Bu başbakan şaşırmış mı?

Kürtlere kendi dilinde eğitim, yabancılara kendi dilinde eğitim, romanlara üniversite, yok bilmem kime kendi dininde ibadet etme özgürlüğü ama kendi ülkesinin andını kaldırıyor ! Zaten dışarda 10 kişiye sorsan yarısından fazlası İstiklal Marşının ilk kıtasını bilmez adam kitaplardan onuda kaldırıyor. resmen bişeyler unutturuluyor, yok ediliyor utanmadan birde Türk Milleti cesurdur istiklal marşının ilk sözcüğü "korkma" dır diye söze başlıyor. Siz de bişeylerin farkında değil misiniz ?Hiç mi sinirlenmiyorsunuz bu haberleri görünce ?

0|0
26|50

En İyi Erkek Görüşü

• NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! lafından rahatsız olan her kimse ona bu ülkede yer yok,bu ülkenin kurucusu ve de bu günlere kadar getirenler yalnız ve yalnız TÜRKlerdir.diğer hiçbir halkın olumlu anlamda ne bağımsızlıkta ne kuruluşta ne kurtuluş savaşında kaydadeğer bir katkısı olmamıştır.Paket sadece pkk lı ve türbanı sorun haline getiren aslında inançsız olan insanlara yarıyacak birkaç şey getiriyor başka da birşey getirmiyor.Bunların %90 nını zaten her bakanlık kendi bünyesinde kanun değiştirmeden yönetmeliklerle yıllar öncesinden halledebilirdi türban dahil ama ne hikmetse seçim yaklaşınca ortaya atıldı bu seçimi de türbanı serbest bıraktık palavralarıyla kazanacaklarını zannediyorlar.Ne olacak bundan sonra ben de okula şapka,fötür ,bere giyerek ,şortla body tişörtle gideceğim benim de hakkım değil mi?sadece türbanlı bayanlara mı haksızlık vardı.Erkek memurlar için ne var pakette hiç.Bize ne zaman paket gelecek?Bize de sümeyye nin paketini mi açacaklar?

3|8
    4|5

Erkekler Ne Diyor 49

• ben r.t.e yi görmemek için televizyonu açıp haber izlemiyorum. Böyle şeylerle sindiremez bu milleti onun yaptığı nankörlük ya başka bişe değil . Mustafa Kemal ATATÜRK' Ü unutturmaya çalışıyor. Büstleri , heykelleri , kitapları , defterleri , resimleri her şeyi kaldırsın, hadi yiyosa gelsin Mustafa Kemal ATATÜRK 'ün bendeki yerini alsın. Gelsin söksün alsın sıkıyosa tabii Umarım milletimiz bu konudada uyumaz.

2|7
    4|3
  • Andımız zaten çağdışı bir uygulamaydı.21.yy.da öyle bir şeyin olması ayıptı iyi olmuş kaldırılması.Ben türküm kimse türküm demek zorunda değil.

''Ne mutlu bir insanın kendisini hangi etnik kökenden hissediyorsa o etnik kökenden olduğunu ifade etmesinin tüm dünyaca kabul edilmiş en temel bir insan hakkı olduğunu bilen kişiye''

5|3
    6|5
    • 'Ne mutlu Türküm diyene' cümlesinde zaten Atatürk'ün demek istediği hangi kökten hangi dilden dinden olsa da Türküm diyebilen herkes Türktür. Mehmet Emin Yurdakul da 'Ben bir Türküm, dinim , cinsim uludur.' demiş. Bunların asıl demek istediğin Türk olmanın dinle ,kökle, cinsle veyahut başka bir şey ile alakalı olmadığıdır.

• her şeyi geçtim Türkiye'de olup giyilen oraya buraya takılan Amerika bayraklı şeyler Türkiye'yi Türk bayrağını bu kadar benimsemezler gerçi Türk bayrağının o şekilde kullanılmasını istemem ama belirtmek istediğim Türkiye'de Türkiye ile ilgili şeylerden çok başka ülkelerin şeylerinin benimsenmesi.

