En çok kimlerin şivesini seviyorsunuz? :)

siz en çok hangi bölgenin şivesini seviyosunuz balalarımmm :)) azerilerin konuşmalarını çok seviyorum mesela ben :))

0|0
17|18

En İyi Erkek Görüşü

• Ege şivesinin her kelimesini neredeyse bilirim.Ama her şehirde kullanılmaz ve farklı mesela Aydın,İzmir(klorak,çiğdem,bango hariç) ve Nazilli'de İstanbul Türkçesine yakın bir konuşmaları vardır ama Atça,Köşk,Sultanhisar ve Denizli'nin bazı ilçeleri tam yoğun ege şivesini kullanır ve bazıları zor anlar.

Akdeniz şivesinde ise Serikliler vardır şivelerine yarıldığım baya da komik ancak artık o tiplerden uzak duruyorum

Hazırlıktayken de Kıbrıs şivesine merak sardım çok hızlı,küfürlü ve komik bir şive tabi alıştık zamanla eskisi gibi merak uyandırmıyor

Trakya bölgesindeki şive ise ilk gittiğimde arkadaşlarla baya meze çıkmıştı istisnasız kimi gördüysek şiveli konuşuyordu hatta köpekleri bile şiveli havlıyordu "av av bea av av" ve arkadaşlarla aramızda nabıyon bea,aynı bea gibi cevaplar ağzımıza dolandı uzun süre kadar yeni kurtulduk sayılır fdsfgsgf

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• seviyoruz Azeri, karadeniz vs..

1|1
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Kıbrısların da bir hoş oluyor

1|0
    0|0
  • Egeeeeeeeeeee...Napıp durun gızım sen buralada sorula mı soruvereyon bakem?

1|1
    0|0
  • İyi seviyede Türkçe bilen bir Alman hocamız var, kadın Türkçe konuştukça insanın içine yaşama sevinci geliyor asdfghjkl

1|0
    0|0
  • bütün şiveler çok hoş geliyo alışkın olmadığımızdan :) arada bir azeri kanalını açar dinlerim :)

1|0
    0|0
  • tabiki ben ve bütün şoparların :P

1|0
    0|0
  • Aynen bende Azeri Türkçesi çok sıcakkanlıdır bana. -kepınızın melumıdır. selilit avratları dehsete düşirir...

Bedirhan gökçe annem şiiri (azerice olanı)

1|0
    0|0
  • bizim tokatlıların şivesi :D genelde f ile h harfi yer değiştiriyor. mesela hortum yerine fortum derler.fabrikaya habrika vs D:DD

1|0
    0|0
  • Gaziantep ( Ayıntap ) =)

1|0
    0|0
  • Balkan çocuğu olarak tabii ki Balkan Bulgaristan göçmeni:)

1|0
    0|0
  • monacoluarın...

1|0
    0|0
  • diyarbakir şivesi neyapisen eyisen bremın nereye gidisen

1|0
    0|0
  • bizim gibi olan MAKEDON Göçmenleri'nin şivesi bitiriyor beni yaaa :D ;)

1|0
    0|0
  • Karadeniz iç anadolu :D kendi şivemi sevmiyorum ama

1|0
    0|0
  • siqaret çekmek sağlamlığınıza ziyan vurur

0|0
    0|0
  • Azerbeycana giderken seni çağırırım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17