Anlayarak hızlı okuma kursuna gittiniz mi?

Muhabbet kitaplardan açılmışken aklıma geldi. Anlayarak hızlı okuma kursu hakkında düşünceleriniz neler?

Bu eğitimi içimizde alan var mı?

0|0
2|16

En İyi Erkek Görüşü

• Gitmedim, Allah vergisi beynim 1 seferde anlar :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• ben bu konuyu fakültedeyken bir hocamla konuşmuştum ve bana önermediğini söylemişti.Nedenini ise bilmediğin bir konuyu hızlıca okuyamacağımı söylemişti. Mesela siz bir test çözerken konuya vakıfsanız şıklardan bile sorunun ne anlatmak istediğini anlarsınız ama konuyu bilmeyen birisi istediği kadar hızlı okumaya çalışsın başarılı olamaz. Dolayısıyla bu traz şeyler için kursa giderek para harcamak bence doğru değil ama ille de bir şeyler öğreneyim fikir sahibi olayım derseniz bu konuyla ilgili kitapları alın derim.

1|0
    0|1
  • Üç aylık bir eğitim almıştım . Tekniğin amacı parçadan bütünü kavramadır. Yani soldan sağa doğru okumak yerine odaklanacak nokta belirlenir. Bizde üç kur vardı. O şekilde geliştirmiştik kendimizi

1|0
    0|1
  • Çok etkileyici bu. Sayfayı 3-5 saniyede anlayabiliyor. Öyle bir görsel hafızaya kavuşuyorlar ki, okumasa bile kelimeler beyinde bir şeyler çağrıştıryor ve oluyor işte. Ben eskiden hızlı okurdum da köreldi. Eskiden aynı anda hem müzik dinleyip hem haber dinleyip hem knouşup gibifarklı aktivitleri de yapabiliyordum.

Youtubeda iflan vidyolar vardı. İşe yarayan bir şey. SAdaec okumak olarak değil, gördüğün baktığın her şeyi etkiliyor bence. Ayrıntıları görmeyi sağlıyor.

Şeker attıktan sonra renklerin daha bir canlı gelmesi gibi.

0|0
    0|0
  • Allah vergisi, eğitim almadım. Pek de anlayarak okuduğum söyleyemem ama, dikkatimi verdiğim zaman çok cabuk kapıyorum :)

1|0
    0|1
  • Kursa gerek yok hızlı okumayı anlatan kitaplardan herhangi brini okuman yeterli

0|0
    0|0
  • Bu hızlı okuma dalgası " 1 romanı 5 günde okuyabilirsin " yorumuna paralelmidir ? Eğer öyleyse 1 günde dişimi sıktığımda 1 roman zaten okuyabiliyorum. 400-500 sayfalık. Hızlı okuma dediğiniz hani bu fotoğrafik hafızalı tipler gibi okumakmı ? 1 sayfaya 1 kere bakıyor 3-4 saniye. Okumuş oluyor.

0|0
    0|0
  • yok gitmedim

0|0
    0|0
  • kitap okumak kelime dar ağacını genişletir.. zihni kuvvetlendirir.. daha hızlı algılama ve okuma , anlama sağlar.. okumayı sevenlere önerimde budur.. link

0|0
    0|1
  • Dersanede görmüştüm =

0|0
    0|0
  • evet ben aldım sesli değil gözlerinle okucaksın. okuduğun evrakla gözlerin arasında 2 karış mesafe olucak . ve bir paragrafa tek seferde yoğunlaşıcaksın. biraz zaman alıcak ama sonra 1 romanı bile 5 günde bitirebilirsin.

0|0
    0|0
  • almadım ama hızlı okumaya gerek yok bence ben okurken bir cümleyi iki üç kere düşünerek okumayı seviyorum anlamak için odaklanmak lazım

0|0
    0|0
  • 1 romanı 5 günde okumanın neresi marifet ki ?

hatta ben çabuk bitmesin diye çok yavaş okuyorum tane tane anlaya anlaya sindire sindire

0|0
    0|1
    • Şöyle bir durum var. Genellikle bu yöntemi akademisyenler, editörler gibi meslek ile uğraşan kişiler tercih ediyor. Onların bazı konularda hızlı olması gerek. Bazen insan zamanla yarışabilir. Bir de bu yönden bakmak gerekir.

• neden olmasın bir yetenek edinmişsen neden kullanmayasın. ne engel...

• roman okumak için kullanmazdım ben yani

• walla benim cep teline paso gel sana öğretelim diye mesaj atıyolar :D

0|0
    0|0
  • Gerek yok.

0|0
    0|0
  • satır bası _ satır sonu_ taranır _ aradakı cumle hızlıca gecılır_ zamanla alıskanlık oluyor_

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kitap okurken dikkatimi verirsem sorun yok çok iyi anlıyorum

0|0
    0|0
  • bence öyle bir kursa gerek yok. Önce bol bol kitap okuman lazim anlaman icin. spnrada otomatik olarak hizli okumaya basliyorsun ve anliyorsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...