Üstün ırk ve aşağı ırk nedir?

Birisi bana bu kavramları tanımlayabilir mi?

0|0
10|21

En İyi Erkek Görüşü

• Bir düşünce şeklidir,

Sen ırkçı biri değil veya ayrım yapan biri değilsen senin için bir şey ifade etmez ve de saçma gelir.

En basit örneğiyle Naziler kendilerini üstün ırk olarak görüyordu ve olanları tarih gösteriyor, üstün ırk diye bişey yoktur. Renk, din, dil, ırk diye insan ayrımı yapmak kadar saçma bir şey görmedim...

Hala burda yazmışlar Türkler üstün ırktır diye neremiz üstün kardeşim, ülkemizde eşitlik diye bir şey yok, tecavüz, cinayet, gasp, dolandırıcılk desen aldı başını gidiyor nereye üstün ırkız. sizin kadar kafası kalın insan görmedim ya hala başka ırklardan üstün olduğumuzu söylüyorsunuz, aynı ülkede yaşağımız insanlarımıza aşağı ırk diyorsunuz, senin Kürt' e Laz' a Alevi' ye Aşağı ırk deme gibi bir lüksün yok, bu yorumu yazarak kendinin ne kadar aşağılık olduğunu gösteriyorsun. her Kürt ü terörist sanan kafası kalınlardan mısın sende, benim bir sürü Kürt arkadaşım oldu çoğu Türk diye geçinen adamdan daha adamdır, adamlar en azından ırkçılık yapmıyor. Övündüğün Türklüğümüzde Irkçılık var mı kardeş ?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Biyolojik açıdan bakacak olursak hayatta kalma yeteneği en gelişmiş ırka üstün ırk diyebiliriz bu durumda böceğin teki bizden üstün mü ozmn demeyin çünkü bizde beynimizi kullanarak radyasyondan etkilenmeme yolları bulabiliyoruz gerekirse volkanın içinde bile yaşamanın bir yolunu bulabilecek bir ırk olarak insan ırkına dünyadaki en üstün ırk diyebiliriz. Ancak eğer ırktan kastın atalar ve soy ise üstünlük yoktur sonuçta hepimiz aynı erkek ve aynı dişi atadan geliyoruz ve üstünlüğü ancak kişinin yaptıkları belirler bu yüzden bu açısan sadece üstünlük takva iledir. =)

0|0
    0|0
  • özgür olan ırk üstün ırktır.

0|0
    0|1
  • bellı baslı mılletler var yuzyıllardır gelenler ve karısmamış saf kan ,iki ayrı ırkın bırleşmesınden olanlarada asagı ırk denir link

0|0
    0|0
  • İnsanların Uydurduğu ve benımsedılerı bır tanımdır.

Her İnsan Eşittir. Üstünlük Sadece İnsanlıktadır.

0|0
    1|0
  • Bir ırk dünyayı yönlendirebiliyorsa o üstün ırktır.

0|0
    0|0
  • Üstün olan ve üstün olmayan ırk yoktur. ırkçılığı yapan insan vardır, örnek verecek olursak..! Eskinin almanyasında naziler ve hala sürmekte olan yahudiler vardır, kendi ırkından başka ırkı kabül etmezler.

Ama tek gerçek vardır ki oda en üstün ırk İNSAN ırkıdır gerisi teferruat :)

0|0
    0|0
  • Irkçı bir yaklaşımın olmadığı için bu kategori bana bir şey ifade etmiyor.

0|0
    0|1
  • Bunu bir kitapta okumuştum. Kitle katliamının aşamalarıydı sanırım bunlar.

2. aşama olabilir. Bundan sonrası anarşiydi. Sonra da yok etme.

Üstün ırk diye birşey yoktur. Siyah, beyaz, sarı, kırmızı, lacivert hepsi eşittir.

0|0
    0|1
  • seferoğulları mı ne bir şey vardı

onlar olsa gerek

0|0
    0|1
  • TÜRK halkı üstün ırktır geriye kalanların hepsi aşağı ırktır.

2|3
    4|4
  • erkek kadından üstündür al sana ırk ayrımcılıgı :D

0|0
    0|0
  • aşağı ırk ne la yukarı ırk tanımlandımı ki?

üstün ırk sensin altın ırk benim çok değerliyim hıh! :))))))

0|0
    0|0
  • Böyle birşey var mı ki açıklayalım

0|0
    0|1
  • ırkın ırka üstünlüğü yoktur tüm insanlar eşittir dolayısı ile böyle kavramlar da yoktur

0|0
    0|1
  • hangi millete sorsan kendini üstün görüyo :) israil türkler avrupalılar...herkez eşit herkez ademoğlu üstün ırk die bişiy yok

0|0
    0|1
  • hiç kimse kimseden üstün değildir herkez eşittir

0|0
    0|0
  • Üstün ırk elfler aşağı ırk mordor orcları

1|0
    0|0
  • üstün ve aşağı ırk diye bişi yok üstünlük takvadadır...

0|0
    0|0
  • yok öyle bir dünya

0|0
    0|1
  • üstün ırk türk ırkı aşağı ırk kürt ırkı

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 10

• Benim gözümde tek ırka var oda insanlık.Ben ırk ayrımı ve bu tür konuşmaları yapanların sohbetlerini dinliyorum ve gülüyorum.Benden senden üstün bir ırk olması için benden farklı bir üstün özelliği olmalı misal uçabilmeli, 300 sene yaşayabilmeli, misal benim beynimi okuyabilmeli vs.Benim gibi bir anneden ve babadan doğmuş biri benden üstün olamaz.Ayrımcılık yapan insanları sevmiyorum.

0|0
    0|0
  • insanların uydurması

1|0
    1|0
  • Üstün ırk diye bir kavram yoktur..Üstünlük insanlıktadır,zekadadır,medeniliktedir..

0|0
    0|0
  • yani canlılar aleminde insan hayvandan üstündür diye bir tanım var ama insanlar arasında böyle bir saçmalık yok

0|0
    0|0
  • yok öyle birşey olmayan birşeyinde tanımı yoktur canım

0|2
    0|1
  • Bazı ırkların fiziksel görünüş olarak üstünlüğü vardır.

Ama bir ırk üyelerinin, diğer ırk üyelerine oranla daha zeki / akıllı olması gibi bir şey yok.

0|0
    0|0
  • ırk ayrımı mı kaldı?

1|0
    0|1
  • Irkın üstünlüğü yoktur.her ırktan aşagılıklar çıkar.

1|1
    0|0
  • üstün ırk ve aşağı ırk yoktur.üstün insan ve aşağı insan vardır.

1|0
    0|0
  • uydurma onlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...