Hangi okumuş grubun kültür düzeyi en düşüktür?

Kültür düzeyi ile eğitim düzeyi çoook farklı şeylerdir. Kültür, biraz okuma biraz yaşama biraz adap biraz entellektüel birikim, biraz geleneğe hakimiyet, biraz çağdaşlık, biraz sanat, müzkten anlama, iyi ve kötü romanı ayırd edebilme yetisi, Türkçe hakimiyeti vs. liste uzar...

Sizce hangi okumuş en kültürsüzdür:)

• Mühendislik mezunları
    21% (3)43% (3)29% (6)Oy Ver
  • Ehl-i Tıp mezunları
    36% (5)57% (4)43% (9)Oy Ver
  • Hukuk mezunları
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • İşletme veya Siyasal Mezunları
    36% (5)0% (0)24% (5)Oy Ver
  • İletişim, psikoloji, sosyloji gibi gereksiz bölüm mezunları
    7% (1)0% (0)4% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Arkadaşlar, artık dünayada son yıllarda (son dediysem 20-30 yıldr) Sosyal Bilimlerim bilimselliği tartışıyor. Yani, sosyal bilimler "bilim" değil. Bu konuda çok bilimsel makale bulursunuz. Gerçek bilim pozitif bilimlerdir. Ama konumuz bilim değil, kültür.

0|0
16|12

En İyi Erkek Görüşü

• çevremde gözlemlediğim kadarıyla mühendislik okuyanlar ve mezunları böyle, günlük hayatta hiç okumamış insandan kolay ayırt edilemezler en azından lise mezunlarından falan ayırt edilemezler tabi istisnalar kaideyi bozmaz

0|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 16

• saçmalamışsın bi kere psikoloji insan bilimi insanı en çok ilgilendirendir!

2|0
    0|0
    • sayın kedicik00, birinci olarak konuşma adabını öğren "saçmalamışssın" da ne demek? Karşı fikir bu kadar mı aciz yerilir. İkinci olarak psikolojinin bir bilim olmadığını önce öğren. Bilmeden de işkemden atma.

• burdaki insanların çoğu benim tarafımda kendi çapında eğlen hadi şimdi naşş..

• Seçime mi gidyoruz. Hepsi de senin tafrafında olsa ne olacak? Yanlış bir bilgiye 1000 kişi doğru deyince o bilgi doğrulacak mu? naşnaşı al arkacebine koy.

• Kültürlü bir arkadaştan E şıkkı gelmiş.. ( Bu bölümlerle üstelik alakam yok)

Kültür düzeyi çok kişisel bir gelişim. hele ki bizim ülkemizde..

Senin hangi gruptan olduğunu çok merak ettim..

0|1
    0|0
  • İletişim, psikoloji, sosyloji gayet gerekli bölümlerdir. İnsan bilimidir bence.

1|0
    0|0
  • Genelleme yapman yanlış olmuş.

0|0
    0|0
  • ne gerksiz bir soru olmuş.

2|1
    0|0
  • Güzel sanatlar fakülteleri adam yerine bile konmuyor demek. İşte bu olmadı kardeşlik.

1|0
    0|0
    • sifysgard kardeş, Güzel Sanatlar kültürsüzlük sınıfında değil ki. Zaten onlar listenin en kültürlü sınıfı, neden orada olsunlar ki?

• Haklısın aslında :/ Kafamda soruyla şıkların ters orantısını bi an kuramadım. Sanatçı hassasiyetimden ötürü kusura bakma kardeşlik. Ama yine de sosyal bilimler candır, öyle dememeliydin.

• İşletme veya Siyasal Mezunları dedim ben

0|0
    0|0
  • Hukuk ve tıp okuyanların kafasını kaldırıp başka şeylere ayıracak zaman bulacağını düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • E şıkkındaki bölümler en baba bölümlerden bir kaçıdır...hakaret etme çok gereksizse bir de okumayı dene bakalım çıkabilir misin işin içinden..

soruna gelince değişebiliyor ama tıp okuyanlarda sanat üzerine yoğunlaşan pek görmedim.

1|0
    2|0
    • meslektaş sayılırız ama E şıkkını ben bile saygısızca buldum...

• Psikoloji gereksiz öylemi?

