Bu Söz Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

Siz bana aptal hayaller peşinde koşmayan bir kalp gösterin, Ben de size mutlu bir insan göstereyim.

Anton Çehov

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• insanin taleplerinin kendi merkezli egoist ve döngünün baska unsurlarin varlik gerceginden, etkilerine karsi kafasini kuma gömen ihtirasin sardigi bir kalp ve hülya dünyasi mutlulugunu ütopik kiliyor insanoglunun,diyor herhalde düsünür,yazar cehov

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• hayal etmek zararsız, hayal etmemek - zarardır, ama Çehov aptal hayalleri bahsediyor. Mesela, evli insana aşık oldun ve onunla mutlu olacağına inaniyorsun, bu 100 den 90 % aptalca. Ya da bir gün zengin olcam diye hayal edip ve bunun için hiç bişey yapmamak, ya da ünlü birine aşık olmak ve ona bir hayal beslenmek. O kadar aptalca hayalvar ki sayamam. Böyle aptalca hayaller beslenmeyen insanı mutlu insan olarak görüyor. Sağlam basacan bu hayatta.

0|1
    0|0
  • hayaller insanı mutsuz eder bazen hiç olmayacak birseyi hayal ederiz ve üzülürüz bence insan elindekilerle yetinmeli ancak bu sayede mutlu olabilir

0|1
    0|0
    • aptalca hayaller kurmamak lazım , normal hayal kurulabilir bence

• hayaller olmadan yaşanmaz ki zaten

hayal kurmayı çok severim ama işte hayalleri yüksek tutmamak lazım sonra gerçekleşmeyince yıkılıyorum

0|1
    0|0
  • Hayal kurmayan insanlar mutlu mu sanki :)

0|1
    0|0
  • O dediği aptal hayalleri gerçekleştirip çok mutlu olan insanlar da var

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Siz bana aptal hayaller peşinde koşmayan bir kalp gösterin,

(Boş Bir Beyin Dert Edecek Veri Bulamaz. )

Ben de size mutlu bir insan göstereyim.

(Dertsiz Beyin'e Mutlu Derler)

Güzel Bir Söz Göreceli.

Ama ben Daha Güzelini Söyleyim.

Görmedim Duymadım Cok ta TıN.

0|1
    0|0
  • adam yazmış

0|1
    0|0
  • aferin ona guzel demiş

0|1
    0|0
  • kalpten kasti kendi istemlerine yenik bireyci ego ve gerceklikten arindirilmis duygu dünyasi olmaliki,mutlu bir insan gösteremeyecegini vurguluyor, düsünür yazar cehov.

0|1
    0|0
  • Bazen siz aptal hayaller peşinde koşmazsınız, aptal hayaller gelir sizi bulur ve mutluluğunuzu sonlandırır.

0|1
    0|0
    • bazen aptal hayaller peşinde koşarsınız , aptal hayaller gelir ve mutluluğunuzu sonlandırır.

böyle de olabilir.

• Koşmaya gerek yok.

• Nasıl buralara kadar geldiğini düşünüyorum.

Yalnız harbiden güzelmiş.Birde bunun saçma olanları var.

0|1
    0|0
  • Insan dünyaya hakim olabilir.

Ama küçük bir kalbin esiridir.

Mevlâna

0|1
    0|0
  • anton abi ayıb etmiş çok ayıp

0|1
    0|0
  • oha adam Antoncu çıktı :D :D :D

0|1
    0|0
  • Şu zaman kadar gerçekleşmiş tüm hayaller aptal hayallerdir bunu unutmayalım.

0|1
    0|1
  • vajina düşünmeyin oglum biraz gelecek düşünün diyor :D iyi de demiş :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...