Senaryomdaki tanışma sahnesi nasıl olabilir?

Kendi çapımda küçük skeç yada uzun soluklu senaryolar yazıyorum , Bir şizofren çoçuğun yaşantısını konu alıyor , çocuk aşırı sosyal bir genç ve yaşadığı ve kendini sorumlu tuttuğu olaylardan sonra belirli halüsinasyon görmeye vs başlıyor..

Sevgilisi bir hayal ürünü olacağı için ve filmin geneli şoklara dayalı olduğu için hala bir kaç konuda eksiklikler yaşıyorum , diyaloglarda vs.

Çocugun sevgilisi olan kişi aslında bir hayal ürünü ama gerçektede yaşıyor felan ama işte birlikte oldugunu sandğı kişi tamamen hayal ürünü , tabi durum böyle olunca muazzam bir tanışma diyalogu yada sahnesi olmalı..(diye düşünüyorum)Çünkü insan kendi hayalinde mukkemelle koşar bununda öyle olması gerektiğini düşünüyorum..

tabi şimdi ben burda senaryonun bütün hepsini paylaşamamıyacağım için siz şöyle hayal edin.

Senaryo bir barda oturan çocuk üç dört defadır gördüğü kızın yanına giderek şöyle diyor..tabi daha önce bakışmalar gülüşmeler vs durumlar var.

diyalog şöyle..

(- erkek + kız)

- Bakarmısın , bakabilirmisin ? bir kaç saniyenizi alabilirmiyim vs bir cümle)

+Buyrun , evet veya tebessüm vs

-Gözlerinizi bir müddet bana verebilirmisiniz ?

+Nasıl , anlamadım (şaşırma , anlamaya çalışma cabası vari bir trip veya sadece bakış)

-Gözleriniz ; gözleriniz acaba onlarda benim gözlerim kadar sizi ulaşılmaz ve imkansız mı görüyor ?

diye uzayacak olan bir diyalog tabi diyalog girişe ve başlangıcına dayalı olarak gelişeceği için bu kadarı yeterli diye düşünüyorum :)

Bir film izleyicisi olarak karşıdan izleyen birini olarak nasıl bakardınız duruma , tabi biraz atmosferi hayalınızde kurmanız gerekiyor..

Yada bir bayanda bunun yaratacagını şaşırma yada vereceği tepki ne olur ? Çok saçma vb gibi çünkü böyle olursa filmde kopmalar gerçekleşir.

ve bir erkek için bu diyalog nasıl ?

Bunu tanıdıgım cevremdekilere sordumda güzel yorumunu aldım tabi sevdiğiniz ve tanıdıklarınız sizin duymak istediğinizi söyleyebilir..

Sizin yorumlarınız önemli ciddiye alırsanız sevinirim :)

Okuyup , yorum yazanlar için şimdiden teşekkürler..

0|0
10|3

En İyi Kız Görüşü

• :) senaryo ilgi çekici hoş.. tanışma sahnesınde ki sözleride güzel beğendim :) kız aynı anda nasıl hem var hem yok onu çözemedim ama :)

0|1
    0|0
    • kızı gerçekte onun sorunlarına neden olanbirinin kızı diyeyim ama kız biraz ulaşılmaz yani olmaz bir ihtimal :) onu bilinç altında hayal olarak yaşıyor felan :)

Bu diyalog senin başına gelse nasıl tepkin olur ?

• ben inandım hikayeye,sonunu da bi ara söylersin :)

• tamam söylerim :)

Kızlar Ne Diyor 9

• ilginc kelimeler daima dikkatimi ceker .bu dialogtaki gozlerinizi bir muddet bana verir misiniz ve sonundaki cumleler super...

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim :) sizin tepkiniz ne oludu gerçek ve sinema gözüyle ?

• teşekkür ederim :)

• rica ederim

• Hikaye güzel. Bir kitap okumuştum bak şimdi aklıma gelmiyor ona benzettim..

Hikayen güzel iyi tanışma sahnesi bir şizofrenliğe vurgu yapılacaksa yetersiz. Daha bir vurucu olmalı Ya daha sakin ya daha atraksiyonlu bir tanışma olmalı..

0|0
    0|1
    • anladım :) ben burda kafamdakı bir kaç düşünceden kurtulmak için yazmıştım lakin daha çok şeyler türedi kafamda :) diyalog yetersiz mi ? yada nasıl olabilir sence ?

• hmm anlıyorum yorumun için teşekkürler :)

• çocuk narsist de olsa aynı zamanda da..kız aslında kendisi olsa...

