Yuh yaa bu kadar da olmaz sizin düşünceleriniz nedir??

her gelen borç almış ve hepside bir öncekinden kat kat fazla almış ta ki Tayyip ERDOĞAN'a kadar. sadecec ödeme yapan Tayyip ERDOĞAN... sizin düşünceleriniz neler?

Güncellemeler:
arkadaşlar ben borçlanmadan bahsediyorum gelen giden almış diyorum herkesin kafası bir milyon konunun dışına çıkmayın... kimse kimseyi sevmek zorunda değil sadece olaya bakalım... şahıslara neden bu kadar takıldınız anlamadım gitti... biri de ordan çıkmış biradan falan bahsediyor... sış borç dış biraya nasıl geldin yaa...
vergi yükünden bahsedenlere farklı mı sorsaydım acaba? fazla vergi vermek mi? yoksa dışa bağımlı (IMF) olarak borç almak mı? diye...

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

• En büyük RTE. En iyi seç hadi

0|0
    3|5

Kızlar Ne Diyor 5

• Geçen alışverişe gittim de peynir 17 TL olmuş oysa ki birkaç ay önce 11 TL'ye alıyordum.

Erdoğan iç, dış, ön, arka, geri, beri ödemelerini benim cebimden çıkan paralarla yapınca kumbaraya attığı bozukluklarla da bebelerine gemicik alınca böyle oluyor, ben peynir yemesem de olur anasını satayım.

3|5
    0|1
  • Erdoğan sadece soyar canım makarna beyinlileri

1|4
    0|1
  • tequilashot'a katılıyorum. 80-90 kuruş maliyetli birayı 5 TL'ye sat. Sonra neymiş efendim ödeniyormuş. Vay anasını

2|2
    0|1
  • düşüncem ülkeyi bu derece yükselten de erdoğan.

0|1
    2|3
    • Biraz açıklar mısın? nasıl yükseltti acaba biz alçakmıydık,şimdi yüksek miyiz?

• hayır sıradan bir vatandaş.

• baban askerdi heralde askeri ücret aldığına göre :) asgari ücret o .Bahsettiğin zamanlardaki piyasa fiyatları nasıldı acaba 800 liraya şimdi 800 ekmek alırsın,ozaman 400 liraya kaç ekmek alınıyordu acaba?Eskiden sabıka kaydı çıkarmak için bilgisayar yoktu.Şimdi bindiğin araba almanyadan buraya gelirken %47 vergi ile geliyor.Bunların kahramanı yok bunun sebebi küreselleşme anladın mı?

• ben onu bunu bılemem halkın alım gücüne bakarım.gıtgıde düştü.memurun artık durumunun ıyı sayıldıgı bı gelır sevıyesınde savunmak mantıksız

0|2
    0|0
    • ya arkadaşım her yıl memura 100lıradan fazla zam yapılmıyo.oda vergılere gıdıyo zaten.dunyanın hıç bıyerınde vergı yuku bukadar ağır degıl.senın mantık şimdi sanırım el yemesın devlet yesın.pekı vatandaş ne yesın

• kavgayı,tartışmayı sevmem.o anlık ınadına yanlış bısey çıksa agzımdan üzülürüm.sendede bu durum oldu.)yaşım 26 ama adımı sorma.)gizliyim.)

• hmm zaten söleme gizli kullanıcı olarak yazıyorsun çünkü ama ekleme yapabilirsin :DD

Erkekler Ne Diyor 8

• link 243 Milyar TL olan KAMU BORCU bugün 550 Milyar TL. sen ne saçmalıyorsun? 130 Milyar USD olan dış borcumuz bugün 350 Milyar USD. sen ne saçmalıyorsun? seksen yılın tüm birikimlerini özelleştirdiği halde cebine koyduğu halde bu kadar borç olur mu? sen neyin kafasını yaşıyorsun? bu kadar at gözlüğü ile bakmayın. yuh ya bu kadar da olmaz. RTE bir liderdir. iyi ve kötü tarafları da vardır. TAPINMAYIN.

