Klasik müzik sever misiniz?

arkadaşlar ben klasik müziği gerçekten çok seviyorum.bende yeri ayrıdır. eğer seviyorsanız neleri sevdiğinizi yazarmısınız? mümkünse link :)

bu benim en sevdiklerimlerinden biri: link

• Severim
    62% (24)74% (35)69% (59)Oy Ver
  • İşim olmaz
    38% (15)26% (12)31% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
14|25

En İyi Erkek Görüşü

• owww bayılırım hele ki tasarımlarımı hazırlarken şirkette klasik müzik çalar özellikle solo piano hafiften şöyle herkes alıştı artık :P

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Klasik müziği çok severim. Aslında müziğin her dalına ilgi duyarım ama klasik müzik benim için çok değerlidir.

Müzikte romantizmi özellikle ilk dönemini çok beğensem de en sevdiğim şarkı Barok döneme ait olan Vivaldi'nin 4 mevsimidir. Vivaldi çok başarılı bir eser ortaya çıkartarak eser çalındığı zaman hele ki usta bir virtüöz varsa mevsimlerin ve etkilerinin insanlar üzerindeki etkilerini hissettiriyor. Özellikle yaz fırtınasını, kuşun soğuk ve donuk yüzünü dinlerken kendimi o dönemdeymiş gibi düşünüyorum.

Romantizm akımının kuvvetli temsilcilerinden Beethoven'ın harika eserleri unutulmazdır. Tıpkı sizin paylaştığınız gibi. 2. Dönemin kuvvetli temsilcilerinden Lizst ve Wagner ise en sevdiklerimdendir.

Müzikte romantizmin keşfedilmesi ve edebiyatın da etkisiyle rönesans devriminin ardından kaybolmaya başlayan duyguların yoğun bir şekilde dile getirilmesi hoşuma gidiyor. İnişler ve çıkışlar her zaman kuvvetli ve yoğundur. Sadece aşkı tarif ettiği düşünülse de aslında romantik akım duyguların tamamını fazlasıyla özümser. İnsan yanımı, duygularımı kabul etmeyi uzun süre öğrendiğim ve teknolojiye yenilmememiz gerektiğini düşündüğüm için çok seviyorum romantik akımı.

Elbette ki yeni akımlardan da fazlasıyla etkileniyorum. Romantik akımda piyano fazlasıyla kullanılmış olsa da yeni akımların çok sesliliği, bir düzeni takip etmek zorunda olmayıp kalıplarını kırmasını ilgiyle takip ediyorum. Müzisyenlerin her birinin ayrı bir kıymeti olsa da Ravel ve Gerschwin gibi ustaları karşı özel bir ilgi göstermemek elde değil.

Son olarak içinde bulunduğumuz çağın başka bir alt başlığı olduğuna inanıyorum; Film müzikleri. Örneğin Ennio Morricone'nin İyi, Kötü, Çirkin ve diğer Spagetti Western'lerinde Clint Eastwood kadar ki kendisi çok beğendiğim bir sanatçı (oyuncu, yönetmen, yazar, şarkıcı) olmasına rağmen Ennio Morricone'nin de etkisi Clint Eastwood seviyesindedir ve filme katkısı çok değerlidir. James Horner, Jown Williams, Hans Zimmer, Henry Mancini, Jerry Goldsmith ve adını sayamadığım daha birçok ustanın değerleri yıllarca filmlerle birlikte hatırlanacaktır.

My name… is Turbo. I just want to go a little faster.

2|0
    0|0
  • Bayılırım;

link

link

link

link

1|0
    0|0
  • yann tiersen - Comptine D'un Autre Ete

link

Mozart - Adagio Piano Sonata In D

link

Nine Inch Nails - Just Like You Imagined

link

2|1
    0|0
  • bu siteyi tavsiye ederim link

1|0
    0|0
  • sevmem mi haftada 1 günümü en az 45 dk antonio vivaldi dinlemek için ayırıyorum. diğer günlerde de fırsat bulursam 10 ya da 15 dk vivaldi dinlemeye çalışıyorum.

1|0
    0|0
  • Klasik müziğe aşığım. Klasik müzik dinleyen insanı da severim. Bir empati oluşur içimde. Bende çok var ya, hangisini atsam bilmiyorum ki.

1|0
    0|0
  • Çoğu şarkıdan daha çok severim hatta :) Moonlight Sonata ve Beethoven - Für Elise' i gitarda çalıyorum hatta, çaldığımda ve dinlediğimde bir huzur veriyor bana anlatamam :)

1|0
    0|0
  • Arada bir dinlerim..

1|0
    0|0
  • link Chopin -)

1|0
    0|0
  • İzle abone ol beğeni yap

link

1|0
    1|0
  • severim

1|0
    0|0
  • konsantre olup bedeninin duyduğun seslere karıştığını hissedip dinlersen.. burda link

1|0
    0|0
  • arada bir güzel parçalar olursa dinlerim

1|0
    0|0
  • bocelli iyidir abiicm link

1|0
    0|0
  • piyanonun ve kemanın sesini iliklerime kadar hissettirmesinden ötürü bayılırım

link

bunu sıksık dinlerim 10 saat boyunca dinle dur :))

1|0
    0|0
  • piyano için yazılmış olanları severim.

1|0
    0|0
  • Hayır demek istiyorum

1|0
    0|0
  • farid farjad Vivaldi Beethoven dinliyorum seviyorum :))

1|0
    0|0
  • ben de klasik müziği çok severim

Ferdi tayfur klasikleri vazgeçilmezimdir :))

1|0
    0|0
  • ben en çok kuğu balesini seviyorum link yok :D

1|0
    0|0
  • Severim

0|0
    0|0
  • Severim. Cevabım kısa değil.

0|0
    0|0
  • Kitap dinlerken hep klasik müzik dinlerim mozart, beethoven gibi

0|0
    0|0
  • doğal olarak klasik müzik müzisyeniyim ben :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Nedense sadece klasik müzik sevmem o da yetmez klasik müzik seven insanları da severim.Çünkü hepimizi birleştiren bir nokta var.Her insanın klasik müziği hissedemeyeceğini düşünüyorum.Hissedebilen insanları hep kendim gibi ilginç karakterist özeliklerinin oldugunu düşünürüm.Bu yönüyle empati kurarım :)

Beğendiğim en güzel klasik parçası ; link

bu parçalarından en sevdiğim ; link

1|0
    0|0
  • severim dinlendirici

1|0
    0|0
  • link buda hoştur yaa

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • buda benim sevdiklerim arasındadır. link

1|0
    0|0
  • Çok severim. Bende cdleri var ders çalışırken test falan çözerken özellikle dinlerim. link

1|0
    0|0
  • moonlight sonatayı severim ve bir de canonun bir eserinin piano versiyonu vardı hep dinlerim ama eserin adını bilmiyorum o da komik.

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • İşim olmaz

1|0
    0|0
  • oo cok severim ya zaten gün boyu evde klasik müzik çalıyor.

0|0
    0|0
  • severim ya

1|0
    0|0
  • klasik müzik sanatçısıyım zaten :)

1|0
    0|0
  • işim olmaz

0|0
    0|1
  • keman müzigini cok severim