• @Thykie:Benimsenmesin o zaman coca cola'nın da mc donalds burger king'in de israil'e yaptığı yardımlar ortada.israil oralardan finanse ettiği paralar ile müslüman kardeşlerimizi vuruyor.şimdi burada milliyetçilik türklük nutukları atanlar coca cola'yı lıkır lıkır içer mc donalds da hamburgerleri lop lop götürürler.sonra iktidarı amerikan yandaşlığı ile suçlarlar.şahsen coca cola da o hamburger firmasının ürünlerini de kullanmıyorum.nefsini tut yeme içme o zaman.

• haklısın... ama çokta umutsuz olmamalıyız.. istiklal marşını kaldırmaya cesaret edemezler.. bunun gibi çocuklarda var.. link

1|4
    2|3
  • Andımızla istiklal marşını bir tutma saçmalığına nasıl kapıldın anlamadım ama andımızın kalkması doğru bir uygulamadı kimse her sabah Türküm diyerek okula başlamak zorunda değil unutma bu ülkede Türk olmayanlarda var ve Türk olanlarda her gün Atatürk'ün açtığı yolda gideceğine and içmek varlığını belli ideolojilerin tanımladığı Türklüğe armağan etmek zorunda değil

4|3
    2|6
    • Yakında ırkcılık olur deyıp Türkiye'nin de ısmının degıstırılme ıhtımalı aklına gelmıyor mu? Bunu da beklıyorum sahsen. Pakette olan kamuda basortu serbestlı veya da okullardakı degısıklıklere bır lafım yok, ancak andımızdan memnundum. Irkcılık oldugunu soyleceksınız; ancak aynı ınsanlar ıstıklal marsından da rahatsız, cumhurıyetten de rahatsız, Türkçeden de rahatsız, bayraktan da, Türkiyeden de.

• Bır ulke de yasayıpta, o ulke de cogunlukta olandan ve kurucusundan rahatsız olmak ne kadar mantıklı.

Osmanlı da yasayıpta osman beyı ıstememek kadar mantıksız degıl mı.

Ya da bugun urada sorulan baska bır soru daha vardı; ezanlarda kaldırılmalı dıye. Sımdı azınlıklardan bahsedıyoruz, haklarından. Ateıstı hrıstıyanı yahudısı de bu tepkıyı vermez mı o halde, kı verdıler? Senaryo uretmek degıl; ezan cumhurıyet ve ıstıklal marsı hakkında dedıklerım zaten olanlar.

• Sıze gore uydurma olan, bır baskasına gore kutsalda olabılır.

Atatürk elestırılebılır; saygı cercevesı ıcersınde. Bu ulkeye getırdıgı katkılarda zararlarda tartısılabılır belgelerle. Atatürkçüyüm; ancak buna karsı olacak degılım. Bunun yanı sıra, bu ulkenın kurucusu sıfatını, ulu önder sıfatını tasımaktadır.

Sonuc olarak; andımızın olmasını tercıh ederdım.

• ciddi ciddi Türk vatandaşlığından çıkıp defolup gitmeyi düşünüyorum bu ülkenin sözde insan hakları demokrasi cemaat o bu gibi sempatik gösterilmeye çalışarak bokunu çıkardılar. almanyada kürtler ana dilde eğitim hakkı istediler alman hükümetinin verdiği cevap siz Türksünüz ve hepiniz Türkçe biliyorsunuz... bizimkilerin yapmadığı kalmadı kürt demek demoktratik özgürlük Türk demek faşistlik...

2|2
    1|1
  • cumhuriyetimizin son günlerini yaşıyoruz kendi adıma atamdan utanıyorum onun yüzüne nasıl

bakıcaz öbür dünyada hiçbir fikrim yok

3|5
    3|3
  • Bunların demokrasisi bu kadar işte andımız yasak diğerlerine eğitim serbest mutlu mu şimdi acaba bu yüzde 50?

