Canınızı sıkabilirim ama cevaplarsanız sevinirim

ya arkadaşlar ben bazen din programlarına falan bakıyorum. tamam imanım inancım var da. Şimdi bu kimi hocalar yanacaksınız biteceksiniz kazığa oturtacaklar falan diyorlar. Ya Allah bu kadar kullarına karşı acımasız mı? Zamanında evliyanın birisi "Ben seni (rahmetini) kullarına anlatsam kulların sana kulluk etmezdi" sözü mü doğru yoksa bu hocalar ya da hoca müsveddeleri mi bizi bu kadar korkutuyor. cumadan cumaya gidiyorum. ondan bile tırsar oldum.

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Acımasızlık mı? Mesela bu devletin mahkemeleri 14 yaşında kıza tecavüz edenleri salıveriyor. Bu adam yanmasın da ne olsun? Düşün ki senin kardeşin, kızın v.s. Buna da rahmet, af gösterilsin ister miydin? Kusura bakma ama cehennem boşa değil. Kimse naiflik, iyilik timsali değil; bunu da beklemesin doğal olarak.

1|0
    0|0
    • kul hakkından bahsetmiyorum. kulluk vecibelerini yerine getirmekten bahsediyorum. ;)

• affederse kendi yüceliğinden. ama bu hareketlerin ceza gerektirmediğini savunamazsın bana.

• ceza gerektirmiyor demedim. tövbe gerektiriyor dedim.

• Ben pek inançlı biri değilim fakat şunu söyleyebilirim ki yaratıcınızdan korkmayın onu sevin.Hep duyuyorum çevremde 'Allah'tan korkmayan/korkan' vs vs..Bu tür konuşmalar bana çok garip geliyor.İnsanların kendi inandıkları, herşeyin ondan geldiğine inandığı yaratıcıyı korkunç olarak algılaması.

0|0
    0|0
    • işte canımı sıkan bu... Allah dünyada en yüksek mertebeye sahip anne şefkatini kendi şefkatinden okyanusta bir damla oranıyla vermişken niye bu kadar korkutuluyor. onu anlamıyorum.

• Ateistim en ufak bir korku yok :)

0|0
    0|0
  • Allah affedicidir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• kardes tabıkı her canlı ölecek ama günahlarımızdan dolayı cehennemde bir muddet bizi tutabilirler buda ünahının cokluguna azlıgına baglı yani herkez dört dörtluk degıl günahlarımız var bende tırsıyorum kabırde azap cekmek falan ölursek bakalım nolcak ölecem gunu beklıyorum sabırsızlıkla

0|0
    0|0
  • tabıkı deyılde ama bizlerde hala ateşe gidiyoruz affı buyuk ama rabbımın azabıda buyuk

0|0
    0|0
  • zina yaparsan penisini tavana asıyorlarmış

0|0
    0|1
    • zinanın haram olduğunu bilip de yapman affedilebilir bişey olarak biliyorum. fakat zinaya helal demen şirk koşmakmış. onun affedilmesi yokmuş diye biliyorum.

Yükleniyor...