Açıktan hangisini okusam daha mantıklı olur?

Hali hazırda turizm otelcilik konaklama işletmeciliği okuyorum. 4 senelik.

Dedim birde açıktan iki senelik bir bölüm okuyayım.

Felsefe mi yoksa sosyoloji mi dersiniz ?

Ve neden ?

• Felsefe
    39% (9)37% (7)38% (16)Oy Ver
  • Sosyoloji
    61% (14)63% (12)62% (26)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
İş imkanı yok ya da başka şeylere yönel diyenler için felsefe okursam ve formasyon yaparsam öğretmen olabilirim ama garanti değil, aç kalabilirim. Sosyoloji okursam özel hastaneler sosyolog almak zorunda artık. Hastane de işe girebilir ve kendimi geliştirirsem psikolog olabilirim. Bunlar sadece bir kaç alternatif.

Biraz araştırın derim. İyi mesleklerin toplum olarak sadece " hukuk,tıp,sağlık" gibi bölümlerden çıktığını sanıyorsunuz. .

0|0
11|20

En İyi Kız Görüşü

• Sosyolojı oku. Felsefe okursan formasyondu atanmaydı vs cok zor. Sosyolojıde hem hastahane dsında ozel sırketlerde alıyor.

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Sosyoloji derim. Felsefenin sana yararı olmaz.

0|0
    0|0
  • Felsefe ile Sosyoloji iç içedir aslında..

yani neyi seçesen seç zaten birbirine benzer çok yanı var..

Misal biri birinin nedenidir , diğeride sonucu..

fark sadece cilalı laflarda..

0|0
    1|0
  • aöf felsefe ve sosyoloji 4 yıllık, 2 değil. ikinci üniversite olarak direkt 4 yıllık bölümlere yazılabiliyorsun. felsefe çok teorik ve soyut. sosyoloji pratiğe yönelik olduğundan az çalışarak yapman daha kolay olur sosyolojide. ben bu yüzen felsefeyi seçmemiştim.

0|0
    0|0
  • Felsefe benim tercihim hayatın içinden bir şey..

0|0
    1|0
  • felsefe konusmaya anlamaya ve yorum yapmaya dayanır sosyoloji de onun kadar değil ama sosyal iletişi içinde olduğu için daha basit başka bölüm secemiyormuusn

0|0
    0|0
  • Sosyoloji. Felsefe çekilmez hayatımızın her nebzesi felsefe kokuyor.

0|0
    1|0
  • Sosyolojiye oy kullandım. Başarılar.

Ben de kamu yönetimi okumayı düşünüyorum ikinci üni olarak. bölümüm MIS?

0|0
    0|0
  • Felsefe

0|0
    0|0
  • sosyoloji. en azından halk bilimi. insanlarla daha iyi iletişim kurarsın. şirketler sever böyle elemanları. tramwaydaki yaşlı dedeyle oturup felsefe yapıcak değilsin heralde.

0|0
    1|0
  • uluslar arası ılıskılere ne dersın

0|0
    0|0
  • hiçbirinde yok ablacım bosver ev kızıne devvam d:

1|0
    0|0
  • memur olmazsan boşa okuma açık özel sektörde pek bir işe yaramaz...

0|0
    1|0
  • Açıktan Felsefe = taksici dolmuşçu

Açıktan Sosyoloji = polislik askerlik

1|0
    1|0
  • tamam hepsini oku ama iş bulabilcenmi :D

0|0
    1|0
  • turizm gayet garanti bir iş nbence başka bölüm neden okuyosun ki ?

0|0
    0|0
  • Sosyoloji ...

0|0
    0|0
  • sosyoloji bence

0|0
    0|0
  • profildeki karı ne guzel la adı ne onun

0|0
    0|0
  • felsefe ıyı arısto platon okur vızyon yaparsın

0|0
    1|0
  • İkisini de oluyabilirsin hiç önemli değil.. Önemli olan bu bölümler 2 yıllık değil, 4 yıllıktır...