3|4
    1|4
    • ben sana bu gerizekalılardan bir örnek veriyim başörtüsü serbestt oldu ya dünyalar onların oldu.başörtüsünden başka bişey düşünmüyolarki

• gülcan başörüsü okuladiki öğrencileredemi serbest oldu yani

• yani öğrencilerdemi başörtüsüyle giriceklermiş

• pkk bugün yine sokaklardaydı öcalan itinin serbestliği için.Yetmez onlara bu daha neler yapılır oy için.Bence fragman buydu film daha sonra başlayacak bu adam oy için herşeyi yapar

3|3
    2|3
  • hükümetin bazı yaptıklarını tasvip ederim ama yaptıkları yanlışlar doğrularını fazlasıyla götürür..o zaman amerikaya da demokratikleşme paketi lazım.ordaki çocuklarda her sabah and içiyorlar ülkelerini koruyacaklarına dair!

BOŞBAKAN zaten hasta kullandığı ilaçlar artık yan etki mi yapıyor beyninde yoksa hasar mı anlayamadım...dur bakalım cia nın dediği gibi 2 sene ömrü kaldı... 1 sene bitti,ne olcak!

bu kürtlere versen hak daha çok isterler zaten paketten bile memnun olmadı çoğu..bunlar ülkeyi istiyor anahtarı vereceksin onlara istedikleri gibi yönetecekler ama üçün birini alırlar!

0|0
    0|0
  • Şaşırmak denmez ona Türkiye düşmanı denir

2|4
    1|2
  • ben siyaset haberlerini gördükçe çıldırıyorum bu yüzden haberleri takip etmiyorum cidden kalkıp öldüresim geliyor bu adamları . yavaş yavaş Atatürkü kötülüyorlar onu bunu kaldırıyorlar bizim nesil bundan etkilenmicek çünkü biz ilkokulda o görüşü aldık benimsedik ama bizden sonraki nesil ilkokulda dini yola yönlendirilcekler kendi zirve adamlarını tanıtcaklar . bizim yapmamaız gereken çocuklarımıza Atatürk ü tanıtmak olacak hatırladığımız kadarıyla o yüzden unutmayın

2|2
    1|3
  • Çarşı grubu gezi parkı oalylarında destek verdi diye adamları bitirmeye çalışıyolar...Komutanlar içerde hemde örgütün adı ERGENEKON bu isim Türklüğe gönderme için seçildi bence...gezide ki oyuncuların sanatçıların çoğunun işleri ellerinden gitti...bu ülkede kürt sorunu yok pkk sorunu var terör var...Tamam bu ülke gül bahçesi bütün ırklar güldür..her gül içinde bahçe düzeni değiştirilmez dimi ama... ya inanamıyom kendi ülkemizde asimile işlemine tabi tutuluyoz...

0|3
    0|3
  • andımızın kime ne faydası var taa ilk okuldakyen uyuz oluyordum soguklarda onu söylüyordıuk...kaçtane doğru birey yetişmiş kaçtane çalışkan insan yetişmiş kaç kiş küçüklerini seviyor kaçımızın büyüklere saygsı var oturup düşünmek lazım...

4|5
    7|9
    • bunu nasıl düşünebiliyosun ya

• Bu uygulama karşısında mutlu olmak için, %50'nin içinde yer almaya gerek yok. Faşist olma yeter.

• bağımsızlık için savaşan o askerler bismillah demişler allahu ekber demişler, sen savastan cıkan bir millletin resmi dini islamdır ıbaresini kaldırmıssın o zaman laikleşme idi adı, şimdi andımız kalkınca mı zorunuza gitti, geçiniz bunları

• Şöyle bakıyorumda şurada gördüğüm şey ne biliyomusunuz arkadaşlar Fenerbahçe Galatasaray çekişmesine dönmüş bu iş. bilende konuşmuş bilmeyende konuşmuş.. bu tür konuşmalar birbirinize olan saygınızıda yitirmenize neden oluyor bilmem farkındamısınız. politikayı politikacılara bırakın kimse kimseye Atatürkü unutturamaz diğer taraftan İstiklal marşınıda kimse kaldıramaz o ülkemizin marşı bizim nasıl hayatta kaldığımızın nasıl bir savaşcı millet olduğumuzun hikayesidir. Bu ülkenin birlik beraberliğe ihtiyacı vardır. şimdi diğer husus başörtülü insanlara gerici yobaz demek çok ağır çok ayıp gerçek faşistlik budur mesela benim bir kardeşim başörtü takarken diğer kardeşim takmaz anne tarafım dindar baba tarafım çok dindar sayılmaz ama herkes birbirine saygılıdır artı kimse kimseyi sevmek kimse kimseye istediğini yaptırmak zorunda değildir..Tek dileğim bu ülkede yaşayan herkesin rahat huzurlu sağlıklı ve özellikle belirtiyorum anaların ağlamadan yaşadığı bir ülke olmasıdır..

