Neden televizyon kanalların bir köşesinde işaret diliyle anlatacak arkadaşlara yer verilmiyor?

İşaret dili ve özürlü diyen özürlüler hakkında...

bu tv zimbirtılarından neden kanalların özellikle devlet kanalının bir köşesinde işaret diliyle anlatacak arkadaşlara yer verilmiyor bu insanlarda vergi vermiyor mu sonuçta? sadece birinde var..

0|0
11|4

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle olmalı hepsinde.Hatta okullarda işaret dili öğretilmeli her kişiye.Konuşma ve duyma engellilerinde herkesle rahat iletişim sağlama hakkı olmalı.

0|0
    0|0
    • Yok artık bu kadarda uçmayalım. Okulda işaret dilinin işi ne ?

• Onlarında toplumda rahat yaşamaya herkesle iletişim kurmaya hakkı var.ayrıntılı olmasa da temel bir eğitim verilebilir.

Kızlar Ne Diyor 10

• cok haklısın ama ne yapılabilir ki bunun olması icin

0|0
    0|0
  • Tamamen haklısın , bunun için elimden geleni yapmaya hazırım ...

0|0
    0|0
  • çok doğru bir nokta

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum insanlar biraz daha hassas davranmalı bu konuda.

Zihin engelli öğretmenliği okuyan insanların bile onlardana özürlü diye bahsetmeleri fazlasıyla kötü.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum.

0|0
    0|0
  • Cok guzel bi konuya degindin. Haklisin ama elden birsey gelmez. +5

0|0
    0|0
  • önemli bir konu.

0|0
    0|0
  • Her kanalda olması gerek.

0|0
    0|0
  • Ben birçok kanalda gördüm.

0|0
    0|0
  • haklısın. bunun için bi talep götürülebilir aslına bakarsan, sivil toplum örgütleriyle iletişime geçmek gerek.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Özür kelimesinin Türk dilinde anlamlarından birtanesi:

-Sakatlık, bozukluk, eksiklik veya elverişsizlik. demektir. Bence fazla anlam yüklüyoruz, engelli,özürlü bu kelimelerin ikiside aynı anlamda kullanılabiliyor. Bence buna takılmak aşırı hassaslık göstermek ve özürlü insanlara gösterilen acıma hissinden kaynaklı ki bu sanırım onları daha çok rencide eder.

Diğer konuya gelirsek, evet, sosyal bir devlet olarak özürlü/engelli insanlara yeteri kadar kolaylık sağlamıyoruz.Birçok basit uygulamayla günlük yaşamın içinde çok daha fazla yeralmalarıı sağlayabiliriz.

0|1
    0|0
  • Bu ülkede yarım metre yükseklikte kaldırım gördüm ben, ülkedeki TV kanallarının bahsettiğiniz inceliği yapacağını hiç sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • neden acaba? tek amacın para kazanmak olması olabilir mi? ulusal bir kanalda yer verilen haberlerin İstanbul u ilgilendirenlerinin çoğunlukta olması, İstanbul un nüfusuyla alakalı olabilir mi?

0|0
    0|0
  • haklısın onca şey için para harcayan trt buna daha fazla önem vermeli bende pek denk gelmedim kanallarında

0|0
    0|0
    • Trt eski trt değil..

Birilerinin sesi olmaktan başka ne işe yarıyor ki trt?

Yükleniyor...