Kitap okumaMAK ne kaybettirir ? Okumak ne kazandırır ?

Hayatım boyunca 1 romanı bile doğru düzgün bitirmedim, 2-3 kitabı anca yarım yamalak okudum.

Bu hangi yönlerden zararlıdır veya bir şeyi eksik bırakır mı bende ?

Ayrıca çok okuyanlar ne gibi bir faydasını görüyor ?

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• bence herşeyi kaybettirir çünkü cahil olursun hep okumak ne kazandırır sorusunu duymamış oluyum mesela sana verdğim kitabı oku :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bakış açın genişliyor, akıcı konuşabiliyorsun, kendini daha iyi ifade edebiliyorsun ve genel kültürün sürekli artıyor, yeni şeyler öğreniyorsun

1|2
    0|0
  • bikere kitap okumak dinlemektir. dinlemeyi öğrenirsin insanları. kendini daha rahat ifade edebilirsin. hayal gücün güçlenir. kelime dağarcığın artar. ön yargıların azalabilir. ve daha bir sürü şey

1|1
    0|0
  • Beyin öğrendikçe gelişen bir mekanizmadır. Bazı kitaplar vardır ki hayata bakış açını değiştirir. Belki iyi belki kötü... Zararı var mıdır? Evet vardır.. Mesela, sen kendi otokontrolünü yapamayan bir insansan yazarın yaptıklarından etkilenip kendine, çevreye zarar verebilirsin.

0|0
    0|0
  • Kitap okumanı kazançları saymakla bitmez. Kelimeler ağzından rahat ve güvenli çıkar. Kendini düzgün ifade edebilirsin. Hayal gücünü genişletir. Entellektüel bilgine katkısı olur. Olaylara bakış açısı ve perspektifi kazandırır. Empati kurmana yardımcı olur. Her insana farklı katkıları var, herkese aynı faydayı sağlamaz. Ancak bu yaptığım liste uzar da uzar.

1|0
    0|0
  • bugüne kadar girdiğim hiçbir sınavda yetiştirememe gibi bir sorun yaşamadım mesela.. çoğundan da Türkiye genelinde iyi dereceler aldım.. girdiğim ortamlarda herhangi bir konu hakkında söyleyecek muhakkak bir iki şeyim oldu.. müzikle ilgileniyorum hayal gücüme çok faydası oldu o konuda.. bunlar olmasaydı bile yalnız başına kaliteli vakit geçirmenin en güzel yolu kitap okumak bence

0|0
    0|0
  • Çok okuyan mı bilir çok gezenmi derler ama kitap okumak harikulade bir şey,bilgi dağarcığın genişler dünyaya bakışın değişir güzel bir şey vesselam !

0|0
    0|0
  • değişik kelimeler öğreniyorsun haznen genişliyor vede farklı bakıyorsun hayata .:)okumasan ne kaybedersin ortamda bir konu olursa kültürel olarak susabilirsin bilmiyorsan tek kaybetcegin şey bu olur :)

1|1
    0|0
  • Kayıp. Tahmin edemeyeceğin kadar büyük bir kayıp.

Faydası ne olabilir ki? Sigara içmenin faydası var mı sorusu ile eşdeğer.

0|0
    1|0
  • kitap okumak zaman kaybettirir, yepyeni bir hayat görüşü kazandırır

0|0
    0|0
  • koyduğun isme bakınca sende neyi eksik bıraktığını anlayabilirsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kitap dünyadır nasıl anlatayım okumadığım zaman eksik hissediyorum kendimi, yarım kalmışım gibi... Kendini çok daha iyi ifade edebiliyorsun, dedikodu harici konuşacak konun oluyor

1|1
    0|0
  • Ben türkçeye hic calismam en fazla iki yanlış ile çıkarım. Yorum cok önemli. Her soru tipinde yorumlayamiyorsan bitmistir.

Onun dışında kelime haznen genisler. Daha güzel konusrsun. Diksiyona çok etkisi var.

1|0
    0|0
  • konuşman diğer insanlara göre daha akıcı ve düzgün olur karşıdan biri için bu önelidir akıllıca düşünürsün kişiye göre değişir anlayarak okuman faydalıdır ama :)

1|1
    0|0
Yükleniyor...