zamanlarda çok bozuldu ama yine de genel kültür konusunda işe yarar bir mecra, ilgini çeken konular hakkında araştırma mecrası olarak orayı da kullanabilirsin, yazılanların kişisel görüş içerebileceğini %100 gerçek olmayabileceğini göz önünde bulundurarak.

Twitterda farklı STK'ların ve farklı partilerin milletvekilllerinin hesaplarını takip et, genelde güncel konular üzerinde fikir beyan ediyorlar.

0|0
    0|0
  • bolca kitap oku..fikirlerini geliştirmek adına gazetelerin köşe yazarlarını oku..güncel haberleri kaçırma..olayların neden ve niçini üzerinde düşün..birşeylere körü körüne inanmak yerine araştırma yaparak doğrusunu bul..

0|0
    0|0
  • Bilgisayarı kapa ve kitap oku.

0|1
    0|0
  • tartışma programlarını falan izle magazinsel bile olsa yol gösterirler tiyatroya git siyasetle ekonomiyle ne alakası var deme farklı hayatlar farklı bakışlar geliştirmeye itecektir seni

0|0
    0|0
  • nereden başlamak istediğine bağlı (: dinler hakkında mı ,coğrafya mı, sanat mı, tarih mi sen yeter ki merak et ve araştır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• bir cok site var edebiyat kulubune uye olabilirsin bolca bilgi ansiklopedisi oku ben genel bilgi ansiklopedisinin tum ciltlerini eksiksiz incelemistim cok zevkli :)

0|1
    0|0
  • sık sık kitaplar oku ötesi yok...

0|1
    0|0
  • Sudokuya yönel.. dsa Posta gazetesinin bulmaca sayfasında cirit at. dsad

1|0
    0|0
  • götünü parmaklaya bilirsin :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...