Kapat

Düğünler erkek tarafı için mi yapılıyor acaba?

merak ettimde.erkekler sünnet olduğunda çalgı çengiyle kutlarlar ama kadınlar adet görmeye başladığında bundan utanılır bile.düğünler bence erkek için kutlanıyor.onun için çalgı çengiyle kutluyorlar

0|0
2|19

En İyi Kız Görüşü

• cem yılmazın bı repliği geldı aklıma.bu düğünlerde kız tarafını hıç anlamam.hadı erkek tarafı kız aldık dıye oynuyorda kız tarafına ne oluyor.malup taraf sevınırmı ya:)

2|2
    0|0
    • güzelmiş

• sanane sanmı sorucam.bana hakaret eden bı adamın laflarında profılım olsun ıstemedım okadarda gurursuz degılım.defol gıt yorumumun altından artık

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 19

• verdiğin örnekle, sünnet apayrı bişey.. sünnet düğünlerinde tabiki arkadaş, eş dost, kız erkek, hala , dayı.. hep oynaya bilirler.. düğün yapmauanda var.. bir sağlık merkezinde işi bitirenlerde var.. dolayısıyla erkekler için düğün yapılıyor tezine pek katılmıyom.. ancak.. o ailenin gururla söz ettiği bir devre...

1|1
    0|0
  • Erkek egemen toplum... Erkek çapkınlık yapar delikanlı derler, kadın çapkınlık yapar o.ospu, kasar derler :((

1|0
    0|0
  • kızları adet görmeye başladı diye utanan ebeveyn yok, kafadan atma. ayrıca evlenme düğünlerinin büyük çoğunluğunu erkek değil, kız istiyor.

1|0
    1|0
  • bulunulan coğrafi konuma göre değişiyor. ataerkil toplumlar için doğru tespit.

1|0
    0|0
  • adetle sünnet bir mi Allah aşkına:) Adet dediğin ergenlikle alaklı, o dediğin çalgı çengi bizi llk defa cenabet olunca mı yapılıyo da onları karşılaştırdın sen:) Ayrıca küçük çocukların korkusunu azaltmak, diğer çocukları da özendirmek için yapılagelen bir gelenek sünnet eğlencesi.

0|1
    0|1
  • Adet başka sünnet başka bir durum biri ergenliğe başlangıç biri müslümanlığın gereği yapılan cerrahi olay...erkekliğin ilk adımı sayılıyo sünnet o yapılmadan müslüman bir kızı alamıyoruz sanırım o yüzden ilk adım...kadınlarda öyle birşey yok..kıyaslama yapacaksanız adetle meni gelmesi olur ikisi benzer olay ama ondada düğün yapmıyoruz:))

0|0
    0|0
  • Zeki bir soru :)

1|0
    0|0
  • Sacmalamissin. Erkekle her ay. sunnet oluyo zaten demi. Farkindaysan ozel olan ve tek olan gunler o sekilde calgi cengi oluyooo. Mantigin 0 bu soruda senin

0|0
    1|0
  • erkekler candır :) mum ısıgında bı halay cekelım senınle

0|1
    1|0
  • Bi tarafi kesilcek olan biziz sence erkek icinmi oynuyorlar? Kim oynarki bunun icin :) Sunnet muslumanlara ait bir kultur ondan kutlaniyor kanimca :)Dugundede kazanan iki taraf degilmi

0|0
    0|0
  • Adet görme ile sünneti bir tuttun.sanki sünnet meninin ilk gelişi :)

0|0
    1|0
  • Kızlar kendini her yerde her ortamda her fırsatta sergiliyor erkeklerde ne yapsın anca bu tür yerlerde kendini sergilemeye fırsat buluyor

0|0
    0|0
  • adet görüyonuz diye düğün yapalım trip atarsınız bu sefer hasta olmamıza seviniyosunuz diye çok saçma bir soru

0|0
    0|0
  • Çok saçma bir şey.

0|0
    0|0
  • birisi düğün mü dedi ? link ;)

0|0
    0|0
  • bence seni bir erkek çok üzmüş sitemin bu şekil çıkarıyosun

0|0
    0|0
  • düğünleri sevmem

0|1
    0|0
  • Biz düğün yapmamıştık sadece etli pilav yedim ben sünetimde :D

0|0
    0|0
  • DAMADI GELİNİ ANLARIM GECE GERDEĞE SEVİNİYORLAR'DA KAYINÇOY'LA VE BALDIZA NE OLUYRSA :)

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 1

• haklısın her zmn erkeğin sevnci ön planda tutulur

1|0
    0|0
    • Acaba dugun icin can atan kizmi erkekmi. Yok gelinlik giycem yasasin cok mutluyum falan filan. Ya hangi erkek siz gibi dugun icin can atiyo soyle bir :-)

Yükleniyor...