Hiç çikolata yaptınız mı ?

Kore ,japon kültüründe çikolata yapmak var. en azından dizi ve animelerinde gördüğüm kadarı ile. Aranızda çikolata yapan var mı ?

Yaptıysanız hangi malzemeleri kullandınız ?

0|0
8|22

En İyi Erkek Görüşü

• heveslenmiştim evet, ama çikolata yapmak oldukça kolay olmakla beraber, malzeme bulmak ve saklamak bir o kadar zor. örneğin çikolatanın hammaddesi olan kakao yağı piyasada kolay bulunabilen birşey değil. eczanelerden produi halinde temin edilebilir ancak çok çabuk bozulabilen bir ürün ve buzdolabı pek fayda etmiyor. internette cacao yağı yerine copha (hidrojene hindistan cevizi yağı+hurma yağı ) adında bir margarinle yapıyorlar ancak türkiye'de oda yok.

adi margarin ile ya da teryağınla birşeye benzemiyor deneme bile. en doğrusu küvertürden eritip kullanmak.

başarılar. :)

not: gizliye niye izin yok abla? öyle daha rahad hissediyorum. aynı cevabı gizlidede verirdim.

0|0
    0|0
    • salak salak yorum yapan ya da küfredenler oluyor. en azından böyle ya edemiyorlar ya da şikayet hakım oluyor.

• çikolata yapmak derken pişirmeyi kastetmedin öyle değilmi? başta öyle sanmıştım. tarif vermeye gerek yok yani. eğer çikolata süslemeyi kastettiysen, kalıp, yağlı kağıt ve küvertür ile harikalar yaratabilirsin. :) youtube ve pinterestte ilginç örnekler var bakmanı tavsiye ederim.

• hem yapıp hem pişirmek :)

Erkekler Ne Diyor 21

• kore japon bilmem benim kültürümde yemek var yapmak yok :D antep fıstıklı olucak şöyle kütür kütür yiyeceksin

0|0
    0|0
  • Hayır yapmadım.

0|0
    0|0
  • Yapmistm cocukken hayal meyal aklmda

0|0
    0|0
  • Bir programda izledim.doğal çikolata yapıyorlardı ama yine çikolata sosu koydular ne iş dedim kapattım.Hazırı var ondan yiyin :)

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Yok yaa bilmiyorum ki yapıyım ama bol bol yerim çikolata. :D

0|0
    0|0
  • Bimden süt alırım bide puding bunları kaynatırım :) sonra öylece dondurucuya :) sonra 2 terlik yerdim annemden :)

0|0
    0|0
  • biz küçükken meyve suyunu dondurup dondurma niyetine yerdik :(

0|0
    0|0
  • Danone yapanı gördüm çikolatayı görmedim. bizimkiler daha çok yemeye odaklı uğraşamaz

0|0
    0|0
  • küçükken evde çikolata,krem şanti , şeker ve sütü robotta karıştırmıştım :D tam hatırlamıyorum ama okula yeni başlamıştım sanırım :D ve tadı mükemmeldi denemelisin :D

0|0
    0|0
  • bir defa yaptım. emeğe yazık gidip markettlerden almak daha kolay. kuvertür çikolatayı alıp eritiyorsun benmari usülü sonra fındık fıstık atıp kalıplara yerleştirdim. sonra buzdolabına. hiç yağ krema falan kullanmadım.

0|0
    0|0
  • sanırım annem yapmıştı bir kere güzel olmamıştı un tadı geliyor unla yapılıyor diye biliyorum

0|0
    0|0
  • ilginc, ben hic gormedim cikolata yapan :/

0|0
    0|0
  • bizim millet kakao görse kuzu boku sanıp üstünden aklar ya da faraşla alıp çöpe atar ne çikkilatası allasen

0|0
    0|0
  • yapmadım hiç.

0|0
    0|0
  • bitter çukulata çek sever ben

0|0
    0|0
  • Yapmadm

0|0
    0|0
  • yapmadım yapmadım yapmadım yapmadım

anlatabiliyormuyum.

0|0
    0|0
  • ablam yapıyodu bir dönem

0|0
    0|0
  • bir ara bonibon fabrikasında çalışmıştım, yaptım sayılır mı?

0|0
    0|0
  • yok ben gofret yaptim sayilirmi?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Yapılırken görmüştüm; o kadar yağ koydular ki midem bulanmıştı. Pek yemem zaten.

0|0
    0|0
  • bakkaldan çikolata alıyorum ocakta eritiyorum , sevdiğim kalıba koyuyorum buzluğa atıyorum insanlara ben yaptım diye kakalıyorum

1|0
    0|0
  • bu konuda hiç yapıcı olmadım, hep yıkıcı oldum. çok iyi bir hepçilim.

0|1
    0|0
  • yapmam ama güzel yerim :D hahaha

0|0
    0|0
  • haızrı varken ugrasmaya gerek gormuyorum ama ınsanın kendı elının lezzetı farklı olur herhalde

0|0
    0|0
  • Bana da yapın ^_^

0|0
    0|0
  • yapmadım ama hazır alıp çok güzel yıyorum ^_^

0|1
    0|0
  • Valla bilsem heralde tarifini mahvolurdum ben :)))

0|0
    0|0
Yükleniyor...