Mustafa Kemal en çok hangi düşmanlarla savaştı?

1923'e dek iktdarda İttihat ve Terakki Partisi vardı. Ancak, esas kurtuluş mücadelemiz 1919 ile 1923 yılları arasında gerçekleşmiştir. 1.Dünya Savaşını kastetmiyorum. Milli mücadele savaşını kastediyorum. Sizce hangisi ile en çok cephe savaşı verdik?

• İngiliz
    0% (0)12% (1)7% (1)Oy Ver
  • Fransız
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • İtalyan
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Yunan
    67% (4)75% (6)71% (10)Oy Ver
  • Diğer
    33% (2)13% (1)22% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Mustafa Kemal sadece Yunan ordusuyla savaşmıştır..İngilizle italyanla fransızla rusla bırak savaşmayı çatışmaya bile girmemiştir..Yunanı denize falan döktüğümüzde palavradır Yunan İzmir'den 7 eylülde ayrılmış bizim öncü birliklerimiz İzmir'e 9 eylülde girmiştir..

Kısacası 7 düvelle savaştık efsanesi hikayeden ibarettir..

0|3
    3|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Atatürkün savaştığı iç düşmanların torunları, şu an bizi yönetiyor.. Allah yardımcımız olsun..

Tüm bilmeyenlerin farkında olması dileklerimle.Amin.

3|2
    0|1
  • 1923'e kadar ittihat ve terakki mi vardı?! 1. Dünya savaşı'ndan (1914-1918) sonra ittihat ve terakkinin baş kadrosu yurdu terketti. (kasım 1918) yeni başbakan izzet paşa oldu. sonra da hürriyet ve itilafçı damat ferit ve tevfik paşa. yani ittihat ve terakki bitti. Mustafa Kemal onlarla ilişkisini ise zaten çok daha önce kesmişti (defalarca onu öldürmeye kalktılar) ve 1920 de meclisin açılmasıyla artık onun hükümeti kuruldu yani ittihat ve terakkinin değil! kurtuluş savaşı zamanında ise zaten tamamen düşman oldular. Cephede ise en çok Yunanlılarla savaştık. Mustafa Kemal hem itilafçılarla hem saraydakilerle, hem ittihatçılarla hem de itilaf devletlerinin kışkırttığı azınlıklarla mücadele etmek durumunda kaldı.

0|0
    0|0
    • İttihat Terakki kapatıldı ama ideolojisi silinmedi.

• şu anki chp ve mhp nin ideolojik temelleri ittihat ve terakkidir.

• Ne önemi var ki şimdi yaşandı ve bitti saygısızca..

0|0
    0|0
  • Fransız

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bence içeride ki yobaz ve gericilerle savaştı. Bağımsız bir ülke kurulmasına engel olsun diye dış güçlerin etkisiyle hep kışkırtılan yobazlarla.

2|1
    0|3
  • vatan haini çoktu hala daha çok. keşke amerikan manda ve himayesinde kalsaydık diyolar babası belli olmayanlar.

3|0
    0|3
  • En çok içimizdeki hainlerle savaştık hala daha savaşıyoruz

5|0
    0|2
    • evet savaşıyoruz hala Mustafa Kemal Atatürk ve TÜRK halkı yüzyıllardır içindeki hainlerle uğraşıyor sadece hainlerin adları değişiyor ama olaylar hep aynı TÜRKLÜĞÜ yok etmek için kıçlarını yırtıyorlar ama nafile TÜRKLÜK sonsuza kadar var olacak inşallah.

• En çok islamiyetle savaştı

1|3
    7|2
  • Yunanlılar dışında kimseyle savaşmadı. Onlar da abartıldığı kadar "büyük meydan savaşları" değil

0|3
    3|0
    • Sevgili eksiciler, ben bunu hakaret amaçlı yazmadım, gerçekler böyle. Atatürk'ü mitolojiden arındırmak lazım görüşündeyim

• link buna rağmen hala müslümanım vatanımı seviyorum derlerse yazık hepsi yunan tohumu.

0|0
    0|1
  • İçimizdeki düşmanlarla ...!

0|0
    0|1
  • İç Düşmanlar

0|0
    0|1
  • İçimizdeki İrlandalılarla

0|0
    0|1
  • Yunan ve Yunan