Evlendirme (!) programlarında dönen pislikler sizi rahatsız ediyor mu?

Ülkenin vazgeçilmezi(?) haline gelen sabahın belirli bir saat dilimini istifleyen bu programlar ve konuklarını bilmeyenimiz kalmamıştır.

Pislikler dedim çünkü o programlarda güzel bir şeye rastlamak mümkün değil. Lakin programların yapılış amacı dahi evlendirme olmazken katılımcıların amacının da evlenmek olmayışı olayı daha da bir pis vaziyete sokuyor.

Sanki gündelik yaşamındaki çevresinde karşı cins nesli tükenmiş gibi bir ortam oluşturulmuş ve insanlar bu programlara katılabilmek için kuyruk oluşturuyor.

Bir programda gördüğümüz şahısı aylar hatta bir sene sonra bile aynı programda görmemiz mümkün hem de bu şahıslar hâlâ taliplerini beklemekteler ne kadar ilginç değil mi?

Programa çıkan kadınlardan başlayalım: Eskiden kadınların gururu bu kadar iki paralık değildi, kadın (hepsi değil) her ne kadar maddiyata düşkün olsa da bunu göstermek ayıp sayılacağı için bu güdüsünü bastırabilirdi; ama şimdi kadınlar televizyon karşısında resmen ben daireye, arabaya, paraya, kendimi size pazarlıyorum diyorlar. Hatta hatta parası önemli değil diyen ablalar bile istemem yan cebime koy fikrini savunduklarını her gelen orta gelirli talibi geri göndererek ıspat ediyorlar.

Bu mantık beraberinde evlilik ve cinsellik gibi durumların toplum gözünde hâlâ erkek tarafının hazzına hizmet veren bir oluşum olarak görüldüğünün de ıspatını getiriyor. Yani kadın "ben kadınım, gül gibiyim, ona kendimi sunuyorsam bana dünyaları vermeli çünkü bu işten sadece o zevk alacak ben de bu durumu zenginleşerek eşitlemeliyim" diyor.

Kadının bu istekleri karşısında hiçbir dallama da sormuyor ki abla senin neyin var bende araba daire iyi bir iş var ama sen bana ne sunacaksın? Ama bunu da sorsa malum "kendimi" gibi basit bir cevapla lafın ağızlara tıkanacağı da aşikardır.

Erkeklere gelirsek: Erkekler de bunun böyle bir sistem olduğunu benimseyip en çok parayı verenin en iyiyi kapacağı görüşünü kavramış olacaklar ki yatlar, katlar havada uçuşuyor. İki lafı bir araya getiremeyen hanzolar reddedilir o eziklerin başka şansı yok bu programlara katılıyorlar onu anlarım fakat tahsili durumu yerinde doğru düzgün adamların bu oyunlara kanmasını anlayamıyorum.

Bütün bunlar birkaç soru doğuruyor akıllarda normal olarak: Bu insanların günlük hayatında hiç mi çevreleri yok? 20 li yaşlarda gençler çıkıyor hiç mi güveniniz yok birilerini bulacağınıza dair televizyon haricinde? Tahsilin var paran var elin yüzün düzgün e abicim normal hayatında o tvde aradığın haspalardan çok daha iyisini bulursun nedir kendini rezil etmenin amacı?

Kızlar için ise güzeli var oturaklı olgunu ve genci var nedir bu kolaya kaçma isteği hemen kendini zengin kocanın kucağına atma merakı bu kadar mı ucuz insanlık?

Yazılabilecek çok şey var ama malum harf sınırı buna elveriyor. Benim bu programlara dair duyduğum nefretin özetini yazdım sizlere.

Sizlerin görüşleri nelerdir son çare olarak katılır mıydınız ya da kızlar ne düşünüyor bayanların bu kolay yoldan zengin koca bulma işlerine?

0|0
11|8

En İyi Kız Görüşü

• yıldızları yaktım :) kesinlikle katılıyorum sana ama toplum olarak okadar dejenere olduk okadar cirkinlestik ki büyüklü kücüklü iğrensek bile sıkıntıdan daha doğrusu tv de bisey bulamadığmızdan tiksinerek dalga gecerek izliyoruz. bu tiksinti bir süre sonra coğu insanda alıskanlık sonrasında bir keyife dönüsüyor bu izlenimlerde bu programlara para,pirim olarak geri dönüyor.

adamlar bu isten büyük paralar kazanıyor ve insanlarda izliyor neden bıraksınlar ki? bir arkadasım yasadığım sehirdeki ünlü prof doktorlardan birinin yanında asistanlık yapıyor arada bir onun muaynehanesine gittiğimde bile doktorun bazen izlediğine rastlıyorum insanın dönüp ' eh be kardesim sen yıllarını okula verdin su genc yasında sacların beyazladı paran var pulun var git bir cay ic cok sıkılıyorsan' diyesi geliyor..

en cok kızdığım insanlardan biri de babam. emekli olduğundan genelde evdde su gibiden baslıyor hande ateizi esra erolla kapatıyor günü,a bak su bu programa gecmis diyor 'karı satıyorlar hahaha D: ' diyor. ki benim baabmda beyin konusunda takdir edip hayranlık duyduğum insanlardan biridir ama o bile bunu yapıyor..

gelelim birde bu programlara katılan insanlara.. ben de cok sasırıyorum babam sayesinde görüyorum iste.. 19 18 yasında gencecik insanlar cıkıyor. kadın bile diyor yahu esra erol bile ' bu yasta evlenmesen gel seyirci ol' diyor düsünebiliyormusunuz? hadi bunu da gectim ama asılmıs okadar sasırtıcı bir durum varki!

hamile kadınlar daha doğrusu cocuk yasta kadınlar programa cıkıp hamile halde talip arıyorlar. bu cok daha büyük bir ahlaksızlık değilmidir? kendi onurun gururn yok onu anladık kocaman göbeğinle utanmadan cıkmandan da, karnındakine demi saygın yok kardesim senin?