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Hukuk,tıp,sağlık dediğin bölümler kadar itici birşey yok. Şimdiki o öğrencilerin hepsi torpilli beyinsizlik. Kenan ışık'ın sunduğu bir program da yeditepe üniversitesinde hukuk okuyan bir kız ''TBMM'' açılışını bilemedi. Ne diyoruz biz şimdi buna ? Hukukcu mu diyeceğiz..

Açıktan bir bölüm düşünmen çok iyi olmuş. İş imkanlarını falan takmayacaksın PARA dediğin şey MESLEK'te değil AKIL' dadır. Aklını fikrini kullandığın sürece dünyanın parasını kazanırsın. Birşeyi para için iş imkanları kolay olması için seçemeyiz seçmekte işkence. İstediğin bölüm olduğu sürece az da para olsa yapması zevk veriyorsa dünyanın en iyi mutlu çalışanı olursun. Felsefe ve Sosyoloji hemen hemen aynı alana giriyor. Öğretmenlikte hem felsefe hemde sosyoloji öğretmenliği bile yapabiliyorsun. Bana sorarsan öğretmenlikten uzak dur derim. Açıktan okuyunca bir de sürekli KPSS kadrolu kadrosuz derdi çıkacak. Sadece öğrendiklerinin hepsi ezbere olacak karşındaki kişiye bişeyler öğretme amacında olacaksın bu belki sıkabilir fakat öğretmenlik dışında fikirlerinin düşüncelerinin bir değeri olduğunu düşünüyorsan yeni yaratıcılığa sahipsen birşeyler üretebiliyorsan bunları ve başarılarını gösterdiğin sürece sanatçı bile olabilirsin tanınmış birisi olabilirsin.

1|0
    1|0
  • Sosyoloji derim...

1|0
    1|0
    • Bu ülkede kendini geliştirmek için okumak diye bir şey yok zaten...Daha iyi derecede olup fazla emeklilik parası almak için 2 yıllık meslek okul bölümüne gelen sağlık çalışanları var...İçler acısı.Bir şey öğreneyim bileyim merak ediyorum diyen yok.

• Öyle bebeğim. mesajımı görmedin mii :)

• dasdasd psikolog mu olcan. lanet olsun böyle sisteme, fuck the system!

1|0
    1|0
  • 2 senelik okursan asgari ücrete çalışırsın güzelim çok para almayı hedefliyorsan iki yıllık değil atatürk üni. sosyal hizmetler 4 yıllık bölümünü tavsiye ederim önü çok açık

0|0
    1|0
  • sosyolojı

.

0|0
    1|0
  • felsefe ve sosyoloji ne işine yarayacak ki ? doğru dürüst iş imkanı bile yok

0|0
    2|1
    • Her bölümde iş imkanı kısıtlı. Birde açıktan okuyacağında bölümlerde belli bölümler sadece. . İçlerinden bana en çok uyan bu ikisi. Birde mezun olup kendimi geliştirirsem elbet iş bulabilirim diye düşünüyorum. Sence sosyoloji mi felsefe mi?

• Doğru diyorsun. Oda kesin değil tatlım . . harç parası bulursam bakalım :D

• aynen öyle. kolay gelsin

• Sosyolojiiiiiiiii

0|0
    0|0
  • Bana göre felsefe. Hayata bakış açın değişir kesinlikle.

0|0
    0|0
  • Sosyoloji derim ben.

0|0
    1|0
  • ikiside boş bence farklı alanlara yönelmelisin.

0|0
    2|2
    • Zaten şuan okuduğum bölümden memnunum ve önüm açık.

• Üstüne alınman için bir sebep göremiyorum. Sana laf sokmak istesem gelir buraya yazarım. Güncelleme yapmam. Senin bu kadar agresif olmanda ki amaç nedir ?

• laf somadığın içinmı benım ve diğer alttakı bayanın yazdıklaırmız aynen yazdın?

kezbanlara karşı bır antı patım var doğrudur.

Yükleniyor...