Çocuk psikolojisinde uzman varmı?

Arkadaşlar ilkokula yeni başlayan bir oğlum var. Daha önce 2 sene kreşe gitti. Biraz hareketli bir çocukmuş sınıfta öğretmeni ilk günden beri şikayet edior. Okulda dersi takip etmiormuş , herkes yazı yazarkn o resim yapyomuş veya hamur oynuyomuş. Bana tutanak tutturucam dedi oynarkn başına bişey gelirse sorumluluk almam dedi. Devamlı bir psikoloğa göster çocuğu dio bana. Yarı otistik olabilir dio veya psikolojik bir sorun olabilir belki diyo. :S Sizce böyle düşünmekte haklı mdr yoksa daha çok mu erken böyle tepki vermek için? :S

0|0
8|10

En İyi Kız Görüşü

• Bir çocuk psikologuna götürerek bu sorularının cevabını profesyonel birisinden alabilirsin.Burada profesyonel birisi olsa dahi senin anlattığın kadarıyla çocuk hakkında yeterli bilgiye sahip olamaz.Öğretmeni diğer çocuklardan farklı bir durum görmüş ve size söylemiş,ilgilenmeniz gerekiyor.Farkındalık çok önemli özellikle de çocuklar konusunda.Yaşından dolayı henüz oyun çağını atlatamamış olabilir,yeni başlayan çocuklarda görülen bir durum bu.Yetersiz beslenme kaynaklı dikkat eksikliği olabilir.Pek çok farklı neden var...Bu yüzden en doğrusu bir profesyonelin değerlendirmesidir bire bir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• o öğretmene şunu söylemek lazım: "- benim cocuğumu okuldan soğutma." herkes windowsu yüklü halde gelecek değil. kreşdeki durumu nasıldı ? ve lütfen mümkünse şu bahsettiğin öğretmen müsvettesinden al başka bir sınıfa verdir. bunları öğretmen yapan zihniyeti kınıyorum.

1|0
    0|0
    • valla bir sefer almış müdür yardmcısının yanına götürmüş , bir sefer almış müdüre götürmüş. Uslu durmazsa anasınıfına göndermekle korkutmaya kalkmışlar. Anaokulunda da biraz böyle zamanı oldu ama orda okul psikoloğu da vardı hiç bu kadar sorun etmediler. :S

• benim anlamadığım bir çocuğa bunu yapan zihniyet,n hala okul da görev yapıyor olmasını anlamıyorum. şikayet et. ilçe milli eğitim müdürlüğüne. başka bir okula aldır cocugu. cocukları seven bir öğretmen bul. gerekirse sehrin diğer yakasında olsun. cocugu okuldan sogutmasınlar.

• öğretmeni milli eğitim müdürlüğüne şikayet et, sorumluluk okul saatinde onun. işini yapsın ahkam keseceğine. çocuğun hiperaktif ya da IQ'su yüksek olabilir, bir pedagoga göstermen daha mantıklı. zaten çocukla pedagog ilgilenir, o öğretmenin zihniyetine ..çayım.

0|0
    0|0
    • valla bir sefer almış müdür yardmcısının yanına götürmüş , bir sefer almış müdüre götürmüş. Uslu durmazsa anasınıfına göndermekle korkutmaya kalkmışlar. Anaokulunda da biraz böyle zamanı oldu ama orda okul psikoloğu da vardı hiç bu kadar sorun etmediler. :S

• milli eğitim müdürlüğüne okulda çocuğuna yaptıklarını ilet

• bende çoçukken çok hareketliymişim zamanla o geçer çoçuğu karşınıza alın konuşun güzelce ama ilerde geçer

0|0
    0|0
  • Öğretmen kesinlikle haksız.

Çocuğunuz da herhangi bir aksilik veya psikoljik sorun da yok.

Çocuğunuz da sadece dikkat kaybı var.

Dikkatini odaklayamıyor derse veya öğretmene bu yüzden de sürekli başka şeylerle ilgilenip onlara ilgi duymaya başlıyor.

0|0
    0|0

• Senin sorunun ne bilmioyrum ama kopyala yapıştır yaptm diye kadn ve anne olamıyorsam çok ilginç. Güncelleme yapmamak adına böyle yazdım.

• Tabi Tabi : )

• öncelikle bu durumu acaba çocuğumda birşey var mı diye sorgulayarak evham yapmayın, çocuğun hareketli ve diğerlerinden ayrı aktivitelerde bulunması çocuğun sorunlu olduğunu göstermez ki, ben o öğretmene şaşarım böyle kanıya vardığı için, ya çok aşırı zeki bir çocuksa nolcak, siz yine de bir muayene ettirin ama çocuğun yeni ortama alışması ve söz dinlemesi zaman alır. çok evhamlı olmayın bu konuda, bence çocuğunuz çok zeki.