1|1
    0|3
  • 1 . asimile edilerek hic bir toplum yoksayilamaz eger toplumlari asimile etmek ise yarasaydi sovyetler birligi dagilmaz di

2 . istiklal marsindaki en buyuk hata korkma diye baslamasidir cunku bilincalti olumsuzluk eklerini algilamaz

2|1
    1|2
  • Hay bir geberip gideydi... Yemin ederim, davullu zurnalı halay ekibi kurup bütün mahallecek halay çeviricez caddeler boyu...

1|2
    1|2
  • Bu millete anlatsanda nafile herkes kendi çıkarları doğrultusunda satıyor oyunuda renginide düşüncelerinide o yüzden artık kendimi hiç yormuyorum benim için önemli olan türklüğüyle gurur duyan insanların hala var olması gerisi boş sinek vızıltısından öte değil

1|0
    0|1
  • Mehmet Akifi dilinden düşürmezdi hayırdır onuda mı oy için kullanmış yoksa :D

1|0
    0|1
  • fragmanı bitirdi yavşak, filmi başlattı

ağlıyorum şu an :((

3|4
    1|3
  • Kendisine yakIsanI yapIyo

0|0
    0|0
  • BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN <3

0|6
    2|3
  • ben basbakanın baskanlık sıstemı getırecegını duydum acaba doğru mu? baskanlık kosku bıle yapıldı dedıler bana yanı bu şu demek oluyor bu son secılme hakkıydı doluyodu yanı ama sımdı baskanlık sıstemıyle yonetılırsek tekrar baskan olur yontımde olur yanı ..

0|0
    0|1
  • Kürtlere hak verilmiyor. Hak kaybolmaz kürtler hakkini aliyor... ister hosunuza gitsin ister gitmesin dogru budur. ALLAHIN katindada dogru budur..

3|0
    2|7
    • kürtler hak mak almıyo bu işte tek karlı taraf var abd

• Summersak dusuncendir saygi duyarim. Nickbulamadimki hic.bir KÜRT kimseye senden fazla hakkim var demedi . Bunu diyen kim olursa olsun ırkci olur. Ilk ben karsi cikarim . Sende yavas kafa kır . Kürtleri vurmak istiyorsan buna saygi duyarim gel doguya vur :)

• ne hakkı varmış kürtlerin..kaçak elektrik kullanıyorlar faturalarını biz ödüyoruz!hak istiyorlarsa ırağa gitsinler kürdistanı kursunlar...bu ülkeden bir milim toprak dahi alamazlar mezar olur onlara...hakmış ne hakkı be çoluk çocuk yaşlı bebek demeden katlettiler.bide hak istiyorlar..senin kafan yerinde mi arkadaş!

• arkadaşlar, boşuna uğraşmayın. bu millete laf anlatamazsınız. bizimkileirn kafası almaz.

2|2
    1|4
    • abile ablalar başladı eksilemeye

• onlar zaten başka. onlar mürid olmuş. onlara laf anlatmazsınız.

• Müridlik sadece din adına konuşan kişiler ile destekleyenleri arasında olmaz. Örneğin bir lideri delicesine sevmek, putlarını dikmek, yanlışını görememek müridliktir. Ya da faşizm kokan bir yemini, sırk kendi ırkını yüceltiyor diye desteklemekte bir mürid kafası taşıyor olmanın kanıtıdır.

