Yabancı filmleri altyazılı mı yoksa Türkçe dublajlı mı tercih edersiniz? .

yabancı filmleri altyazılı yoksa türkçe dublaj tercih edersiniz.?

bir de türkçe dublaj tam anlamıyla yapılamıyor gibi geliyor sizce.?

0|0
27|15

En İyi Kız Görüşü

• Türkiye'de dublajı gayet başarılı yapıyorlar. Hatta dublaj konusunda en başarılı ülkeler arasında olduğunu okumuştum.

Altyazılı tercih ediyorum.

0|0
    0|0
    • bir filmi yaparken o anki hava ile seslendirmek var istanbu da sadece studyoda seslendırmek arasında fark var bence

• Tabiki öyle. Ben de dublaj tercih etmiyorum ancak ülkemiz bu konuda en başarılı ülkelerden biriymiş bunu da inkar etmek olmaz.

Kızlar Ne Diyor 26

• altyazılı telafuzları duymak istiyorum gerçek sesler duymak daha iyi dublajlı olunca sesler öyle yapmacık yapmacık geliyor belli oluyor yani..

0|0
    0|0
  • Her zaman altyazılı tercih ederim ...

0|0
    0|0
  • Türkçe dublaj filmlerden nefret ediyorum izlediğim filmden bir şey anlamıyorum.Altyazılı tercih ediyorum her zaman.

0|0
    0|0
  • orijinal iyidir, dublaj tercih etmem

0|0
    0|0
  • altyazılı tercihimdir fakat maalesef bağlantı hızım dublaj seviyor..:d netten izlediğim için abuk subuk dublajlara maruz kalıyorum:d

0|0
    0|0
  • Aslına bakarsan okumaya ihtiyaç duymuyorum altyazıyı. Nadiren.

0|0
    0|0
  • orjinal

0|1
    0|0
  • Filmine göre değişiyor.

0|0
    0|0
  • kendi sesi olması daha iyi tabi ama aksiyonlu filmlerde falan yetişemiyorum alt yazıya dublajı tercih ediyorum o yüzden :D

0|1
    0|0
  • altyazılı

0|0
    0|0
  • Dublajda iyi bir seslendirme yoktur varsa da ben bilmiyorum.En iyisi kendi orjinal dilinde alt yazıyla izlemek.

0|0
    0|0
  • Ben her zaman altyazıyı tercih ederim. Sadece arkadaşlarım dublaj izlerim çünkü karakterlerin ses tonları verilmek istenen anlamlar dublajda eksik.

0|0
    0|0
  • altyazılı. altyazıya alıştıktan sonra türkçe dublaj kötü gelmeye başladı bana.

0|0
    0|0
  • ben bi türlü sevemedim bu altyazılı filmleri ya

0|0
    0|0
  • tv de alt yazılı

sinemeda türkçe dublajlı:)

0|0
    0|0
  • alt yazı daha güzel bence

0|0
    0|0
  • türkçe dblj

0|0
    0|0
  • Altyazılı her daim türkçe dublaj olunca bana acaip geliyo

0|0
    0|0
  • Altyazılı. Gerçek seslerini duymayı tercih ederim.

0|0
    0|0
  • altyazı tercih ederim

0|0
    0|0
  • altyazılı izlerim.

0|0
    0|0
  • orjinallikten yanayım bu yüzden altyazı:)

0|0
    0|0
  • Fark etmez

0|0
    0|0
  • Alt yazlılı tercih ederim özellkle ingilizce ..dil öğrenimi için harika bir fikir bence :))

0|0
    0|0
  • Türüne göre değişir

0|0
    0|0
  • altyazılı izliyorum. dublaj sevmem.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Görsel efektleri için seyrettiğim filmler dublajlı olsun, konusu ile ön plana geçen filmler ise altyazılı olsun.mesela;

-Transformers- dublajlı

-Reservuar Dogs-altyazılı

0|0
    0|0
  • Orijinal dilinde, Türkçe altyazılı olarak izlemeyi tercih ediyorum.

0|0
    0|0
  • BU dublaj çok berbat bir şey ya, adam hayatının küfürlerini ediyor, dublajda canın cehenneme, seni pislik herif gibi saçma cümlelere döndürüyorlar.La öyle olunca bütün şevkim kırılıyor, insaf ya.

0|0
    0|0
  • Genelde alt yazılı tercih ederim fakat dublaj kaliteliyse eğer sorun olmaz benim için. Mesela bazı aktörlerin klasikleşmiş bir dublaj seslendirmesi vardır mesela Sylvester Stallano'nun ki gibi, o zaman dublajı tercih ederim.

0|0
    0|0
  • tr dublaj..

0|0
    0|0
  • Hani şu ikili diyalog kısımlarında yapılan saçma sapan öyle mi, ha, hım, tarzı saçma sapan şeylere uyuz oluyorum. O yüzden her zaman altyazı. Bu sayede ingilizceyi de geliştirdim...

0|0
    0|0
  • Kesinlikle alt yazılı. Ama izlediğim bazı animasyon filmlerinin dublajları cidden güzeldi. Shrek, Kung Fu Panda, How to Train Your Dragon gibi.

0|0
    0|0
  • türkçe

0|0
    0|0
  • altyazılı izlemenin tadına vardıgında dublaj cok itici gelmeye başlıyor...

0|0
    0|0
  • Her daim altyazılı tercih ederim dublaj olmuyor ya hoşuma gitmiyor pek

0|0
    0|0
  • alt yazılı

0|0
    0|0
  • ingilizce ise alt yazılı diğer dillerde türkçe dublaj bi fıransızca filmi ölsem yine o dilde izlemem

0|0
    0|0
  • Altyazı..

0|0
    0|0
  • altyazılı

0|0
    0|0
  • altyazılı izlerim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...