Pcdeki butun gereksiz dosyalar nasil silinir

Esim ikide bir leptopu nie getirmiorsun gizlin saklinmi var dior bana evet var diemiorm senden onceydi diemedim vee pcdeki gereksiz seyleri temizlemek istiyorum format attmadan basil yapabilirm

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bak arkadaşım burada yazılanların çoğu saçma sapan şeyler. adam soruyu bile anlamamış ccleaner demiş. artemiserosnemes ın dediklerini yapabilirsin. 12 senelik IT yim mesleğim benim. Sana tavsiyem şu önce pcni şöyle bir gez masa üstü belgelerim d felan bak silinmemesini istediklerin neler ise hepsini tek bir klasöre kopyala sonra klasörü bir flaşhdiske felan kopyalaa. Nasıl yapıldığını biliyorsundur. Bilmiyorsan sor yazarız onuda. Gelelim pc temizleme işlemineeeee. Format atamam demişsin bu anlaladığım kadarıyla veri kaybı yüzünden değilde maddi ve bilgi imkansızlığından. O zaman bizde format atmadan temizleriz. İlk olarak işletim sistemin vindows 7 ise daha kolay olacak 7 değilse ayrıca sor yazarım. ben vindows 7 olduğunu düşünerek yazıyorum. bilgisayarımı ac orada sürücüleri göreceksin c dışındakiler için hepsunde şu işlemi yap. üzerine gel sağ clik biçimlendir gelen ekranda hızlı biçimlendir seçili olsun ve okey. tamamlandı yazısını gördünmü tamamdır. c sürücüsü için ise bunu böyle biçimlendiremezsin o haldeşöyle yap denetim masasından yeni bullanıcı ekla sayfasına git yeni bir kullanıcı aç rasgele bir ad ver misal aaa olsun. sonra pc yeniden başlat aaa kullanıcısını sec pc açılsın bilgisayarıma gir c yi çift tıkla aç icerisinde kullanıcılar veya users diye bir klasör var onu çift tıkla burada aaa olmayan bütün klasörlerin içeriğini sil ama sadece icindekileri. klasörün kendi kalsın sonra aaa kullanıcısanan icerisine gir ctrl a ile hepsini sec kopyala ve diğer klasörlerin hepsinin içerisine ayrı ayrı yapıştır. masa üstüne dön geridönüşüm kutusunu bosalt. denetim masasında kullanıcı hesapları bölümüne git ve aaa kullanıcısını sil pc yeniden başlat son olarak açılan pcde denetim masası pragramlar kısmına gel istemediğin program var ise seç yukarıdan kaldır de. bitti geçmiş olsun. Bilirim böyle sıkıntıları takılırsan yaz daha detaylıda anlatabilirim.

0|0
    0|0
    • Ccleaner isime yaramaz yani..

• ayrıca net geçmisinin temizlenmesi için de browserlarda araçlar ayarlar sekmesinden geçmişi sil demen yeterli olacaktır. Cookee kayıtların temizlenince ve temp boşaltılınca geriye yönelik veri kalmaz pc de.

• Cleander kesinlikle işe yaramaz bu durumda o başka işler içindir. yukardakileri dikkatla yap. cok zor değil.

Erkekler Ne Diyor 6

• 0|0
    0|0
  • dosyaya sağ tıkla

sil'e tıkla

sonrada geridönüşüm kutusuna sağ tıkla

geri dönüşüm kutusunu boşalt de

0|0
    0|0
  • bilgisayarın d ye gir yerel disk d orada varsa kayıtlı hepsini sil cop kutusuna at sılınır dosyaların. c yede bak oradada vardır gereksiz dosyaların kayıtların.

yada internetten dosya kaldırma programlarıda var onlardan birini yükle pc ye sonrada silersin.

0|0
    0|0
  • link windows 8 ise böyle.

0|0
    0|0
  • Fotoğraf falan mı var?

0|0
    0|0
  • Format at kafan rahat olsun. Formattan önce lazım olan şeyleri yedekle sadece.

0|0
    0|0
    • Format atamiorum ben attirsm bile param yok

• Hmmmmm o zaman teker teker elle sileceksin. Programlar gereksiz dosya parçalarını siler ama onun dışında neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu bilemez.

• Hepsi gitsin esimden onemlimi sanki ..

Kızlar Ne Diyor 1

• CCleaner indir bence

0|0
    0|1
    • Indirdim temizlior

• Peki tmam seni arkadas olarak ekledim

• Teşekkür ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Yükleniyor...