• Olay 12 eylül darbeci zihniyetin dayattığı faşist kafa yapısının ortadan kaldırılması.sen ne hakla Türk olmayan birine hergün 'Varlığım Türk varlığına armağan olsun' dedirtirsin.Bu nasıl bir dayatmacı zihniyettir?Kalkıp bu zihniyeti savunmak için demogozi yapma şimdi.

1|1
    1|2
  • sorun kürtler değil ruhban okulları açılması için yine kürtçe eğitimi ortaya atıyor rte ama kürt kardeşlerimiz yine alet oluyor bu oyuna yazık

üniversitelerden sonra türbanla liselere gidebilecekler bunlar şeriatı getiriyorlar kimse farkında değil

bugün andımız yarın İstiklal Marşı kaldırıcaklar yakın zamanda bunlar Türklüğü çıkartacak

ama rte suçlu değil ki adamın karşısında naylondan mühalefet var

2|0
    0|3
  • DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE İÇİN EL ELE VERELİM

DAHA İYİSİNİ YAPA BİLİYORSAK YAPALIM

1|2
    0|2
  • diren jamiryo

0|1
    0|2
  • Bıraz once tv.da bîrı demıstı bence bu dedıklerının olmasında sakınca yok

1|1
    1|1
  • çok haklısın arkadaşım adam önce Istiklal Marşının okunmasını kaldırdı şimdi Andımızı biz bu millete hayırlı insanlar olmak için her gün yemin ettik o bunu kaldırıyo Atatürkun bize getirdiği ne varsa kaldırmaya çalışıyo başka birşey değil ! Ama inadına Ne Mutlu Türküm Diyene !

1|0
    1|2
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 26

• AKP li değilim ama paket fena değil..bu ülkede sadece türkler yaşamıyor..Her sabah ders öncesi ibadet gibi söylenen andımızdan bana da gına gelmişti zamanında ,böyle iyi olmuş..Kul yazısı birşeyi her sabah tekrarlanması bir nevi putperestliktir bana göre..Böylesi uygulamalar dikta rejimlerinde görülür..Eğer defalarca tekrarlanmayla adam olunsaydı bu ülkede çalışkan ve doğrucu adamdan geçilmezdi..

1|6
    1|2
    • amerikada 79 ayrı halk var.hadi çıksınlar "tililililillii,dövlet bağa yordım etsin!"diye.sıkar!Ben Hollanda'da doğdum büyüdüm,birçok ülkeden insanlar var hiçbiri de"yav ben hakkımı istiyorum"demiyor.

• yani ben burda ne zaman Mustafa Kemal ATATÜRK yazsam eksi yiyorum başbakan böyle bir adamken o adama itaat eden koyuncuklardan ne bekleyeceğiz. eksileyin siz ben her ye Mustafa Kemal ATATÜRK yazmaya devam edeceğim unutturmak için çırpınsanız da biz de hatırlatmak için çırpınıyoruz bekleyin.

3|8
    2|4
  • INADINA TAYYIP!

Korkma! Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak,

Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.

O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;

O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!

Kahraman ırkıma bir gül; ne bu şiddet, bu celal?

Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...

Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklal.

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım,

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım.

Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım,

Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,

Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.

Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,

“Medeniyet” dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın,

Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.

Doğacaktır sana vadettiği günler Hakk’ın,

Kim bilir, belki yarın belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri “toprak” diyerek geçme, tanı,

Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.

Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır atanı,

Verme, dünyaları alsan da bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?

Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda.

Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden İlahî, şudur ancak emeli:

Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.

Bu ezanlar, ki şehadetleri dinin temeli,

Ebedî, yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecdile bin secde eder, varsa taşım,

Her cerihamdan, İlahî, boşanıp kanlı yaşım,

Fışkırır ruhumücerret gibi yerden naaşım,

O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!

Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.

Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal.

Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürriyet;

Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklal.

3|3
    0|1
  • sorun olan ne ?

bu ülkede sadece müslüman yok. başka dine ait olanlar var.isteyene ibadet özgürlüğü işte

.ayrıca sadece kürtlere değil diğer bir çok şiveye lehçeye dile de hak verilmiş.özel okul açılması kaydıyla herkes öğrenir istediğini. zaten şu anda özel liselerde ing eğitim yapılmıyor mu ?