2|0
    0|0
  • Ehl-i Tıp mezunları

0|0
    1|0
  • Ehl-i Tıp mezunları

0|0
    0|0
  • Bunu mesleğe göre belirlemek yanlış bence kişiye özel bi durum bu

0|0
    0|0
  • Yalan dünyaasaa

0|0
    0|0
  • Yalan dünya asas

0|0
    0|0
  • ben sahip olduğum mühendis odunluğuna rağmen sosyal bilimleri böyle dışlamazdım.

2|0
    0|0
    • ben de sosyal bilimler kulvarındayım arkadaşlar. Ama öbür tarafı (fen, tıp, muhendislik) bilen birisi olarak söylüyorum... Hipotezler ne deneye dayalıdır ne gözleme. İkna ve retorik bütün numara...

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben hukuk mezunları dedim çünkü kendimden biliyorum.fakat iletişim, psikoloji, sosyoloji, felsefe,halkla ilişkiler vb bölümler gereksiz insanların gereksiz yönlerini normalleştirmesi bakımından gerekli hele ki bizim gibi 3. dünya ülkelerinde şarttır.

1|1
    0|0
  • Mühendislikler bildiğin öküz yetiştiriyor. Kızı da erkeği de öküz olarak mezun oluyor. Genel olarak aptal değiller ama pek çok insani yetiden eksikler maalesef.

Hoşuna gitmeyen kesim istisnalar kaideyi bozmaz sütununun altına isimlerini yazdırabilirler.

0|1
    0|0
  • İletişim, psikoloji, sosyoloji gereksizse bu soru da dünyanın en gereksiz sorusudur... Çünkü anket iletişimsel, sosyolojik bir faaliyettir.

Bence en kültürsüzler pozitif bilimcilerden çıkıyor.

4|0
    2|0
    • Güncellemeye: Kime göre neye göre? diye sorarlar... Bilimsel makale varsa bunun hakkında elinde, atarmısın? Aradım ama bulamadım :((((((((((( Varsa aynı makalelerin anti-tezi olan makalelerde varsa güzel olur.

• Bana göre veya sana göre olmadığı açık. Ben sadece bilim dünyasında olanları yansıttım. Duygusal tepkilere anlam veremedim...

• İletişim, psikoloji, sosyloji gibi gereksiz bölüm mezunları.bunlar gereksiz bölümler mi sence?

1|0
    0|0
    • seyyah kardeşim... Manuplasyon olsun diye öyle yazdım. Ama diğerlerine göre gerekliliği ve sahihliği tartışılır değil mi? Bir sosyolog veya iletişimci hangi derdine deva oldu? :)

• dünyada finans ve iktisat alanında davranışsal finans&iktisat alanına kalmalı. ilaçların placebo etkisi hiç olmadığı kadar önemli. teknolojik yeniliklerde de, insanların buna greçekten ihtiyacı olduğuna inandırmak şart.

yani lanet olası sosyal bilimler, bilim olabilir. veya gerçek bilimlerin fonksiyonel hale gelmesinde vazgeçilmezdir.

0|0
    0|0
  • "İletişim-psikoloji-sosyoloji gibi gereksiz bölüm" diyen adam hangi bölümdense artık

2|0
    0|0
  • Kültür seviyesi kişinin mesleğiyle pek bağdaştırılmamalı.Kişi okumuş olmasa bile kendini geliştirebilir.

0|0
    0|0
  • Sana şunu söyleyebilirim. Dünya savaşlarının yapısını ardında yatan siyasi nedenleri okumuş ve canavar gibi tartışan ilkokul mezunu bir insanı dinledikten sonra bu görüşlerim değişti. Kesinlikle üniversite ve kültür olayı paralel işler değil..

0|0
    0|0
  • memleketi soyanlara baksanız 2 şer üniversite bitirmiş...

0|0
    0|0
  • mühendis kafalı işletme mezunuyum. kültürsüzüm.

0|0
    0|0
  • illa bölümler üzerinden konuşacaksak ki çok sağlıklı değil. E şıkkı dedim. ama gereksiz bölüm demişsin. çok yanlış. mühendislik, tıp, hukuk bunların çok kültürlü olduklarını sanmıyorum. ders çalışmaktan etraflarıyla yeterince ilgilenemediklerini düşünüyorum. :) siyasal da bunlarla aynı. mülkiye diyorlar. gerçi bu sitede bi mülkiyeli adam var o görmesin. geçenlerde halka pislik diyordu onu çok kınadım. ama bak işletme mezunları da fena değildir. yalnız şu "gereksiz" lafı hiç hoşuma gitmedi bir sosyolog olarak. :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...