Tarihi bir soru buyrunuz:

Kanuni Sultan Süleyman desem kim neler söyler?

0|0
6|18

En İyi Erkek Görüşü

• 7 divana hükmetmiş avrupayı (istese) kendine köle edebilecek kadar yüce bir Osmanlı Padişahı olarak bilirim.. 74 yaşına olmasına rağmen hala savaşlara katılan yüce bir padişan diye bilrim..

yeri geldi 1 sözü yeri geldi 1 davranışı ile tüm insanlığa yön vermiş en değerli padişahlarımızdan biridir.. ama topluma böyle yansıtılmıyor malesef.

1|1
    0|0
    • Doğru dizi falan mahvettiler malesef. Adamı harem ile tanıyorlar sadece.

• Hayal ürünü yazsa ne olacak bizim insanlarımıza, işlerine gelen konular bunlar onların ilgilerini çekiyor. Ve altyapılarına öyle işliyor. Diziyle tanıyorlar sadece.

• ewt aslında hürrem o kadar iyi bir kadın ki arşivlere göre yoksullara filan yardım etmiş onun döneminde ülke kadınları çok değer kazanmış halk onu çok sevmiş hürrem öldüğünde ülkede büyük yas ilan edilmiş..

ama filmde ise oğlu selim için kanuniyi bile öldürmeyi göze alan biri olarak gösteriliyor..

hayal ürünü ama çok abartılmış dış devletlerde izleyip bizle dalga geçiyor atalarımıza layık olamıyoruz malesef..

Erkekler Ne Diyor 17

• Kanuni benim en sevdiğim padişahtır ve onun zamanında hazine tıklım tıklım altınlarla dolmuştur ve ondan sonra bu hazine odaları tam olarak dolmamıştır,fransada dansı yasaklamış fransa kıralı olan fransuva yı kaçıran alman imparatoru olan şarkleni dize getirmiştir ,mohaç meydan muharebesiyle 2 saatte koca macaristanı topraklarımıza katmıştır daha ne denilebilirki

1|0
    0|0
  • osmanlı padişahı, yavuzun oğlu bayezitin torunu. mumteşem süleyman olarak da anılıyor. iyi bir mareşal, bir devlet adamı filan... dizilerde dilan da meşhurmuş bu ara. pek tv izlemiyorum da, pompacılık yapıyormuş. arka arkaya sayısız postalar atıyor, değme p*rnoculara taş çıkarıyor diyorlar. helal olsun hünkarım diyorum.

1|0
    0|0
  • “Osmanlılardan özgürlüğünü son kurtaran ulus Türkler oldu.

-Bernard Lewis

Bırakın bu Osmanlı hayranlığını..

1|0
    1|0
  • Efsanevi son padişah ondan sonrakiler 4.Murat hariç hep sönük çıkmış

1|0
    0|0
  • osmalının engeniş sınırlarına ulaşmasını sağlayan padişah...

1|0
    0|0
  • ilk hukukçulardan...

1|0
    0|0
  • türk islam tarihinin zirvesi mekanı cennet olsun

1|0
    0|0
  • muhteşem Süleyman aklıma geliyor Osmanlı İmparatorluğunun zirve noktası...

1|0
    0|0
  • O da kim, Atatürk kadar değerli mi?

1|0
    1|0
  • link

Şaka tabi. Osmanlı'ya zirve dönemi yaşan padişah.

0|0
    0|0
    • benimde bu parçadan bu soruyu sormak aklıma geldi :)

• Ne kadar çok ortak yönümüz var. :P Yoksa seninde mi en sevdiğin renk siyah

• at üstünden hic inmeyen.

padişahh

0|0
    0|0
  • Hürrrrreeemmmmmmmmmmm

0|0
    0|0
  • 1. Süleyman'ın uzatılmış ismi.

0|0
    0|0
  • Sarayda en az zaman geçiren padişah.

0|0
    0|0
  • ne öğrenmek istiyorsun ki

0|0
    0|0
  • Allah akil fikir versin derim

0|0
    0|0
  • Bu dünya ona kalmadıysa kimseye kalmaz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bu dünya ne sana ne de bana kalmaz. Sultan süleyman'a kalmadı söyle... diye şarkı var. yeryüzünde bu tür görkemli iktitar sadece 2 süleymana verilmiştir. 1. süleyman peygamber 2. kanuni sultan süleyman

1|0
    0|0
  • Sahsaha Sahsiyyet Ask Derim :) Kendisine Dizisi cekilmeden oncede adeleti icin hayrandim

0|0
    0|0
  • Yavuz S.Selim kadar başarılı değildi, ama en parlak dönem derler nedense

0|0
    0|0
  • Lys de tanıştığım isimlerden :))

0|0
    0|0
  • en uzun süre tahta kalan padişah

1|0
    0|0
  • haremlerin sultanı