Andımızın kaldırılması iyi mi oldu sizce?

sizce okullarda okutulan andın kaldırılması iyi mi olacak kötü mü?

0|0
12|6

En İyi Kız Görüşü

• Biz Turkuz bizim varolma sebebimiz bu varolusumuz bu , Turk milleti Turklugunu unuttugu unutturuldugu an bitmistir.

2|2
    2|0

Kızlar Ne Diyor 11

• İyi olmadı..Türklük kavramını bitirmeye calisyorlar..Yakın zamanda Türküm diyeni ırkcılık yaptn diye iceri atcaklar..

Ögrencilik zamanlarmda hic skılmadım "Andımızı" okumaktan..

Yazık..

4|4
    1|0
  • yaw ben bağıra bağıra okurdum okul zamanımda çok okuttular :D kaldırılma sebebini açıklıyorlar mı ?

1|3
    1|2
    • okunsun ne olacak ki?

• Hayır :) maalesef

• Şükürler olsun :)

• Okulun önünde beklemeyi sıkıntı haline getirip sırf bu yüzden andımızı istemeyen bir nesil.. yazık gerçekten.

1|2
    2|0
  • İyi olur mu bilmem ama kötü olacağını düşünmüyorum.

0|0
    3|1
  • Biz o soğukta titreyerek yağmurda ıslanırken Varlığım Türk varlığına armağan olsun derken şikayet etmedik şaka da yapmadık

İsteyerek can-ı gönülden söyledik şimdi olsa şimdi de söyleriz

0|0
    0|0
  • kaldirilmasi iyi olmus bencede herkesi dikip bazen saatlerce bekletmek hicte adilce degilde heleki o kiz aylarinda hani koridor salon kapali bir alanda olsaydi olabilirdi ama o sogukta donuyorduk resmen

0|0
    4|2
  • soğuklarda sabah çocuklara okutulmasa kimse bişey demeyecekti. :))

0|0
    0|1
  • evet iyi oldu okulun önünde beklemek can sıkıyordu benim zamanımda..

2|0
    2|2
  • küçük çocukalrı asker gıbı dıkıp o soğuk havalrda bıle okutulması gereksızdı bencede ıyı oldu.

2|0
    2|3
    • Soğuklarda okutulmasaydı da kalsaydı daha iyi değil miydi?

• ben o andı hissederek söylerdim hep. şikayet ettiğim de uzun ve sıkıcı müdür konuşmalarıydı! kaldırıyorlarsa bunu kaldırsınlar. çocuklar karda kışta ayakta bekliyormuş pehh külahıma anlat. çok düşünüyorlarsa çocukları ayakta saatlerce bekleten müdürlere konuşma sınırı getirsinler!

0|0
    0|0
  • kötü oldu.

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 6

• öncelikle ben bunu mhp li olmayan bir vatandaş olarak söylüyorum: iyi olmadı taviz veriyoruz, yarın bigün istiklal marşına da dil uzatırlarsa şaşmayın... tamam uygulama olarak mesela hergün yerine hafta da bir gün yapılabilir o ayrı mesele ama "türk" kelimesi yüzünden kaldırılması çok acı... merak ettiğim neden bu ülkede başka etnik kökenler Türk kelimesinden rahatsız olmuyor da sadece bazı kürt kesim (genelleme yapmıyorum) rahatsız oluyor işte bunlar pkk yandaşları bölücü yırtık kondom çocuklarından başka bişey değil... kürtlerin akıllıları da var ama böyle dış güçlerin gazına gelen piyon aptallar da var mesele kürt türk değil, vatan haininin ırkı olmaz... zaten burdaki "Türküm" kelimesi ırkı ifade etmiyor, bu kelime T.C de yaşayan bütün etnik kökenleri BİRLEŞTİREN GENEL bir kelime, bunu anlamak için dahi olmaya gerek yok ama anlamamak ve anlamak istememek aptallığın daniskasıdır... diğer ülkelere bakın var mı böyle bişey... var mı ispanyol kelimesinden rahatsız olan farklı etnik ırka sahip ispanyol vatandaşı, var mı fransız vatandaşı var mı amerika vatandaşı... niye adamlar akıllı, farklı ırka ait bir ingiliz vatandaşı "ingiliz" kelimesinin bütünleştiren bir kelime ve ırkı ifade etmeyen bir kelime olduğunu biliyor ama bizim ne yazık ki kandırılan bazı gerizekalılar bunu anlayamıyor bölücülük yoluna gidiyor, lanet olsun bunlara, cehennem sizi bekliyor bölücü o.ç ları...

1|0
    0|0
    • Atatürkün Türk milleti tanımı;

Türkiye cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan hakla türk milleti denir. Türk milleti demek yalnı türkmen, yörük, terekeme demek değildir.

Fransada yaşayanlara fıransız denmesi gibi yani.

Türk milleti kavramını bilmemektir asıl sorun.

• Doğru kaynaklardan öğrenmek lazım. Tarihin arka odası 21.09.2013 tarihli programı izler iseniz aklınızda soru kalmayacağına eminim.

• tamam teşekkürler, bir ara bakarım...

• bazı semboller gereksz gibi görünse de hayati önem taşırlar. and nedir yemindir, çalışkan ve dürüst olacağına dair ettiğin bir yemin yıllarca okudum bu yemini ve bir etkisi olmadı negatif anlamda. bu bizleri bölmeyi, parçalamayı, ayrıştırmayı kafasına koymuş, herkesin, iki kardeşin dahi birbirinin boğazını sıkmasından, ideolojik taraflara ayrılmasından zevk alan bir sistemin oyunu.

1|2
    0|0
  • andımızı söylerken dikilmekten şikayet eden nesil;

istiklal marşını da bacak bacak üstüne atıp okuyun..beliniz incinmesin.

3|3
    0|0
  • bir çocuk soğuk vahada Türk olduğunu doğru ve çalışkan olduğunu söylemiyorsa sırf hava soğuk die.. okullarıda kapatalım ne gereği varki? çocukların canı sıkılıyor hep okullarda.. mesela sünnet olaylarıda kalksın erkek çocuklarının canı acıyor.. soğukta üşümesin dioruz ya ağlamasınlarda en azından yazıktır.. kurbanlardada yazık o kadar hayvana katlediyoruz.. millet hayvan kesicem diye kendini doğruyor o da kalksın bence.. ramazandada oruç tutmayalım hatta yazık millet hasta olan var tutamayan var...

Bu ülkede bir çok cocuk o andımızı söyledi sabahları Türk oldukları doğru ve çalışkan oldukları akıllarından çıkmasın diye.. 2 çocuk soğukta üşüyor kalksın diye bişey olamaz!

1|1
    1|0
  • Kaldırılmasının bu ülke insanlarına bişey katacağını sanmıyorum yani herzamanki gibi demoktatikleşiyoruz dümeni.

1|0
    0|0
  • bence iyi olmadı ama soğuk havalarda hocalarımın bizi andımızı okutmak için aşağıda sıra beklediğim zamanları hatırladıkça özellikle de 8 - 9 yaşlarındayken çok üşürdüm. o açıdan iyi oldu ama en azından sınıfta öğrencilere okutulmalıdır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...