Tuncel Kurtiz'in ölmesine çok şaşırdım ve üzüldüm

Müthiş bir insan bana göre hem oyunculuğu hemde kişiliği bakımından. Tabiki siyasi düşünceleride bir o kadar değerlidir. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Biraz önce Tuncel Kurtiz için başka bir soruya verdiğim yanıt şu şekilde ;

Tuncel Kurtiz'e Allah rahmet eylesin.

Ne yazık ki yorumunuzun ilk cümlesi Türkiyede sanatçıya verilen değerin en kötü göstergesi. Tuncel Kurtiz çok büyük bir sanatçıydı. Onu tanımlamak için ; Tiyatro ve sinema oyuncusu, yönetmen, yapımcı, senarist gibi bir çok farklı özelliğini sayabiliriz. Uluslararası yapımlarda rol alan nadir kıymetli sanatçılarımızdan. Düşünür ve aydın olması gibi önemli yanlarını da ihmal etmemek gerekir.

Bütün bunlardan sonra Türk toplumunun onunla tanışması "Ramiz Dayı" karakteri üzerinden olması bizler için kayıp, onun için ise üzücü. Yaptığı sanatı göremedik, bilemedik, anlamadık. Şimdi de vefat eden Ramiz Dayı'ya üzülüyoruz.

Nur içinde yat Tuncel Kurtiz, seni anlayamadık, affet bizi.

Tuncel Kurtiz bu topluma ışık tutan bir sanatçıydı. Zaten soluk yanan akıl ve mantık ışığından bir mum daha söndü.

0|1
    0|0
    • Ben şahsen onun Ramiz Dayı karakterini değilde Asideki dede karakterine bayılıyorum ilk böyle tanımıştım onu. Ve geçit yok şiiri.

• Önemli bir sanatçıydı. Örnek alınacak insanlardan biriydi.

Belli bir rolüne hayran olmak anlaşılabilir fakat bir sanatçıyı hele ki böyle önemli bir tanesini sadece belli bir dizideki belli bir rolüne karşılık onunla özdeşleştirmek yaptığı sanata karşı saygısızlık olur. Başarılarnın tamamını hatırlayıp bütüne bakmak onu yad ederken daha doğru olur.

Erkekler Ne Diyor 8

• Her nefis ölümü tadacaktır.

0|0
    0|0
  • ya bende yeni gördüm çok üzüldüm, şairin dediği gibi " İyi kalpli amcaları birer-birer uğurladık. Ve dünya kirlendi, Filmler bozuldu" mekanın cennet olsun tuncel baba, yorumun 25.yıl konserinde canlı olarak görmüştüm:((

0|0
    0|0
  • ewt büyük usta oyuncuydu sesi çok değerliydi..

kimleri kaybetmedik ki oda ebedi yolculuğa göç etti

ALLAH rahmet eylesin :(

0|0
    0|0
  • Başımız sağolsun. Etilerdeki evinde düşüp başını vurmuş vefat etmiş. Çok üzüldüm

0|0
    0|0
  • Siyasi düşünceleri nelerdi?

0|0
    0|0
  • ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet olsun vaybee bugun varız yarin yokuz mk :(

0|0
    0|0
  • daha geçen kanuninin yanındaydı nezaman öldi

0|0
    0|0
  • oyuncu olarak pek sevmezdim ama kova burcu olduğunu öğrendiğimde sempatim artmıştı. allah rahmet eylesin.

not: şaırmana şaşırdım. ölümsüzmü sanıyordunki?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Üzücü evet ama şaşırtıcı değil, insanız hepimiz ölüm hepimize bir an varız ardından...

0|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin .

0|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin

0|0
    0|0
Yükleniyor...