• Sor
  • Bence

Dinlenen müzik tarzının kişiliği yansıttığını düşünüyor musunuz?

toplumda kişilerin dinlediği müzik tarzına farklı yorumlar var siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

En İyi Görüş

• Evet bence dinlenilen müzikler insanların kişiliklerini yansıtır.Aynı zamanda örnek aldığı sanatçılar da kişiliğinin yansımasıdır bana göre.Örneğin Nihat Doğanı idol alan bir insanın kişiliğii az çok tahmin ederim :)))) Benim ülkemin koyunu bile bi başka bakıyor. :))))

• bencede

• Fransızlar çok kültürlü insanlar çocukları bile Fransızca konuşuyor...(Nihat DOĞAN) :D)))))

Erkekler Ne Diyor 31

• evet..özellikle arabeski çok dinleyenler isyankar genelde..

• kişilikten ziyade ruh hali diyelim.insanlar ruh hallerine göre müzik türünü benimser bence.bunun dışında çevre etkisi ve baskısı da vardır.tabi bu saydıklarımın%80 i küçük yaşlarda şekillendiğinden tıpkı kişiliğimiz gibi müzik tarzımız oluşuyor.bu sefer aynı tür içinde farklı ruh hallerine göre yapılmış parçaları seçiyoruz.

• Kültürü hakkında bilgi verir, dünyaya bakış açısını yansıtır ama kişiliğini yansıtmaz.

• peki ben bütün müzik tarzlarını dinliyorum sabit bi tarzım yok ben kişiliksiz miyim?

• tamamen kişilik meselesi.ama şöyle bir durum var kulağa hoş gelen herşeyi dinleyen insanlar var beninm gibi

• ruh haline bağlı,ben 3 ay önce linkin Park hastasıydım,şimdi ferhat göçer dinliyorum :D

• belki her türlü müziği dinlerim ama çok fazla repçi takılan arkadaşım bu müzikten uzaklaşıp popüler müzik sonrada serdar dinlemeye başladı o anki ruh hali belkide

• bence yansıtır

• genel olarak fikir verebilir ama ben ruh halime göre falan da ayarlamıyorum arşivde ne varsa sırayla dinliyorum.Her şeyi dinlerim.Ağır arabeskler hariç.

• zevkler renkler tartışılmaz. arabesk dinler adam çılgın olur, adam hipop dinler dinci olur, adam yabancı dinler milliyetçi olur, adam türkçe dinler düşman olur... karaketer anlaşılmaz

• belli olmasa da yansitiyor, tabi bu durumda ben nasil klasik muzikle hardcore u sirayla dinliyorum cozemedim... garip bir kisi olsam gerek.

• Alakası yok.Müzik ruh haline göre değişkendir ve aynı zaman da kişinin zevkini ve müzik kültürünü yansıtır.

• allakta movit dınlerım sureklı

• aynı tarz müzik dinleyenlerin bir çoğunun kafa yapısı uyduğunu bilirim..

• Ruhsal hali yansıttığını düşünüyorum, kişilikten ziyade. Ama karakterine göre de seçtiği müzikte, benim ayrım gücümün dışında kalan bir farkındalık olabilir. Genel olarak jazz dışında duruma göre çoğu şeyi dinlerim.

• "Kulağa hoş gelen her şeyi dinliyorum" işte bu yanıta hastayım ben :))

• Karakteri konusunda, önemli ipuçları verebilir, evet..

• Bence Alakasız Çünkü Kulağa Hoş Gelen Herşeyi dinlerim .

• Kiişiliği hakkında fikir sahibi olabilirim en azından... Pink Floyd seven adama kanım hemen ısınır,sırnaşırım, hiç de pişman olmadım şimdiye kadar :(

• bitek wish you were here'la money'i biliyorum desem :(

• Öncekileri Göster
    • ;));))););)99

• Hey you, dont help them to bury the light / Don't give in without a fight.