1|3
    1|4
    • kimse kimsenin diline karışmıyor ki.Bak,Hollanda.2da bşr yasa çıktı 10 sene olmadı,şöyle;her yabancı,eğer hollanda'da yaşayacaksa,1.5 sene içerisinde Felemenkçeyi öğrenmeye mecbur,yoksa sınır dışı edip bir daha almıyorlar.Şimdi bizimkiler,kendi ülkemizdeki"dil"politikasına AB standardı diyor.ne alaka?

• Sorun ayrımcılık değil.Sorun recep tayyip'in oy toplamak için ülkeyi satması birilerine yalakalık yapması. kendisi ayrımcılık yapmadığını söylüyor.Günümüzde türkiyelilik diye bir kavram var bu ülke sınırları içerisinde herkes türk vatandaşı herkes bu ülkenin andına marşına saygı duyacak.Kürte şunu verelim çerkeze bunu verelim yok hakiki türke bunu verelim demiycek herkes eşit olcak.

• bundan öncekiler dediğin gibi mi yaptı peki?

• sinirleriniyorum ama neyi değiştirebilirim :(

1|4
    1|3
  • andımız da kalktı yavaş yavaş yok etmeye çalıyo

2|8
    2|3
    • gözlerini yakında marşımıza dikecek şerefsizler

• çok sinirim bozuluyor. bu soruyu bende sorucaktım. ama 1 günde 2 tane soru sorduğum için yazamadım. hala o benden hoşlanıyo bu beni seviyo mu aşk acısı çekiyolar hala. bu başlığı açtığın için teşekkürler

• Ben politikacılara inanmıyorum.Tv ye çıktıklarında kanal değiştiriyorum.Benim kulaklarım ve beynim onların yalanlarına artık tok.Ne halleri varsa görsünler.Onlarda benim gibi ölecekler.Dünya ne size kalacak ne bana.Keyfinize bakın ve yaşayın :)

0|2
    0|1
  • Hiç haz etmiyorum bu adamı. Görünce tv de sinirlerim zıplıyo

2|5
    0|2
  • itoğlu onlar.bu vatan hainlerinin idam edilmesini çok istiyorum.

4|7
    1|3
    • bacım zaten şeriat istiyoruz diye bagrıyolar istikla marşıda kalkar yakında

• Haklar verilsin ama verilirken ayrımcılığa devam edilmesin, romanlar her üniversitede okusunlar, romanların okulu bilmem ne yine ayrılık çıkacak inanların arasında...

80 yıllık Andımızı ne demeye yok etmeye çalışırlar?!

0|4
    1|2
  • Paket için RTE aynen şöyle dedi :

" Kimseden alkış beklemiyorum"

Yani diyor ki " Çok da tın"...!

daha ne desin yahu, kudurdum oturduğum yerde... :((

1|2
    0|2
  • anlamadım kı; Türkler azınlıkta galıba bu ulkede...

0|5
    0|1
    • öyle maalesef:(

• Evet, marştanda rahatsızlık duyuyorum. Fakat bunu sadece Tc marşına karşı hissetmiyorum. Dünya da ki tüm marşlar, andımız gibi faşist şiirler kalksa çok mutlu olurum.

• Istıklal gıbı marslar, mıllı bılıncı olusturma amaclıdır.

Istıklal marsı ne sebeplerle yazıldı. Sehıtlerımızı anmak onları ogrenmek bu konuda bılınclenmek vatan sevgısı olusturmak ve onlara fatıha okumak boynumuzun borcu.

Rabbim bır daha bu ulkeye ıstıklal marsı yazdırmasın.

Ancak sırf senı mutlu etmek ıcın; marslar kaldırılcak degıl.

• ilk önce milli bayramlar..atatürk orman çiftliği..andımız...hepsi gitti elimizden..yakında istiklal marşını ve anıtkabiride kaldırırsa hiç şaşmam...yavaş yavaş ruhumuz bile duymadan çok güzel uyutuluralarak alacaklar elimizden türkiye cumhuriyetini...hayırlı olsunn...durmak yok uyumaya devam.. yazıklar olsun bize..

