Kader dediğin beyaz kağıda sütle yazılmış yazı.....

elindeyse beyazdan gel de sıyır beyazı...

NFK nın bu sozunu cok begenırım ama bence asıl kader olgusu bu deıl...

kader nesnel olaylar sılsılesı olmalı... suyun 100 derecede kaynaması suyun kaderı, buz kutlesının su yuzeyınde durması da oyle...ya da dunyanın hem kendı etrafında hem de gunes etrafında donmesı...

kader ınsanlar hakkında yazılmıs bır senaryo olmamalı...oyle olsaydı neden dunyaya gelelım kı ztn? bu cok sacma deıl mı?

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• insanın kaderi anne rahmine olduğu an başlarmış kader vardır ve kadere inanmak gerekir...

Eğer bir gün öleceksek ve ölümü bir bitiş olarak görmüyorsak, Faniyi değil SONSUZU isteyin

0|0
    0|0
    • tamam ben kader yok demıyorum ztn...ama anladıgımız anlamda kader olgusu bana sacma gelıyor... asıl olması gereken kadere daır orneklerı soruda verdım

Kızlar Ne Diyor 1

• Kader Allah ın bizim yapacaklarımız yaşayacaklarımızı önceden bilmesidir başka bir şey değil.Bu bir alın yazısı değildir.Öyle olsaydı zaten irade denilen bir şey olmazdı.Sorumluluk olmazdı akıl olmazdı

0|0
    0|0
    • o zmn alın yazısı tabırını kaderle esdeger kullanmamalar gerekır... kotu bır sey olunca bu senın kaderın denılmesı bıraz kolacılık gıbı gelıyor

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...