Milliyetçilik, kapitalist bir ideoloji mi sizce?

Milliyetçilik, kapitalist bir ideoloji mi sizce?

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• milliyetçiliğin bir sürü tanımı var. ve ben bunlara bakarak ben milliyetçi değilim diyorum. ki osmanlı devletini yıkan akım milliyetçilik akımıdır. demekki iyi bir şey değil. kapitalizm zaten tablosu var en üstte para var. insan için para değil. para için insna harcanıyor kapitalizmde tapılan paradır. araç değil amaçtır para

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Alakası yok aslında.

0|0
    0|0
  • Milliyetcilik kağıt uzerinde öyle olmasada, kapitalizmin gerçekleşmesi için bir araç olarak tarih boyu kullanılmıştır... Milliyetçilik izafi bir kavram ve bir çok tarifi olabilir.. Neye göre kime göre değişir... Aslolan sizin milliyetçiliğinizdir...Nasıl tanımladığınız ve nasıl anladığınız ...

0|0
    0|0
  • Milliyetçilik ideolojisi, kapitalist ekonominin üstyapısı. Ulusalcılar çatlasa da patlasa da bu gerçek değişmiyor

0|0
    0|0
  • milletini sevmek bayrağını sevmek vatanını sevmek Türkiye Cumhuriyeti sevdalı olma kaptilastlik mi oldu

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Milliyetçiliğin aşırsı da zarardır , ideoloji gibi olmamalı , kişinin etnik kökeni yaşadığı ülkenin milletiyle aynı olmayabilir , kimse bunu sindiremez ...

0|0
    0|0
  • Kapitalizm / liberalizm enternasyonaldir, milliyetçilik nasyonaldir. Birbirlerine pek sıcak bakmazlar normalde.

Ama soğuk savaş yıllarında komünizme karşı milliyetçilik kullanılmıştır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...