Sizce maddenin en son(en küçük) yapıtaşı var mıdır?

yani mesela bir demir bilyenin yapıtaşları büyükten küçüğe doğru atom, çekirdek, proton, kuarktır... ya sonra? yani bu nereye kadar gider? bunun bir sonu var mıdır yoksa bu sonsuz mudur? tabiki bunu daha kimse bulamadı ama tahminleriniz nelerdir? bence sonsuzdur...

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Herşeyin sonu var

0|0
    0|0
    • bence bunun yok :) nası tam tersini düşündüğümüzde yani büyükten küçüğe değil küçükten büyüğe doğru baktığımızda evrenin sonsuz olduğu söyleniyorsa bence bu da sonsuz...

• Yani bu biz insanlara göre sonsuz eminim herşeyin sonu vardır:)

• yaşamın sonu var yani ölüm var ama var olmanın sonu yok :)

• Zenan paradoksu gibi yaklasiyorsun ama ulasamiyorsun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• "En küçük" genel bir kavram. Bilim ilerledikçe daha derine inecektir bilgi olarak ve bu en küçük kavramı daha da genişleyecektir. Peki bu nereye kadar devam edecek. Bana göre bir sınırı var sonsuz olamaz. Sebep ise "madde" uzayda varolmak zorundadır. Yokluk bir maddeye varoluş sebebi veremez(şimdiki bilgilere göre). Bu nedenle bu "en küçük" parça mantığında öyle bir eşik değeri keşfedilecek ki bir adım ilerisi maddenin olmayışını gösteriyorken bir adım gerisi maddenin en küçük yapısını gösterecek.Tabi bunun keşfi şuan için ileri bir teknoloji gerektiriyor.

0|0
    0|0
  • tanrı parçacığı dır

0|0
    0|0
  • en küçük yapı taşı bilime göre vardır ama bilimin sonu yoktur olmayacak ta

0|0
    0|0
  • maddede sonsuzluk yoktur zanımca

0|0
    0|0
Yükleniyor...