Avrupa sineması hakkında??

herkes beğendiği filmleri, yönetmenleri, oyuncuları yazabilir.

Sizce en iyi ülkeler kim bu konuda, geçmişten bugüne.

1|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Cevapları ben de merakla bekliyorum, izlediğim çok film oldu (Çek Cumhuriyeti, Estonya, Letonya, İsveç, Portekiz vs. filmleri) ama yönetmenleri oyuncuları pek aklımda tutma ihtiyacı duymadım :)

1|0
    0|0
    • bu sitede bazen çok güzel cevaplar görüyorum bu konularla ilgili, ben de o yüzden buraya sorayım dedim, bazı üyelerden uzun cevaplar bekliyorum, bakalım :)

• Underground'u da izlemeni tavsiye ederim. Bir de kozmoz diye bir Türk filmi var, çok etkilemişti beni.

• underground'u duymuştum ama izlemedim, mutlaka bakıcam onlara o zaman. teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 7

• patrice leconte filmlerine 5 yıldız dümdüz yürürüm

1|0
    0|0
  • Son zamanlarda İspanyol sineması çok hoş filmler sundu.

İspanyol sinemasının en sevdiğim filmleri ise;

EL ORFANATO

EL LABIRENTO DEL FAUNO

REC

0|0
    0|0
    • el cuerpo diye bir film izledim geçen bende, Mientras duermes da çok iyiydi.gerilim konusunda çok iyiler.

• El Espinazo Del Diablo isimli filmde çok hoşuma gitmiştir. Bu filmi ilk cnbc-e'de izlemiştim daha sonra bir kaç kez yine internetten izledim gerçekten çok mükemmel bir fim.

• çok var ama bağımsız sinemayi sevıyorum Fransız ıspanyol Avrupa sınemasında.

son yıllarda zaten ıspanyol ve Fransızlar psıkolojık/gerılım ıyı çıkarmaya başladılar senaryoları orjınal hemde uzakdogudan çalıntı degıller. genelde abdliler uzakdogudan calıp remake fılmler çekıyorlar.

begendıgım oyuncu yönetmen cok var yazmıyım sığmaz sayfalarca günde 2-3 fılm ızleyen bırı olduğum ıcın sinefanım.

kadınlarda en cok ama liv tyler ve Jennifer aniston vede meg ryan .

erkeklerde en önde giden favorim alfred James pacino meşhur godfather babamız :D

0|0
    0|0
  • Baba, The Godfather - Al Pacino

Yönetmen: Francis Ford Coppola (Fransiz)

0|0
    0|0
    • coppola italyan asıllı amerikan, zaten bu film bir holywood filmi.

• Tamam arkadasim senin dedigin olsun

• en sonunda böyle bir kanıya vardım, umarım gerçekten de yönetmen fransız dememişsindir, niye benim dediğim olsun .Ne diyorsan söyle, soru o yüzden soruldu.

• Al Pacino, Morgan Freeman, Robert De Niro, Antony Hopkins, Nicholas Cage,Tom Hanks, Anna Hathaway ve Rachel Weisz en sevdiklerim..

0|0
    0|0
  • İngiliz sinemasını severim..

İngiliz oyuncuları da çoğunlukla başarılı bulurum ('-')

0|0
    1|0
  • Fransız sinemasını tek geçerim...

Fransız sineması bir yüzyılı aşkın bir süredir Lumiere Kardeşler'den başlayarak Amélie Poulain'e, yeni dalga akımından avant-garde akıma, Georges Méliès'den Cannes film festivali'ne kadar oluşturduğu kendine özgü kültürüyle başta Avrupa sineması olmak üzere dünya sinemalarını birçok yönden etkilemiştir. Fransız film endüstrisi, 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılda dünyanın en önemli film endüstrisi olmuştur.

Aşagıdaki linkte Fransız sinemasından bazı örnekleri bulabilirsiniz

link

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• dönüş yok filmi etkilemişti beni, ahhhhhhhh monica belluci

0|1
    0|0
  • İngiliz sinemasını severim..

İngiliz oyuncuları da çoğunlukla başarılı bulurum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...