Neden Graham Bell?

Telefon bir icat ama cep telefonu daha büyük bir icat.Neden hep Graham Bell konuşuluyor ?

Cep telefonunun mucidi kim ? :D

Güncellemeler:
Cep telefonunu bulan neden bu kadar konusulmuyor :D

0|0
1013

En İyi Kız Görüşü

• Cep telefonunun mucidi Martin Cooper'dır. Bence "ben konuşmayayım, yaptıklarımla konuşsunlar" demiştir. :D

Adam mütevazi yahu :D

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 13

• galiba finlandiyada idi ilk cep kullananlar.

0|0
    0|0
  • Pocket Graham Bell :))

0|0
    0|0
  • onu bile yanlış biliyorsun graham bell ses dalgalarının aradaki konsanstörler elektrik akımına ondan sonrada öteki taraftaki konsanstörle elektrikten sese çevirilmesini bulmuştur yani arada kablo gereklidir cep telefonu ilk olarak motorola firması öne sürmüştür...

0|0
    0|0
  • Senin sorun şöyle gibi tekerleği bulmuşlar ama neden arabayı bulan insan daha ön planda değil gibi gibi

0|0
    0|0
  • ona bakarsan bundan daha önemlisi cebi kim icat etti.cep icat adilmeseydi o telefonu nasıl isimlendircektin D:yaaa

0|0
    0|0
  • Gece gece icat çıkarma [Graham'ın karısı] :D

0|0
    0|0
  • bence en büyük iletişim icadı lord of the rings teki dağların tepelerine dizdikleri odunlar :D

1|0
    0|0
  • Çok yanlış yerlerdesin :D

0|0
    0|0
  • zamanında konuşulmuştur şuandada graham bell i konusmuoz ki :)

0|0
    0|0
    • Graham Bell ismine aşinayız ama :)

• her zaman ilk yapılan şey konuşulur cep telefonu bile sonucta bit telefon yani :) o zaman dokunmatik ekranı kamerayı interneti bunları da bulanları konuşmak lazım o zman :)

• Hemen bu konuda uluslararası lobi faliyetine başlamalıyız.

0|0
    0|0
  • motorola firması çıkarmış :)

0|0
    0|0
  • Telefon olmasaydı cep telefonu olur muydu? Bunu da düşünmek lazım.

0|0
    0|0
  • rhumdubr goleksrıd git bak istersen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Herşey basamak basamak. Telefon olmasa cebe sokmak için uğraşmazlardı; kapiş?

0|0
    0|0
  • Telefonun asıl mucidi Antonio Meucci'dir. Telefon cep telefonundan çok daha önemli bir icat çünkü neredeyse hiç teknolojinin olmadığı bir dönemde icat edildi.

0|0
    0|0
  • Çünkü sevgili beyni az arkadaşım. Bir insanın diğer bir insanla iletişim için ses dalgalarını elektrik yardımıyla kullanma fikrini ilk Graham Bell buldu. Bütün telefon teknolojisi hala burdan yürüyor.

0|0
    2|0
    • Sevgili beynini google yardımıyla kullanan arkadaşım. Ben icatların işlevinden ve gördükleri ilgiden bahsediyorum..

• İlginin nedenini anlattım? bunu bile anlayamıyorsun. Ayrıca üniversite sınavlarında ilk 20 bin'e giren bir fen öğrencisinin bunu bilmek için google'a ihtiyacı yok

• fikir babası Graham bir kere :D

0|0
    0|0
  • temel önemlidir temeli atılmazsa bina nasıl yapılacak

0|0
    0|0
  • telefonu yapmak zor olan yapılmıs bı bulusu daha kücükhale getirmiş cep telefonnu YAPAN ONEMLİ OLAN GRAMBELİN YAPTIGI

0|0
    0|0
  • Sen bu zekayla fazla yaşamassın.

0|0
    0|0
    • Sen yaşıyorsan ben her türlü yaşarım rahat ol sen :D

• Graham olmasa cooper nasıl bulacaktı cep telefonunu bacım

0|0
    0|0
  • Eşşeğin kulağı.

0|0
    0|0