Yerli/yabancı sinema ve anime önerisi?

yabancıların bir çoğunu

mutlaka izlemişimdir.

yerli sinema arıyorum

böyle incir reçeliydi gibi

şeyler değil mümkünse...

romantiklere katlanamıyorum.

yerlilerden "anlat istanbul" izlemiştim o güzeldi mesela.

babam ve oğlum, dedemin insanları da güzeldi.

komedilerden eyvah eyvahı sevmiştim...

çok da yerli izlemem aslında o yüzden örnek verecek bişeyde bulamıyorum :))

yapış yapış aşk, gereksiz romantizm ve korku ( ya da en azından korkunç olduğunu iddia eden) filmler olmasın. çok sağcı çok solcuda olmasın lütfen :) onun dışında herşey olabilir... mutlaka izlenmesi gerek diyosanız belgesel bile olabilir.

yada bak bunu mutlaka izle dediğiniz yabancı sinema varsa oda kabulum :)

animeye gelince: başı çeken çoğu animeyi izledim. maceralı komik aha bak bunu izle yarılacaksın dediğiniz cinsten animelerin isimlerini alayım lütfen :))

yada çok komik değildir ama hikaye sağlam dediğiniz varsa onu da alayım:)

Güncellemeler:
aynı koşullarda kitapda önerebilirsiniz :) ne zmndır kitap okumadım. özledim valla :)

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Başlıyorum :)

Bu aralar okuyup çok etkilendiğim bir kitabı önereyim; Ahmet Şerif İzgören-Şu hortumlu dünyada fil yalnız bir hayvandır. Koşturmacayla unuttuğun bazı değerlerin görmeni sağlıyor yeniden.

Yerli film önerileri; Cahil periler, Vicdan ( Biseksüellik temalı bu ikisi), Kız kardeşim Mommo (Anneleri ölen babaları tarafından sahip çıkılmayan iki kardeşi anlatıyor, dedeleri sahip çıkıyor çocuklara. Mutlaka izle), Karanlıktakiler (Babam ve Oğlum gibi bir Çağan Irmak filmi. Film durağan ilerliyor, ama şaşırtıcı bir son seni bekliyor), Adem'in Trenleri (Cem Özer filmde bir imamı canlandırıyor. İmam ortada çocuguyla bırakılmıs bir kadını nikahına alıyor, bu ikilinin aralarında yavaş yavaş gelişen aşkı konu ediniyor film). Aklıma ilk gelenler bunlar.

En son The words'ü izledim. Roman içinde roman...Ben çok sevdim, sana da tavsiyemdir.

1|0
    0|0
    • Bir tane de anime olsun, unuttum bak :)) Darker than black. Komedi degil ama tarif ettigin gibi.

• evet o kitabı lisedeyken okumuştum. hoşdu :) önerdiğin filmlerin hepsine bakıcam teşekkür ederim :) darker than black i duymuştum. sende önerdin, şimdi izlemek farz oldu :)

• İzle, müziklerini de çok seveceksin. :))

Erkekler Ne Diyor 3

• death note izle pişman olmazsın çok sağlam konusu var

1|0
    0|0
    • desu notto başı çekenlerden zaten. izlemeyen anime izliyorum diyemez :D one piece ti bleach ti falan o bilindiklerin hepiciğini seyrettim ben :)

• izlemedim. baya bunalımlı bir adı var sanki... ama tavsiye ettin bir kere :) izliycem mutlaka söz. teşekkürler cevapların için :D

• rica ederim inş beğenirsin ;)

• Ağır roman- Mutlaka izlenmesi gerek bir türk filmi olarak

1|0
    0|0
  • flim kaderin ajanları-sharleck holmes anime naruto bleach izledım sadece :D

1|0
    0|0
    • naruto bleach temel taşlar animede :D sherloyuda seyrettim. kaderin ajanlarına bakıcam. teşekkürler :)

• kader ajanlarında bıraz romantzm war ama 2. planda yani :D flmın konusu cok guzel

• tamam ana fikir aşk olmadığı sürece sorun yok :D

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...