0|1
    0|0
    • onuda düşündüm tabi ki ama bu durum olayların akışı bakımından ve gizem bakımından daha can alıcı duruyor , filmin sonu kızın gerçek olmamasıyla tabi bir kaç olayla ilgili. bunun oyle olması senaryoyu yıkar diyebilirm. Teşekkürler :)

• bende sadece umuyorum :) başarılı olması önemli değil yada birine ulaşması , bunu yazarken ki heyecan bana yetiyor :) teşekkür ederim , ilgin , yorumun ve zamanın için :)

• Her zaman sizlerleyim..:) hep destek tam destek

• Hikayeyi genel olarak beğendiğim bence güzel ama tanışma diyaloğunda yaşananlar çok aşırı. Yani şu göz meselesini hallet bence. :(

0|1
    0|1
    • teşekkürler :) çok yavan demi :)

• anladım :) aslında ben onu bir gün olurda inglizce dublaj çekilirse sıkıntı yaratmasın diye yapmıştım :P :) yorum için teşekkürler :)

• Senin çok önemsediğin belli " gözlerinizi bana verir misiniz" cümlesini ancak olmamış bence. Ama konuyu beğendim gerçekten. Tanışma sahnesi olmamalı bence. Bar diyosun mekan için mesela. Kızın girdiği görülsün. Göz göze gelsinler. Bakışma gerçekleşsin. Sonra flashback olsun kız yeniden girsin. Sahne burda kapansın. Daha sonra telefon görüşmeleri falan olabilir. Yani telefon görüşmesiyle bir gerçeklik hissi uyandırabilirsin. Ya da benzer bir şeylerle. Hayal ya da gerçek olduğu anlaşılmasın Bergman filmleri gibi filmin sonunda da.

0|0
    0|0
    • Evet bu da olabilir , zaten filmde genelde telefon konuşmaları var anne çocugunu kapıdan dinliyor felan vs durumlar var i şizofrenı tabanlı olduğu için filmde çok sayıda da flashbackte var her yerde yada 2 sahnede bir kullanmakta kanımca pek doğru olmaz , duruma göre keyif verebilir de ..

yorum için teşekkürler :)

• Rica ederim :))

• Hikaye fena değil ama tanışma faslını tekrar gözden geçirmen gerek.

0|0
    0|0
  • Ben bu konuyu biryerde okumuştum:s

Gözler olmamış.

0|0
    0|0
    • nerde konuşmuştun ? ve niye olmamış :)

• gerçek hayatta düşün.Biri bir kıza gözlerinizi bana verir misiniz dese o kız çocuğa nasıl bakar?deli gibi bakar.

• olabilir ama şu var çocuk şizofren olmasına karşın gene sırıtıyor mu :)

• Hikaye bence guzel , Okudugunda insani biraz dusunduruyor o yonu cok hosuma gitti .. Devamini merak ediyorum :) Emegine saglik

0|0
    0|0
  • hikaye güzel, ama diyaloğu beğenmedim, lusacan'a katılıyorum.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• anladığım kadarıyla patron aslında platonik olarak aşık olduğu kadınla bilinçaltında bir ilişki yaşamaya başlayacak.bu yüzden kadınla tanışma sahnesi normal bir ilişki gibi başlamamalı.bana biraz zaman ver kafam daha ayık.ilerleyen saatlerde yazıcam sana.severim bu işleri.benimde sadece fotograflardan yada müzikten oluşan skeçlerim var.

1|1
    0|0
    • dediğin gibi sayılabilir yakın yada tabi senaryonun işleyişine göre değişkenlik gösterebiliyor budurumlar. ilgin için teşekkürler :)

• Uzun uzun yazdığın için kırıcı olmayacak bir üslup kullanmaya özen gösteriyorum.

Bu tarz bir giriş cümlesini geçiniz efendim.Gözlerini ver dese biri benim aklıma seri katil olabileceği gelir.Benim senaryom polisiye,gerilim türünde ilerler.

Tanışmaları bence çok önemsiz bir detay olmalı.Her gün gördüğün ama önemsemediği biri olmalı hatta.

0|1
    0|0
    • belki de doğru olabilir ama bizim insanımız bu konuda biraz daha da eksik sıradan bir tanışma yerine etkileyici bir tanışmayı tercih etmezmisin ?

dediğin doğru yanlış bir kısım yok benı kararsızlıkta bırakan da bu zaten

• Perfection is the mastering of simplictiy(Böyle yazınca insanları etkilemek için yazıyorum gibi oluyor sanırım)

Mükemmellik,sadelikte ustalaşmaktır.

Kolay gelsin efendim,başarılar dilerim.

• teşekkürler :)

• muazzam bir tanışma diyalogu yada sahnesi olmalı..(diye düşünüyorum)Çünkü insan kendi hayalinde mukkemelle koşar bununda öyle olması gerektiğini düşünüyorum.. bu düşünce yanlış genelde kötü düşünülür senaryo genel anlamda güzel

0|1
    0|0
Yükleniyor...