• Direk yansıtır demek yanlış olur. Belki kişiliği ile ilgili bir fikir sahibi olmanı sağlayabilir.

• Ben katılmıyorum bu düşünceye. Ben eskiden koyu bi Rock severdim. Sonra punkla tanıştım ama görsen punkçı diyemezdin öğrenciydim çünkü=) Red Hot Chilli Peppers elemanlarının hayatlarını dahi ince detaylarına kadar bilirdim. Akıl biraz büyüdükçe Sagopayı sevmeye başladım. Müziğinden dolayı değil sözlerinden dolayı. Birazda hayata bakış açımı yansıtan bi söz tarzı var. Ama klasik müzikte seviyorum, Cazz da Rock ta.. Kişiliğim ise hep aynıdır değişim olmadı bu zamana olsaydı yanmıştım=)

• ben o anki duygularıma şarkı dinliyorum bugün arabesk yarın pop değişkenn yanii

• düşünmüyorum açıkçası :))

• bence haklı =))

• :)) haha sağoll

• Rock dinleyen Türkü dinleyemez.. Ya da bir Buena vista social club hastası kalkıp Rock kültürüne sahip olamaz denilse saçma olmaz mı ? Karakteri türler bakımından ayırdığını düşünüyorum ama... Hayatımın herhangi bir döneminde arabesk dinlemedim ajitasyon sevmem..

• Düşünüyorum..

• Kısmen doğru olduğunu düşünüyorum.

• olabilir. Mesela ben club tarzı müzikler dinliyorum. Şimdi nasıl benim karakterim :))

• kişil degil de o an ki ruh hali diyelim.kişilik analizin de dinlenilen müziğin payı olsa bile o kadar degildir.

• sonuna kadar yanısıtır

• evet yansıtır gayet

• gizli kullanıcı reyiz :(

Kızlar Ne Diyor 16

• farklı tarzlarda dinlerim o yüzden böyle düşünmüyorum

• kişilik değil ruhsal durumu yansıtır. ama aynı ruhsal durumda olan 2 kişinin farklı tür müzik dinlemesi kişilkle alakalı olabilir :S bilemedm

• sitelerde metal dinleyen genç br çocuk görmüştüm vaktiyle. halbuki tüm siteler isyanını arabeskle ifade etmekteydi. ben de bilemedim :S

• dunyaya acilma ve vizyonu hakkinda fikir verir. karakteri hakkinda fikir vermez...

• ritmi hoş olan hepsini dinliyorum, müslüm den mozarta, zeki mürenden haykoya, beatles dan tiestoya o zaman benim kişiliğim ne ki?

• Kesinlikle kişiliği hakkında fikir veriyor, bu konuda yanıldığımı görmedim henüz

• Evet yansitiyor.

• Valla çok çeşitli müzik dinliyorum bu benim her telden çaldığımı gösteriyo :D kişiliğini değil bnce ruh halini yansıtır.

• ola bilir evettt :))) dddd

• rap, arabesk dışında her şeyi dinleyebilirim...yani ben gotik metalde çok dinlerim aynı zamanda kelt müziği de çok dinlerim...yani tam kişilik yansımıyor..dengesizim ztn :/

• tam olarak yansitmaz belki..ama fikir verebilir..

• bazen ruh haline bağlı dinlenen müzik te değişebiliyor

• O halde karman corman bir kisilige sahibim. Her türlü tarzi dinlerim iyi olduktan sonra <3

• her türlü dinlerim yeterki hoşuma gitsin ozaman benm karakterim karmaşık mı oluyo pek yansıttığını düşünmüyorum

• Evet mesela Sagopa kajmer severim ..melankolik

• ben hep ferdi dinlerim hayatım aynıonun sarkıları gibi yalansız :(((

• isyeeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaan :(

• Öncekileri Göster
    • kama sıkar giderim !111!

• *kafama

• net yansıtamaz, ama fikir verebilir.

Yükleniyor...