Yan Flüt Çalmak İstiyorum!

Arkadaşlar şuandan itibaren bir yan flütüm var ve onu çalmak istiyorum! maalesef burası küçük bir şehir ve hiç bir hoca bulamadım. tek başıma öğrenme imkanım var mı videolardan falan!ya da kitaptan? neler önerirsiniz! Hoca bulana kadar biraz çalabilir miyim? Notaları, blok flüte benziyor mu? :)

0|0
210

En İyi Erkek Görüşü

• Harika bir müzik aleti seçmissin youtube videolara bak, benim bir ark videoları izleyerek gitar çalmayı öğrendi ama çok çalıştı birde nefes lazım yan flüt için diyaframını çalıştırmak gerekiyor istersen amatör olarak başla biraz bilgi sahibi ol sonra yaşadığın şehirde birilerini bulursun kolay gelsin.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• elbette yapabilirsin.

0|0
    0|0
  • bende ney calmak istemistim sesi insanin ruhunu oksuyor uflemeli calgilari kendinde ogrenebilirsin once notalari ogren videolar var ordan bakabilirsin sonra alistira yapa yapa asina oldumu kolaylikla calarsin nefesini iyi ayarlaman gerekiyor ney daha zordur ufak flutle basla

0|0
    0|0
    • ufak flütü çalmakta nota yerlerinde sorunum yok ama herkes yan flütün ondan çok çok farklı olduğunu söylediği için kafam karıştı :D tabii farklılıkları vardır ama... üflemeye çalışıcam dediğin gibi birde tutuşu önemliymiş heralde.. -Ney gerçekten çok güzel onun üfleme stili farklıymış baya geçen gün müzik alanında çok başarılı biriyle konusu açılmıştı. - yorum için teşekkürler :)

• internetten öğren

0|0
    0|0
  • www.youtube.com/watch?v=_b8aaygZ9pI‎

buna bir bak incele işine yaramazsa başka veririm

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Notalari ve nefes calismalarini ogrenirsen calmak kolay. Ben bir haftada kaptim ama sureklilik daha onemli, coktandir calmiyorum el aliskanligi kayboluyor.

0|0
    0|0
    • notaların yerleri ve çalma şekli normal flüte benziyor mu?

• Notalar az cok benziyor ama nefes verisi farkli baya. Oktavlari flutun egimine gore degisiyor, caldikca alisirsin artik)

• İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım

0|0
    0|0
  • Televizyonun yan tarafina otur ve cal:-) yan flüt oluyor işte öyle :-) -:-) -:-)

0|0
    0|0
  • Kitaplardan ogrenemezsin

Videolar dan dene sansini

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Blok flütten daha karışık gözüküyor tabii :D Bence youtube videolarından notaların nerede olduğunu öğrenebilirsen çalabilirsin de. Ama ona başlamadan ağzını nasıl yerleştireceğini öğren ve üflediğinde güzel tok bir ses çıkmasına özen göster. Bunu oturt önce

0|0
    0|0
  • Bende çok istiyorum yan flütü ya :(

Ama önceliği kemana verdim :)

0|0
    0|0
    • keman baya zor diyorlar ya istedim ama cesaret edemedim...

• Çalışacağım artık bol bol :)

Yan flütün hocasını bende bulamadığım için ertelemek zorunda kaldım :(

Yükleniyor...