Yunan rakısı içtiniz mi?

Bugün ouzo 12 isimli yunan rakısından içtim. Türk rakısından daha güzel olduğunu itiraf etmeliyim. Kokusu özellikle türk rakısı gibi keskin değil, ve tadı çok daha hoş.

0|0
6|13

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• Ouzo ictim ama Turk Rakisi daha iyidir. Bir altin serisi bir kara efe olsun ve hatta yesil uzum olsun.

Bogma raki da ouzodan iyidir. Ouzo, grappa filan iyi dediler. Ikisine de isinamadim. Ouzo anca Burgaz'dan filan iyi olabilir.

0|2
    0|0
  • Eskileri yad ettim. link

0|0
    0|0
  • Rakıyı sevmem :)

0|0
    0|0
    • aynen bende. ama bu fena değilmiş :)

Viski, bira, votka, rom > rakı

• Votka(ama Ukrayna olcek) viski ve bira ama miller olursa severim :))

Rom çok sert içtim de zehir gibin :)

• Ortalama %40 alkol içerir. Uzo'nun anlamı bazı kaynaklara göre İtalyanca uso kelimesinden, bazı kaynaklara göre ise Türkçe üzüm kelimesinden gelmiştir. Osmanli Sultanı icin rakılar gemilerde özel olarak yapılmış tahta sandıklarda taşınırmış. Sandıkların üzerine "Marsilya'da kullanılmak üzere" yazısı İtalyanca "uso Masslia" diye yazılmıştır. Bir rivayete göre bir grup Yunan bu sandıkları açıp rakıyı denemişledir. Hoşlarına giden bu içkiyi üretmeye karar vermişlerdir. Yunanistan'da Türk Rakısı'na en çok benzeyen içkinin anasonlu Tsipouro olduğu söylenmektedir. Uzo'da ise Barbagianni (Barbayanni) markasının çok yakın olduğuda ayrıca belirtilmektedir, fakat yüzde yüz bir benzerlik söz konusu değildir. Çünkü Uzo'da anasonun yanı sıra rezene gibi farklı tatlandırıcılar mevcuttur. Girit'te ayrıca Rakı (tsikoudia / tsipouro) içkisi üretilmektedir, fakat bu içkinin Türk Rakısı ile herhangi bir bağı yoktur. Bu içki daha çok İtalyanların Grappa'sına benzemektedir.

0|0
    0|0
  • koyda içek

0|0
    0|0
  • Boğma rakı içtim.

0|0
    0|0
  • ouzo içerim sıksık.Hatta şuan yanımda bir küçük var.Severim ama yeşil efe daha iyi

0|0
    0|0
  • Tekirdağ vazgeçilmez..!

0|0
    0|0
  • Bir de tzipouro var.Tekila bardaklarıyla içilir 3 taneden fazla içersen 2 günde zor kalkarsın :)

0|0
    0|0
  • Alkol ve zararlı maddeler karşıyım

0|1
    0|0
  • Ayıptır sorması nasıl temin ediyorsunuz?

0|0
    0|0
    • Yunan adasına tatile giden amcam getirdi

• Edirneye kadar gidiyorum, yunanistanı uzaktan görüyorum hatta bu tatilde bulabilirmiyim diye düşündüm ama öyle kaldı.

• hiç normal içki bile içmedim :D

0|0
    0|0
  • yunnanlar bu tur şeyleri iyi yaparlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Annem getirmişti Yunanistan'dan gelirken ama pek beğenmemiştim.

0|0
    0|0
  • türk rakısından başka rakı içmedim :D

1|0
    0|0
  • daha hafif mi denir içimi daha kolay gibi gelmişti bana ..bana da öyle gelmiş olabilir.daha içilesi .

0|0
    0|0
  • alkol kullanmıyorum

0|0
    0|0
    • günah olduğu için mi? yoksa tadını mı sevmiyorsun

• merak ettim ama ama ağzıma bile sürmedim :D namaz kılmaya başladıktan sonra zaten aklıma bile gelmedi

• iyi bakalım :)

• rakımı öğk :P balığada öğk :P herşeye öğk :P

0|0
    0|0
Yükleniyor...