Güzel Sanatlar Fakültesi Okuyorsunuz İlkolul Mezunu Motor Ustası İle Evlenir misiniz?

Vallahi güzel sanatlar resim okuyorum.Portre sanatçısıyım.İlkokul mezunu deniz motoru ustasına aşık oldum.Ama vaz geçtim.Sebebi eğitimsiz olması değil.Başka sebepler var...Daha istemiyorum.Benim durumuma düşen var mı?Benim yerimde olsaydınız böyle biriyle evlenir miydiniz?

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Siz ayrı dünyaların insanlarısınız. Okulun bitecek eğitimli bir erkeğe gönlün kayacak onunla çok mutlu olacaksınız. sen eğitimli-kültürlüsün arkadaş grubunda böyle. bir süre sonra ondaki farklılıklara gözün takılacak arkadaşlarının yanına onunla gidemeyeceksin.bir süre sonra onun gibi olacaksın. kimseyi küçümsemek istemem ama dengi dengine olmalı.

1|0
    1|0
    • Aile yapılarımız bile farklıydı.

• Doğru davul bile dengi dengine çalar.Ben de kendi ayarımda birini bulayım.

Erkekler Ne Diyor 6

• Sebebi eğitimsiz olması değil diyorsun ama sebep o gibi yazmışsın soruyu. Madem sebebi o değil neden onu da yazdın.

Direk deniz motoru ustası desende olabilirdi.

Ama vizdanını rahatlatmak istiyorsun galiba.

Neyine aşık oldun peki. Tipine mi konuşmasına mı sana ilgisine mi sohbetinize mi neyine.

0|0
    0|0
    • Etkileyici konuşuyordu.Sesi de çok güzeldi...

• Haklısınız.Önemli olan bişeyler paylaşabilmek.

• Bazen sıfatlarımız diplomalarımız adımızın hatta hayatımızın bile önüne geçiyor. Söylediklerimin hiç biri artniyetli şeyler değil sizi temin ederim.

Mesela şunu bir düşünün hak vereceksiniz. Bir dr ya da avukat biriyle tanışırken ne der. Bakın tanışma esnasında işlerinin hiç önemi yok ne derler?

Merhaba ben avukat ahmet bilmem kim

Merhaba ben doktor salim bilmem ki.

Peki bir motor ustasından böyle bişey duydunuz mu?

Merhaba ben motor ustası hasan bilmemkim

Merhaba ben banka memuru ayşe :))

• güzel sanatlar fakültesi mezunlarının ilkokul mezunuyla aynı kefeye konduğunu düşünürsek sorun olmaz sanırım

2|1
    0|0
  • Tabiki sebep adamı cahil görmen, üni okuyan lord, okuyamayan köle dimi saygı deger asil kadın ahahah

1|0
    0|0
  • Tahsiliniz hemen hemen aynı o zanaatkar sen sanatkar olacaksın :)

0|0
    0|0
  • seviyorsan

meslekle ilgili bir sorunn göremiyorum

sonuçta çalışıyor ve parasını kazanıyor

tabi tercih senin istekler tartışılmaz

0|0
    0|0
  • İnsanları sınıflandırmayın,ayırmayın.

Onu öyle olduğu gibi sevebiliyorsanız zaten işin sonu mutlu olacaktır.

Okul herşey demek değildir.

Okuyamamsının da bir sebbei olabilir ki

Senden benden bile kat kat daha zeki olabilir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Deniz motoru ustası onun da yapmış olduğu iş hiç de hafife alınacak kolay bir iş değil artık bu mesleğinde okulları var sen okuyarak bulunduğun yere gelmişsin o okumayarak her şey eğitim değildir senin bölümünün puanı da zaten düşük ben güzel sanatlar okumadım ama evde maket çalışmaları yapıyorum :D

1|0
    0|0
    • Evet haklısınız ama biz özel yetenek sınavlarına tabi tutulduk.Sadece o düşük puanı almak yetmiyor.Ben giremeyen çok öğrenci gördüm.Yüzlerce müracat olur bu sınavlara alacakları 10-15 kişidir.Yüzde doksanından fazlası elenir bu sınavlarda.Hele bazı üniversitelerde1000den fazladır müracatlar.Maket yapmak el becerisi ister.Belki ilerde atölyenizi açarsınız.Ama bu okullarda maket öğretmezler.Öyle bir bölüm yok maalesef.

• Bende zaten öyle bir bölüm olduğunu idda etmedim senin yapabildiklerinin eğitimini biraz bende alsam yapabileceğimi söyledim hee bu arada çokta güzel resim yaparım ;)

• sen mektepli o alaylı demek, bilmem ki nota bilmeden şarkı söylenir mi diye kafa patlatırken, o motorlar sağlam mı diye düşünür.

ne diyelim gönüller bir olsun

1|0
    0|0
  • Benimkide lise terkti evlenirdim :Dşu ansözlüm

0|0
    0|0
  • Teyzem öğretmen, eniştem inşaatçı

Kuzenim öğretmen, eşi yol firmasında çalışıyor

0|0
    0|0
  • gönül bu ota boka konur tabii de. ayrılmanız iyi olmuş. ilerde o kompleks yapardı. zaten davul dengi dengine dedikleri boşa değil hayatım

1|0
    1|0
Yükleniyor...