0|2
    0|2
    • pkklıyı davullu zurnalı karşılamanın serbest ama TÜRK BAYRAĞI açmanın yasak olduğu bir ülkede farklı bişi beklemek saçmalık :(

• çok hassas bir konu zira kendimi düşünürüm ama söylemekten korkarım,korkarım çünkü insanları aşağılamamak gerek

0|3
    0|0
  • şaşırmamış gayet aklı başından ne yaptığının gayet bilincinde bizim milletimiz şaşırmış asıl hala alkış tutuyorlar

0|1
    0|1
  • Türk kürt çerkez vs diye diye ayrım yapılıyo halbuki bir kaç sene önce yoktu böyle bişey açık kapalı ayrımıda başladı... Ben hiç dışarda kapalıların dışlandığını görmedim hep açıklara uzaylıymış gbi bakılırken televizyonlarda hep kapalının başarısı kapalıya yapılan haksızlık kapalıya taciz vs ... Ayrımın ayarıjı kaçırdı ama nreye çalışacağını biliyo adam din üzerinden gidiyo peygamberin dese inanıck kadar beyni yıkanmış insanlar var... Atatürkü unutturuyo adam resmn ya !?! Ülkeyi kurtaran bayanlara haklarını veren adamı unutuyo benim ülkem gidiyo hamile dışarda gezmesin diyen kendi halkına çapulcu diyen bir adama inanıyo ona tapıyo resmen... Gecegece sinir oldum...

0|1
    0|1
  • her etnik kökeni farklı olana kendi dilinde eğitim verelim.her yerde kendi dillerini konuşşsunlar istiklal marşı okumayalım.birkaç dağdan inme gelsin çaput diksin etrafa bayrak niyetine.yakında and marş falanda yaparlar.ee türkiye nerde? sadece ad olarak türkiye artık yani yakında onuda alırlar.başbakanda bazen saçmalamanın sınırlarını aşıyor yani.

0|1
    0|2
  • Oy veren siz sikayet eden yine siz biz turklerden bir cacik olmaz anca bos bos konusuruz

0|3
    0|1
  • Herkes uyandı bir Türk milleti uyanamadı. Biraz gözünüzü açın artık...

0|5
    0|1
  • Öyle insanlar, bir takım şeyleri değiştirmeye çalışan bu insanlar taa Cumhuriyetimizin ilanından sonra ses çıkaramayıp yer altlarına giren pis yılanlar şimdi ortalık karışıkken , onlara karşı durabilecekleri yok etmişken yüzeye çıkan ve o zaman istediklerini yapamayan engellenen pis yılanların soyları. Tiksiniyorum o insanlardan onu bunu karıştırıp saf, cahil insanları olmadık vaatler ile kışkırtıp Türkiye'ye ırkçılığı, bölücülüğü, kini-nefreti getirenlerden.

0|1
    1|1
  • Herkes sinirleniyor nerdeyse ama kimse sesini çıkaramaz olduğu için gündeme dahi gelmiyor konular. Satılmış medya da cabası.. Gezi olaylarından sonra yapıcak pek bişi kalmadıgını düşünüyorum. Hala sandıkta hesaplaşılacağını söyleyen bir başbakan mevcut ki geçtiğimiz senelerdeki oylamalarda çöplerden çıkan oyları hepimiz hatırlarız. Malesef ki oylamalar da hiç adil değil. Gerçekten çok yazık..

0|1
    0|1
  • Sinirleniyorum tabi.

1|3
    1|2
  • Andımız konusunda katılyrm .ama paketin diğer maddeleri çok iyi

0|3
    0|3
  • YALAKALIK.

FARKLI KÖKENLERDEN OY TOPLAMASI GEREKİYOR.

İNŞALLAH GİDER BAŞIMIZDAN NE DİYEYİM

0|1
    0|1
  • başbakan erdoğan değişmez ama recep tayip erdoğan değişebilir

0|1
    0|0
  • Recep tayyipi görünce cinlerim tepeme çıkıyor

0|2
    0|1
Yükleniyor...