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Kesinlikle rahatsız olduğum programlardan birisi bu insanların gerçek yüzlerini ortaya koyuyor ve evlilikten soğutuyorlar insnaı kendilerii küçük düşürmekten başka hiçbir şey yapmıyorlar.

0|2
    0|0
  • evet ya bıktım şu her kanalda aynı program aynı hikayeler dönüyo kabak tadı verdi artık

0|1
    0|0
  • hande ataizi işin içine ediyor

0|1
    0|0
  • İzlemediğim için rahatsız da olmuyorum

0|1
    0|0
  • Evlilik programlarından ziyade tvlerde ve kısacası art niyetli insanların elinin değdiği herşeyde dönen psilikler beni rahatsız ediyor.

0|1
    0|0
  • Haklısın dostum 5 yıldız verdim sana.

0|1
    0|0
  • halk tiyatrosu...bizim millete böyle şeyler lazım anca öyle dikkatini verir.

0|1
    0|0
  • İzlemiyorum

0|0
    0|0
  • arz-talep meselesi bunlar. bi yere kadar anlayabiliyorum bu insanları aslında. gençlerin katılması konusunda ben de muallaktayım ama ünlü olmak için çıkıyorlardır diye düşünüyorum. ve daha fazla düşünmüyorum onlar hakkında, sen haklısın.

yaşı ilerlemiş kadınların paraya bu kadar düşkünlüğü konusuna gelince, o yaştaki insanların aşk, ideal evlilik beklentisi olduğunu düşünmüyorum. olsa olsa biraz daha yaşlandıklarında evin içinde bi ses olsun, bi yol arkadaşım olsun, yalnız ölmeyeyim isteğidir. bence bu çok masum bi istek. eh yaşları ilerlemiş insanlar, genç olsalar dersin ki iki taraf da çalışır, kazanır, birikim yapar, rahat bi ömür sürerler. e öyle bi ihtimal yok. hali hazırda rahat yaşayan adamlar arasından seçim yapmalarını da anlayabilirim. bunun yolunun televizyon olmadığı konusunda hemfikiriz ama. bilmiyorum da, çok da sert eleştirmemek lazım. gençleri tenzih ederek söylüyorum elbette. yalnız ölme korkusu kötü bişi bence.

1|2
    0|0
  • Esra Erol ve programı gayet de hoş

0|1
    2|1

Erkekler Ne Diyor 8

• "ben kadınım, gül gibiyim, ona kendimi sunuyorsam bana dünyaları vermeli çünkü bu işten sadece o zevk alacak ben de bu durumu zenginleşerek eşitlemeliyim" diyor.

Kadının bu istekleri karşısında hiçbir dallama da sormuyor ki abla senin neyin var bende araba daire iyi bir iş var ama sen bana ne sunacaksın? Ama bunu da sorsa malum "kendimi" gibi basit bir cevapla lafın ağızlara tıkanacağı da aşikardır."

Çok güzel bir tespit. Kendisini toplumun normlarına uymaya mecbur hisseden herkes karşıdakini etkileme derdine düşmüş durumda. Çoğu zaman maddi yükseklik karşısındakine karşı silah kullanılmak istenir. Ben en baştan beri bu fikirdeyim.Beni ailem yetiştirmiş, okutmuş ve destek vermiş. Ben özveri vermişim ve kariyere ulaşmışım. Bu durumdayken neden gidip hiç tanımadığım ve dış görünüşüne aldanıp talip olduğum bir kadının kul-kölesi olayım veya onun isteklerine boyun eğeyim. Boşver, sen kendine hayatına bakacaksın. Eğer olay maddiyattan geçiyorsa, gece yaşamında çok daha kolay bu işler. Ne hesap vermek var, ne resmiyet var, ne de sorunlar var. İstediğin kadın ile istediğin zaman bir araya gelirsin, bir gecelik olur bir sürelik olur. Hiçbir farkı yok..

0|1
    0|0
  • Uzun zamandır uzunca bir yazı ile sosyal konulara değinmiyorum... İlk defa başka birinde görünce şaşakaldım. Ben bundan sonra birşey diyemem, söylenmesi gereken herşeyi yazmışsın zaten. Ben altına imza atarım...

Eş bulunmaz... O sizi bulur.

1|2
    0|0
  • evlendirmek programından atılmış gibi yazmışsın. nasıl bir incelemedir bu. üç yıldız da benden :) yarısını okudum.

1|1
    0|0
  • öleceğimi bilsem yine katılmam ama katılanlara lafım yok isteyen katılabilir

1|1
    0|0
  • Hepsini yasaklasınlar. Yetişkinlerin ruh ve beden sağlığı açısından.

0|2
    0|0
  • parası olan malı götürüo.

erkekler de salak mıdır nedir yolunacak kaz olmayı kabul ediyorlar.

artık çok geç, çünkü abazalar öyle bi kaldırdılar ki türkiyedeki bayanların g.tlerini, indirmek imkansız.

0|1
    0|0
  • halk istiyor, onlar da yapıyor, en basit savunmamız. aciz, güdümlü, salak medyamız sağolsun.

0|1
    0|0
  • etmiyor hatta o programlari fark bile etmiyorum hatta televizyon bile izlemiyorum. mis gibi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...