Bukowski okuyanlar, okumayanlar kimler?

bugüne kadar neredeyse tüm dünya edebiyatlarından zilyon tane kitap okudum, itiraf etmeliyim ki zaman zaman sıkılmışlığım oldu ama geçenlerde bukowski'nin ''pulp'' diye bir kitabını elime aldığım gibi bitirdim, yazarın samimiyeti, kullandığı dil beni kendine hayran bıraktı. siz bu yazarı okudunuz mu hiç ilgilendiniz mi?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü mektup samimi olmalıdır. O kitabı da yazdığı mektupların bir derlemesi diye biliyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bir çok kişi tavsiye etti açıkçası merak ediyorum. Şimdi ki kitabım biterse belki alıp okuyabilirim

0|0
    0|0
  • "pis moruğun anıları"nı okumaya yeltenmiştim, bitirememiştim. bu kadar sokak ağzıyla yazan biri nasıl büyük yazar oluyor anlamadım. bir daha bukowski'yi denemeyi düşünmüyorum.

0|0
    0|1
    • büyük yazar olduğu tamamen tartışmaya açık zaten, ama bir insanın sokak ağzıyla yazması büyük yazar olmasına engel midir sence? peki kitaplarının içeriğiyle ilgili ne düşünüyorsun?

• çok ünlendi ya bu bakımdan büyük yazar dedim. valla benim okuduğum kitapta kadınlarla maceralarını anlatmıştı. bu yüzden içerikten pek bahsetmeyeyim (:

• ama yine de insanla ilgili, hayatla ilgili acayip güzel sözler, tespitler bulabilirsin. ben kendinden bir şeyler bulacağına eminim , bu kadar önyargılı olma bence, ekmek arası veya factotum'u öneririm :)

• John Fante okuduğum dönemlerdi .Bir arkadaşım Bukowski ekmek arasını önermişti.

Bandini den sonra chinaski yi de aldım yanıma .

1|0
    0|0
  • bukowski candır :)

0|0
    0|0
  • evet,sevdiğim yazarlardan biridir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bukowski gibi bir adam...

Sanirim biraz sansim olsaydi onun olmustum coktan.

Cirkin adamlari seviyorum cunku Bukowski'de cirkindi. Ancak o cirkinligiyle degil, yazdiklariyla yer edindi bende.

0|1
    0|0
  • keske bende kitap okumayi sevsem :(

0|0
    0|0
Yükleniyor...