VE LÜTFEN

Saçma sapan şeyler yazıp ta bizi de enayi yerine koymaya çalışmayın. Rakamlarla konuş canımı ye. ama saçmalamana izin vermem.

Ayrıca IMF'e olan düşük faizli borcu kapatıp yüksek faizle hemen borçlanmayı başarı saymak nasıl bir kafadır?

Bu hükümetin en büyük başarısı STANDY-BY antlaşmasını bitirmektir deseydin haklısın derdim.

Daha ciddi lütfen, daha ciddi!

9|2
    0|2
  • 721 adet Türk şirketini bedavaya sat oradan gelen paralarla iç dış borç kapanması gerekirken tam tersine 12 sene öncesine nazaran 3 kat artmış borçlarımız ama sen utanmadan hala kalkmış Tayyoşumu övüyorsun. Bu millet sence bu kadar mı aptal yoksa sen bu saatte sorarark daha az tepki alayım derdinde misin?

2|3
    0|1
  • ıyıde nerede benım devletımın vergı rekortmenı kurumları? katarlılardamı yunanlılardamı,abd lılerdemı?

0|0
    0|1
  • kardeşim bırakın şu haberleri hazine.gov.tr ye girin tcmb ye girin.Borçlanma hakkında bilgi edinin.Farzedelim dışardan borç almadık alkış..Peki iç borçlanma ne olacak? İçerdeki sermayenin ne kadarı türklere ait düşündün mü?

2|2
    0|2
    • Beni eksileyen - sebebini yazabilir mi? yanlış birşey mi yazdım devletin sitesinden borçlanmaya bakın dedim

• Dis borc sadece IMF'len bitmiyor. 2000'de 130 Milyar dollar dis Borc varken bugün 340 Milyar dollar.

Asgeri ücret artti evet, ona görede ama vergilerde artti. Ona göre hersey daha palli oldu.

Bati ülkelerinlen kiyaslarsan Türkiyenin geliri daha düsük ama en fazla vergileri biz ödüyoruz.

Örnek olarak Türkiyede dünyanin en pali Petrolü var.

Ve hersey gittikce daha pagli oluyor.

Türkiyeye yakinda kriz vuracak.

1|1
    0|1
  • Sırtımızdaki vergi yükü kimin umurunda? 100lük rakı burda 75 tl almanyada 14 euro.Petrol desen dünyanın en pahalı petrolünü kullanıyoruz buna ramen başbakan'' siz ormanda yaşayın biz yol yapacağız'' diyor. O asfaltın içindeki petrolden haberin var mı? Neden tren yolu değilde karayolu.Dışardan tabi borç almaz halkın anasını ağlatıyorlar vergi yüküyle

1|0
    0|2
    • Biradan bahsedilme sebebi vergi yükü.Bende diyorum ki gir www.hazine.gov.tr ve www.tcmb.gov.tr ye dış borç alınmışmı alınmamışmı bir bak.Ayrıca iç borçlanmadaki artışada bak.Devlet nasıl iç borç alır bir de ona bak

• türkiyenin dış borcu yarım trilyon doları geçmiş sen neden bahsediyorsun ? yabancı yatırım bankalara olan borçlar ne olacak ? aldı başını gidiyor. hem kamu nun hem de özel sektörün imf ye ödenenin yüzlerce katı borcu var. bu kadar borç cumhuriyet tarihinde hiç olmadı. link dünyada şu an borcu olmayan 4-5 ülke var. diğer ülkeler tamamen küresel bankerlerin elinde biz de bu gruba dahiliz. borçla büyümek gelişmeye değil, köleliğe yol açar. egemen devlet olamazsın ozaman.

0|0
    0|1
  • Artık size anlatmakdan da usandık ha canım öyle öyle

1|0
    0|1
Yükleniyor...