Düğünler erkek tarafı için mi yapılıyor acaba?

merak ettimde.erkekler sünnet olduğunda çalgı çengiyle kutlarlar ama kadınlar adet görmeye başladığında bundan utanılır bile.düğünler bence erkek için kutlanıyor.onun için çalgı çengiyle kutluyorlar

0|0
2|19

En İyi Kız Görüşü

• cem yılmazın bı repliği geldı aklıma.bu düğünlerde kız tarafını hıç anlamam.hadı erkek tarafı kız aldık dıye oynuyorda kız tarafına ne oluyor.malup taraf sevınırmı ya:)

2|2
    0|0
    • güzelmiş

• sanane sanmı sorucam.bana hakaret eden bı adamın laflarında profılım olsun ıstemedım okadarda gurursuz degılım.defol gıt yorumumun altından artık

Erkekler Ne Diyor 19

• verdiğin örnekle, sünnet apayrı bişey.. sünnet düğünlerinde tabiki arkadaş, eş dost, kız erkek, hala , dayı.. hep oynaya bilirler.. düğün yapmauanda var.. bir sağlık merkezinde işi bitirenlerde var.. dolayısıyla erkekler için düğün yapılıyor tezine pek katılmıyom.. ancak.. o ailenin gururla söz ettiği bir devre...

1|1
    0|0
  • Erkek egemen toplum... Erkek çapkınlık yapar delikanlı derler, kadın çapkınlık yapar o.ospu, kasar derler :((

1|0
    0|0
  • kızları adet görmeye başladı diye utanan ebeveyn yok, kafadan atma. ayrıca evlenme düğünlerinin büyük çoğunluğunu erkek değil, kız istiyor.

1|0
    1|0
  • bulunulan coğrafi konuma göre değişiyor. ataerkil toplumlar için doğru tespit.

1|0
    0|0
  • adetle sünnet bir mi Allah aşkına:) Adet dediğin ergenlikle alaklı, o dediğin çalgı çengi bizi llk defa cenabet olunca mı yapılıyo da onları karşılaştırdın sen:) Ayrıca küçük çocukların korkusunu azaltmak, diğer çocukları da özendirmek için yapılagelen bir gelenek sünnet eğlencesi.

0|1
    0|1
  • Adet başka sünnet başka bir durum biri ergenliğe başlangıç biri müslümanlığın gereği yapılan cerrahi olay...erkekliğin ilk adımı sayılıyo sünnet o yapılmadan müslüman bir kızı alamıyoruz sanırım o yüzden ilk adım...kadınlarda öyle birşey yok..kıyaslama yapacaksanız adetle meni gelmesi olur ikisi benzer olay ama ondada düğün yapmıyoruz:))

0|0
    0|0
  • Zeki bir soru :)

1|0
    0|0
  • Sacmalamissin. Erkekle her ay. sunnet oluyo zaten demi. Farkindaysan ozel olan ve tek olan gunler o sekilde calgi cengi oluyooo. Mantigin 0 bu soruda senin

0|0
    1|0
  • erkekler candır :) mum ısıgında bı halay cekelım senınle

0|1
    1|0
  • Bi tarafi kesilcek olan biziz sence erkek icinmi oynuyorlar? Kim oynarki bunun icin :) Sunnet muslumanlara ait bir kultur ondan kutlaniyor kanimca :)Dugundede kazanan iki taraf degilmi

0|0
    0|0
  • Adet görme ile sünneti bir tuttun.sanki sünnet meninin ilk gelişi :)

0|0
    1|0
  • Kızlar kendini her yerde her ortamda her fırsatta sergiliyor erkeklerde ne yapsın anca bu tür yerlerde kendini sergilemeye fırsat buluyor

0|0
    0|0
  • adet görüyonuz diye düğün yapalım trip atarsınız bu sefer hasta olmamıza seviniyosunuz diye çok saçma bir soru

0|0
    0|0
  • Çok saçma bir şey.

0|0
    0|0
  • birisi düğün mü dedi ? link ;)

0|0
    0|0
  • bence seni bir erkek çok üzmüş sitemin bu şekil çıkarıyosun

0|0
    0|0
  • düğünleri sevmem

0|1
    0|0
  • Biz düğün yapmamıştık sadece etli pilav yedim ben sünetimde :D

0|0
    0|0
  • DAMADI GELİNİ ANLARIM GECE GERDEĞE SEVİNİYORLAR'DA KAYINÇOY'LA VE BALDIZA NE OLUYRSA :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• haklısın her zmn erkeğin sevnci ön planda tutulur

1|0
    0|0
    • Acaba dugun icin can atan kizmi erkekmi. Yok gelinlik giycem yasasin cok mutluyum falan filan. Ya hangi erkek siz gibi dugun icin can atiyo soyle bir :-)

Yükleniyor...