Sizce en zor (ağır) şartlarda yapılan meslek hangisi?

Günümüzde bazı meslekler varki çok zor şartlarda yapılıyor.

O mesleği yapmak için yapanın çok sabırlı ve dayanıklı olması gerekiyor.

• Polisler
    23% (9)30% (6)25% (15)Oy Ver
  • Doktorlar
    41% (16)35% (7)39% (23)Oy Ver
  • Gazeteciler,Muhabirler
    21% (8)15% (3)19% (11)Oy Ver
  • Siyasetçiler
    0% (0)5% (1)2% (1)Oy Ver
  • Şoförler
    15% (6)15% (3)15% (9)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
29|32

En İyi Kız Görüşü

• doktorlar. ucundan bende bu sınıfa giriyorum sankii ^_^

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 28

• Nedir bu meslekleri kıyaslama merakı!

Her mesleğin zorluğu,ağırlı var.O işi yapmayan bir insan bunu bilemez dışarıdan çok kolay görünüyor olabilir.Mesela öğretmenlik kimilerine göre 6-7 saat çalışan ve 3 ay tatil yapan rahat bir meslek,peki o çocuklarla uğraşmak sabır ve dayanıklılık gerektirmiyor mu her birisiyle ilgilenmek kontrol altında tutmak bir şeyler öğrenmek...

Birilerine göre sağlık sektöründeki insanlarda onların tabiriyle kolay para kazanıyor...Peki bu insanlar hiç nöbet tutmuş mu uykusuz kalıp insanları tedavi etmeye çalışmış mı?Bu insanlar yıllarca tıbbi eğitim alıp sonrasında her türden hasta insan ile birebir diyalog kurmuş mu?

Uzaktan konuşmak kolay.Her mesleğin kendine göre zorluğu var.Öğretmenlik ve doktorluk sadece bir örnek.X mesleği de olabilirdi Y mesleği de...

0|0
    0|1
  • Hiçbiri. En zorlu meslek Opera sanatçılığıdır. Uzaktan görüldüğü gibi güllük gülistanlık değildir. Ciddi derecede fiziksel ve ruhsal anlamda direnç ister.

1|0
    0|1
  • Şu Yollarda kar kış demeden çalışan işçiler.

İnşaat işçileri. Bunların yaptığı iş gerçektende çok zor. Admlar güneş atında sabatan akşama kadar çalışıyor. Şu yolları, kaldırımları yapanlar.

Allah yardımcıları olsun inşallah. Kazandıkları paranın hepsine kuruşuna kadar helaldir.

1|1
    0|0
  • ben madencilerin oldugunu dûşunuyorum :)

0|1
    0|0
  • Şöförler.

0|0
    0|0
  • Madencilerim işi çok zor Allahım kolaylık versin

0|2
    0|0
  • Madenciler öncelikli bence.

0|0
    0|0
  • geçin bunları mıllet toz toprak ıcınde metal ısı yapanlar napsın su asagıdakıler yatıp kalkıp sukretmelıler hıcte agır ıs degıl tas tasımıolar ben sırketımdekı ağır iş grubunda calısanları gorunce kımseye ısı agır demem

0|0
    0|0
  • Doktorlar ve polisler

0|0
    0|0
  • her meslegın zorlukları var bızde cok sabırlı olmaya calısıyoruzz

0|0
    0|0
  • madenciler

0|2
    0|0
  • insanlarla uğraşılan her meslek çok zordur ama bir o kadar da benim için zevklidir

0|1
    0|1
  • gerçekte subaylık hem kazanması hemde iş babamdan biliorm :D ama şıklara baıkılırsa gazeteciler derim çünkü onlar yazdıklarıyla bir süper kahraman wuu :)

0|0
    0|0
  • en ağırı reyonculuk.

0|0
    0|1
  • Madenciler.

0|0
    1|0
  • Bence pilotlar.

0|0
    0|0
  • Bence en zor meslek babalik. Hayat pahasina evdekileri doyurmaya calisiyorsun. Hemde evin diregisin.

0|0
    0|0
  • Kule kontrolörlüğü.. dünyanın neredeyse en zor mesleklerinden biri. .

0|1
    0|0
    • ben sana katılıyorum, bu işi 50 metre yukarıda herkes yapamaz

• işçiler

1|0
    0|0
  • Her mesleğin kendine göre zor yanı var

1|0
    0|0
  • inşaat işçileri madenciler söylemiyorum bile allah hepsinin yardımcısı olsun. ama bana göre aşçılar

0|0
    0|0
  • Copcunun kazandigi psra benim gozumde 1 kurusuna kadar helaldir.

1|0
    0|0
  • Polisler Şoförler

0|0
    1|2
  • Şoförler ve Polisler bence

0|0
    1|2
  • zonguldakta çalışan madenciler

0|4
    0|0
  • garsonluk özellıkle yenı başlayanlar ıcın

0|0
    0|1
  • Bence pazarcılar ve inşaatta çalışanlar inşaatçılar kışın pek gitmesede yinede kar ve yağmur yağmadığı zaman işlerine devam ediyolar yani soğukta da kötü sıcaktada kötü pazarcılar her zaman o soğukta sıcakta mesleklerini yapmak zorundalar doktorlar diyenlere katılmıyorum çünkü evet insanlarla uğraşmak zor bir insana ilaç vererek onun hayatını etkiliyosun üstüne kalabilir oda zor ama tabiki kendine güvenmiyorsa işini bilmiyorsa ne ilacı verceğini bilmiyosa sonucuna katlanmak zorunda.