0|0
    0|0

• bu kişiler birde eğitimci olacaklar, tehditle çocuğa iş yaptıracaklar, kusura bakmayın ama eğitim sistemimiz kökten yanlış, para ve rahatlığı için bu mesleği seçenler oldukçada düzelmez bu sistem., siz bir psikologla görüşün, size o yaşlardaki çocuğun davranışları hakkında bilgi verecektir. Çocuktaki dikkat eksikliği ya da oto kontrolündeki sorun neyden kaynaklanıyor anlatırlar. Görüyorumda bizim eğitimciler küçük asker istiyorlar karşılarında. Çok kafanıza takmayın hallolur.

• gruba uymuyorsa kendi başına hareket ediyorsa birşey vardır elbet uzmana göstermekte fayda var.

0|0
    0|0

• bu haftada geçsin bakalım dedi zaten. Bende ona göre götürücem doktora. Yalnz pedagog değilde psikiyatriye götür dedi :S

• inşlh hayırlı bir sonuçla dönersiniz.

• Biz de o yaşlarda çok makul değildik. Bence henüz erken. Öğretmeni sorumluluk almayacaksa bir üst amirle görüşün

0|0
    0|0

• O yasta öyle olmasi cok normal. Büyüyünce sakinleşir zaten.

0|0
    0|0
  • Hocam bir pedagog yardımcı olur size

0|0
    0|0
  • hiperaktif. yani hastalık doktora gitmesi lazım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• çocuk biraz hareketli diye direk sorunlu damgası yapıştırıyorlarya pes yain kendi çocuğu olsa hayatta kabul etmez.çocuk bu herhalde hareketli olacak her çocukta bir değilki saçmalamış yani.ama yinede içim rahat etsin diyorsan git göster doktora ne kaybedersin ki

1|0
    0|0
  • Ogretmen hic ilk okul birinci sinif ogretmeni gibi konusmuyor anlattiigin kadariyla. Benimde oglunla ayni yasta bir kardesim var ilk okul birinci sinifa basladi ve oglun gibi hiperaktif ki bu gayet normal ve ogretmenine bunu ben soyledim "cok sorun cikariyor mu" diye ve aldigim cevap "her ogrecimin farkli bir yapisi var ve benim gorevim onlarin dilinden anlamak, kardesinizi parmak şıklatarak konsantresini derse vermesini sagliyorum biraz espirituel bir tarzla" Bunu anlatmamin sebebi senin oglunun ogretmeni sorunlu, bence endiseelenmeye basla cocugunu boyle bir ogreticiye teslim etmissin. Yerinde olsam okulunu veya ogretmenini degistirirdim ya da mudurle konusup ogretmenin tarzini hic hi turlu begenmedigini, endiselendigini soyle.

1|0
    0|0
    • Yok götüreyim bir doktora sonra direkt bişey çkmayınca şikayet edip alcam okuldan

• Yarı otistik de ne demek yahu? Herkes kafasına göre konuşuyor. Bir uzmana götür sen çocuğunu. Öğretmeninin dediklerine de aldırma.

1|0
    0|0
    • Yani belki çok zeki olduğundan böyle olabilirmiş çok üzülmeyeymişm. Ama evde normal bir çocuk. Benim annem biraz yaşlı ama o kadn bile sözünü dinletip alıp Datçaya tatie götürüo bunları düşününce garip gelioy valla :S

• Ortama alışmamıştır o yüzden problem çıkarıyor olabilir. Problem davranışın nedenini belirleyin önce.

• Hop ögretmem haksıx böyle bir teşhis koyamaz.çocuk için şuan normal çocukşar çok hareketli sıkılıyordur tatilden çıktı sizin konusmanız cocukla daha etkili ama ögretmeninde bu sekilde davranmaso cok yanlış çocugu etkiliyebilir

2|0
    0|0

• Aslnda tatlı dilli bir bayan.Okulun en iyi öğrtmeniymiş ama bana biraz fazla panik gibi geldi. :S

• Panik olmsı ilginç gene doktora danışın ama cocuk normaş bence sadece alşması lazım cok rahat bir cocuk

• Öğretmeni böyle bir öneride bulunmuşsa takip etmelisin. Götür, uzman görüşü al bi.

0|0
    0|0
    • Yok ciddiye alıorum ama böyle telaşlanması için süre çok erken değil mi?

• okul açılalı 4 hafta oldu; ayrıca seninki okul psikolojisini biliyormuş; kreşe de gitmiş. yani istersen bir süre bekle fakat çocuğun derslerine mal olmasın bu zaman aralığı.

• Evde yapıyo derslerini ama büyük ihtimal dersler sıkıcı geliyo ona. Çünkü anaokuluna tüm gün gitti sorun olmadı ama yarm gün okul sıkıo onu. :S

• Sende ona söyle bir uzmana görünsün otistiğin anlamını öğrensin önce dallama.

2|0
    0|0
  • dikkate almalısın sonuçta öğretmeni sebepsiz yere neden böyle söylesin ki

0|0
    0|0
    • dikkate alıorum tabii ama bu kadar sürede bunu demek doğru mu sadece? daha çok bir zaman geçmdi ? :S

Yükleniyor...