Aydın insanlar kimlere denilir?

Aydın biri olmak için okumuş biri mi olmalı?

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• ufkun ötesini görenler aydın insandır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Kendini bir alanda ispat etmelisin. Tabi bu ispat ailene karşı "sadece" olmamalı.

0|0
    0|0
  • hayır kızıl ötesi bakışlara sahip olmalı insanların göremedigi şeyleri görmeli

Termal bakış ta olabilir

yada ultraviole. hjkl :D

0|0
    0|0

• Aydın insan ; karşısında ki kişinin duygularına ve düşüncelerine saygı duyan , empati yeteneği olan ve en önemlisi de olaylara başkalarının pencerelerinden bakabilen insanlara denir.

Tabi ki okumanın büyük bir payı var aydın insan olmak adına...

gry dla dzieci

posicionamiento web alicante

0|0
    0|0
  • Evet okumuş biri olmalı: Kitap, gazete, dergi...

Bizde genelde şarap seven, elitist, yarı Fransızca yarı Türkçe konuşan özentilere aydın denir. Kuşum aydın bile daha aydın bunlardan.

0|0
    0|0
  • link çok yaratıcısın ;)

0|0
    0|0
  • Bu şey gibi oldu çok gezen mi bilir çok okuyan mı ?

0|0
    0|0
  • elektrikçilere denir onlar aydınlatır

0|0
    1|0
  • günün sorusunun tekrarını izliyoruz...

0|0
    0|0
  • Kimi okur hiç bir şey öğrenmez. Kimi okumaz ama bilmediği hiç birşey kalmaz. Önemli olan okumak değil kendini geliştirmektir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Misal Mustafa Kemal Paşa.Atamız.Değişiklikleri düşünen, konuşan ve konuştuklarını yerine getiren insan benim gözümde aydın bir insandır.Bolca konuşan icrat etmeyen insanları aydın bulmuyorum.Düşünen, düşündüklerini uygulayan , yeni düşüncelere açık olan , yargılamayan insan benim gözümde aydındır.

0|0
    0|0
  • Aydin olmak icin okumak gerekmez. benim gozumde aydin insan bir insani insan oldugu icin sevebilendir. her bakis acisina gozu gormesidir. at perdelerinden uzak yasayip , demokrat bir hayata kendisini daha yakin hisedendir. bu ister bakal amcan isterse komsu teyze olsun. dunyayi tek onun IRKIYLA DINIYILE ibaret olmadigini farkina varan ve saygi cercevesinde yasayan bir sahistir.

0|1
    0|0
  • link yormasaydın kendini

0|0
    0|0
    • sorusunu çalmış ben alıştım sende alışırsın kafanı yorma:))

• yani... Ben düşünüyorum nasılsa tekrar yormaya gerek kalmamış :)

• Önemli olan ileri görüşlü olmak yani lafın kısası atam gibi olmak

1|1
    0|1
  • Ülkemiz gibi hoşgörünün kaybolduğu ortamlarda aydın insan kalmamıştır, ancak yandaş aydın insanlar var, her partinin, görüşün, grubun vs. kendince aydın, toplum lideri vs. gibi insanları var. ama herkese eşit ve her kesimden kabul gören az var yeda hiç yok.

0|0
    0|0
  • düşünebilen, topluma fikirleriyle yol gösteren, bunları mantıklı gerekçelerle açıklayan veya insanlık yararına buluşlar yapan vs.

0|0
    0|0
Yükleniyor...