0|0
    0|1
  • Bence doktorlar ve polısler

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 32

• bir kere ankete koyduğun mesleklerin hangisi zor şartlarda yapılıyor merak ettim!hani madenciler,inşaatçılar ,ağır sanayide çalışan desen tamamdır diyecem de...hangi anlamda ağır şarttan bahsediyorsun fiziksel anlamda mı?

her işin zorluğu vardır.kolay bir iş yoktur.hayat zaten başlı başına zor..

siyasetçiliğin neresi ağır meslek..2-3 yalanla miletin gazını al,hele bu dönemde bir cuma namazına git al oylar senindir..en kolay meslek!

polislerinde işi zor tabii.her türlü insanla karşılaşıyorlar ama artık biber gazı var onu kullanıyorlar böylece işleri kolaylaştı diyebilirim!

doktorlar,muhabirler şöförler madenciler inşaatçılar,ağır sanayide çalışanlar(TORNA BÖLÜMÜ,TERSHANEDE ÇALIŞANLAR..VS) ...bide yaptığım meslekte ağır sayılır..KASİYERLİK:)))) ama zevkli meslek ya da bana öyle geliyor..

1|1
    0|0
  • Madenciler..

0|3
    0|0
  • Her mesleğin kendine has zor yanları var illa ki...

Ama bana göre, en zor meslek, maden işçiliği.

Bir maden işçisiyle yapılan röportajda okumuştum, çalıştıkları ortam, yerin metrelerce altında ve çok sıcak. Böyle olunca, 30 derece sıcakta bile, kazakla duruyormuş adam, üşüyor çünkü.

Grizu patlaması riskini, sigortasız çalışmayı da göz önüne alırsak, en zor meslek bu bence.

0|0
    0|0
  • diğer kişilerin de dediği gibi kömür madenlerinde çalışmak çok zor bir meslek. ölmeden mezara girmek gibi bişey.

0|0
    0|0
  • Bunu anlamanın bir tek yolu var; meseleye fiziki ve felsefi boyuttan bakmak.

Bu bakış açısı da şudur ki:

Mesleğini ifa ederken canını yitiren (veyahut sakat kalan) çalışan sayısı, meslekteki tüm çalışan sayısına bölünür. Oranı en yüksek çıkan meslek en zor olanıdır.

0|0
    0|0
  • çöpçüler olabilirmi acaba :D

0|1
    0|0
  • madenciler kadar olamaz. onlar çok yoruluyor. hem adamlar yerin metrelerce altında çalışıyor.

ama psikolojik olarak güvenlik ile uğraşanlar. polis ve asker.

en rahatı siyasetçiler. hiç bir dertleir yok.

0|0
    0|0
  • Hayret kimse söylememiş bana göre ana baba olmak çocugundan karşılık beklemezsin sevmek kömür çıkarmaktan zordur arkadaşlar

1|0
    0|0
  • terör bölgesinde görev yapan askerler tabikide...

0|0
    0|0
  • torbacılık

hakkatten zor yav müptelayla ugraş polisle ugraş :)

0|0
    0|0
  • Emekçi diye yazsan herkes seçebilirdi..bu şıkların hepsi keyf adamıdır..gerçek zor işi yapan en ağır şartlarda asgari ücretten sigortasız sömürülenlerdir.

0|0
    0|0
  • Veteriner Hekimler.

0|0
    0|0
  • araba tamircisi

0|0
    0|0
  • Doktorlar

özellikle beyin ve kalp

0|0
    0|0
  • Taksiciler. gaspçısı var, sarhoşu var hırsızı para vermeyini egolusu havalısı dertlisi gergini çirkini bla bla bla.

0|0
    0|0
  • Doktorlar tabiki cm lik bir hata insanın hayatına mal olabilir.

0|0
    0|0
  • inşat diyebilirim ya da karda kışta dışarda o soğkta ekmeğini kazanmak için her meslek zordur ki günümüzde öyle insanlar var ki o zorluklarda çalışanın hakkını bile vermiyorlar..

0|0
    0|0
  • doktorluk . yani bir hayat geliyor önüne ve sen onu yaşatmaya çalışıyorsun ve büyük bir yükün oluyor stresli

0|0
    0|0
  • beyın cerrrahı, maden işçisi,

0|0
    0|0
  • zamana ve mekana göre değişir

0|0
    0|0
  • :) zor mealege bak karton toplamak !

1|0
    0|0
  • Emekçi adamlar bence işçiler

0|0
    0|0
  • Kule kontrolörlüğü.. dünyanın neredeyse en zor mesleklerinden biri.

0|0
    0|0
  • Sandalyelik bütün götlere rağmen sapasağlam ayakta durmak zor bir iş :/

0|0
    0|0
  • Fahişelik...

0|0
    0|0
  • p*rno filmlerde oynayan kadınlar ve erkekler.

0|0
    0|0
  • genel ev çalışanları :)

0|0
    0|0
  • Asansorculerrr herturlu tehlikelii bir meslegimiz varrr

0|0
    0|0
  • Şoförler ...

0|0
    0|0
  • her mesleğin kendine göre bi. zorluğu var