Fotoğraf makinesi yorumlarınız neler?

Fotoğraf makinesi yorumlarınız neler? Bu makineyi almayı düşünüyorum.sizce nasıl?fiyat da uygun gibi bu sitede link

Güncellemeler:
ben hobi olarak ilgileneceğim.piyasada aynı makine 1900tl

0|0
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• Yeni başlıyorsun ve amatörsün. Büyük ihtimalle fotoğraf olayını abartıp başka da ekipman almayacaksın. Canon 550d gibi bir dslr almak amatör birine ilgi çekici gelebilir ama üzerindeki 18-55 lensin aslında pek işe yaramadığını görüp ucuz istersen 500 kaliteli istersen bir kaç bin dolar verip zum objektif almak isteyeceksin.

Macro çekim yapmak istersen zaten onun için de ayrı olarak 1000tl civarına 100mm bir objektif alırsan tam olur.

Ben yıllardır fotoğrafla uğraşan biri olarak yeni başlayanlara isviçre çakısı gibi her amaç için kullanılabilecek düzeyde gelişmiş amatör fotoğraf makineleri tavsiye ediyorum.

Örnek olarak 2 fotoğraf makinesi söyleyebilirim. Leica V-Lux 2 veya Panasonic Lumix FZ100.

İkisi de aynı fotoğraf makinesi fakat Leica marka değerinden dolayı 2200tl civarı bir fiyata satılırken Lumix 1200tl civarı. Ama en önemlisi bunların lensi Leica tarafından üretilmiş Japon malı lenslerdir (canon ve nikon un standart çin malı lenslerinden değil) ve 25-600mm arası bir zum yeteneğine sahiptirler. Kaliteli bir Canon 600mm lens ise 7000 dolar civarıdır. Ayrıca 1cm den macro yapabilme yeteneğine sahip bu lens. 25mm geniş açısı ise sana her türlü yeter. Video kaydı yapabilmesi ve çok hafif olması ise ayrı bir avantaj. Ben pek anlamam 600mm ne demek diyorsan Leica V LUX 2 ile çekilmiş kısa bir video var şu linkte

link

Ayrıca Leica da ne canım hiç duymadım diyorsan normaldir. Leica alınabilecek en iyi 35mm fotoğraf makinesi olduğundan ve bazıları bir ev fiyatına olduğundan pek görüp duyabileceğin markalardan değillerdir. Aşağıdaki Yalçınlar linkinden fiyatlarını inceleyebilirsin. Sormak isteyeceğin bir şey olursa çekinme:)

link

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Ben Hobilerim için masraftan kaçınmam, şahsen gözümde birşey kalmadı bu zamana kadar, yani dünyaya 2 kez gelmiyoruz, herşey insanlar için, hayırlı olsun diyorum.

1|0
    0|0
  • Bu makineyi bu fiyata alacaksan 1 saniye bile durma derim bana 2.000 TL ye patladı. Fiyatı çok uygun

0|0
    0|0
  • fiyat yüksek ve özellikler düşük biraz daha para verip daha kaliteli birşeyler alabilirsiniz şahsen ben bu makineyi almazdım çünkü ilerde yenisini almak gerekecek diye düşünüyorum..

0|0
    0|0
    • Arkadaşım hobi de olsa bu parayı bu makineye vereceğine biraz daha ver adam akıllı bir şey al. he yok bana öylesi lazım değil diyorsan 100 tlyede makina var onlar da hobi olarak işini görür.bu canonun en dandik makinesi

• çok güzel bir makina yalnız bu makina profosyonel,sizin kullanma amacınıza uyar mı bilmem.

0|0
    0|0
    • daha uygun ve amatör iyimakinalar var,bende olımpus SP600 almıştık

benzer özellikler var

• Cannonun daha guzel makınaları var bu fıyata bu makıne bıraz pahalı sankı sorun yaşarsın bu objektifle

0|0
    0|0
  • Mesleki bir gereçmi, yoksa hobi bazında güzel objeler yakalama adına bir ugras içinmi..?

0|0
    0|0
  • Nikon öneririm Canondan daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

0|0
    0|0
  • bin liraya falan temiz ikinci el bir de objektif bulursan süper olur. şimdiden hayırlı olsun.

0|0
    0|0
  • bugun bu makineyi inceledim bimexte 550d çok iyi ama tabi farklı lesn tercihleri yapman lazım farklı bi kaçtane lens al sonra bide wireless flash al tamamdır tam bi fotocusun .. ayakları söylememe gerek yok .. benim hayalim bu :)

0|0
    0|0
  • parana birazdaha kıy bunu al link

0|0
    0|0
  • kaç para

0|0
    0|0
  • burdan bısı cıkmaz sana sen alacağın yere danş burdan daha bılgı cıkar

0|0
    0|1
  • çok güzel bir makine

0|0
    0|0
  • bence bi sorun vardır kesin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Eğer amatör olarak kullanıcak biri isen kanımca alma derim. İlk Zenit 12xp almanı öneririm 1980 üretimi bir makine ve harika. Ben ilk bu makinayla başladım fotoğraf çekmeye ve bi tutku haline geldi şuanda bırakasım gelmiyor makiinayı denemeni tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Benimkini bir üst modeli . Güzel...

0|0
    0|0
Yükleniyor...