Kıtaları kimler keşfetti?

* Afrika

* Antarktika

* Asya

* Avrupa

arkadaşlar bu kıtaları kim keşfetti bir türlü bulamadım.bilen var mı

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Afrika-Asya-Avrupa: Eski dünya daha doğrusu, insanlığın doğduğu yer bu üç kıtadır.

Antartika: oMeuAmor'un belirttiği gibi J.C.Ross

Amerika: Kristof Kolomb değil... 900'lı yıllarda bir Viking kaşifi ve denizcisi olan Leif Ericcson keşvetmiştir. Yağmalanacak bir yer olmadığını görünce geri dönmüşlerdir ama.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Genel olarak hepsini,yani dünyayı uzaylıların keşfettiğinden kıllanıyorum, hepiz petri kabındaki kültür mantarlarıyız. (komplo teorisyeninin fatura kuyruğundaki güncelerinden=

2|1
    0|0
    • :D Büyük büyük babamız küçük yeşil aliendi deme reisim. Toplum hazır değil bu bilgilere :D

• :D :D :D artıladım :D

• bilmem onalrdan bahsetmemiş tarihçiler..

nedir kardeşim bu amerika çılgınlığı..

0|0
    1|0
  • Asya, Avrupa ve Afrika bitişik kıtalar. Onlar için bir keşifden bahsedilemez.

1|0
    0|0
  • Antarktika hariç saydığın tüm kıtalarda "keşfedildiği" tarihlerde zaten insanlar ve medeniyetler bulunuyordu. Yani aslında pek keşif sayılmaz. Yalnızca batılıların diğer kıtalarla ilk karşılaşması diyebiliriz. Buzul çağı öncesi antarktikada ormanlar ve hayvanlar vardı. İnsan yaşamış mıdır orasını bilemem.

0|0
    0|0
  • Diğerlerini bilmem. Ancak Piri Reis'in sanki uzaydan dünyayı görmüşçesine Güney Amerika kıtasının doğu tarafınıda dahil edip çizdiği o harita bana en muhteşem şey geliyor. Hemde 16.yy

0|0
    0|0
  • Asla da bulamazsın.

1|0
    0|0
  • Amerikayı Kristof Kolomb keşfetmiştir.Fakat yıllr öncesi Piri Reis in haritasından yararlnmıştır.Afrika zaten ilk insanlığın yaşadığı kıta.diğerleri hakkında bilgim yok

0|1
    1|0
  • kesin türktür :)

0|0
    0|0
  • Bunlar doğuştan kesfedilmisti zaten

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• hz Adem :))

1|0
    0|0
  • Asya ve Afrika insanlığın doğduğu kıtalar zaten. Kaşif arama onlar için. Avrupa'da en az onlar kadar eski bir kıta. Antarktika'yı ise ünlü kaşif James Clark Ross keşfetti. Onun belgeselini izlemiştim.

0|0
    0|0
  • oralar önceden hep dutluktu biliyo musun?

1|0
    0|0
Yükleniyor...