Klasik müzik dinlemek bir entellik göstergesi midir?

hiç eğitim almamış bir insanda hoşuna gittiği için klasik müzik dinler mi?

0|0
5|10

En İyi Kız Görüşü

• Algı meselesi, söz odaklı müzikler çok seçici bir algı gerektirmiyor ama enstrümantal müzikler bu algıyı gerektiriyor.

1|0
    1|0
    • aslında daha kolay olması gerekmez mi sözsüz bir müzik var ortada yapmak gereken sadece dinlemek?

• Teşekkür ediyorum :)

• rica ederim farklı bir bakış açısıyla olaya yaklaşmamı sağladınız.

Erkekler Ne Diyor 10

• Neden olmasın? Müzik evrenseldir. İlla eğitim şart değildir. Tınıyı alan hoşluk hissediyorsa beğeniyorsa keyif alıyor demektir.

0|0
    0|0
  • Arya dinlerim ( klasik opera ) ama sanırım entel sayılmam :) Çoğunlukla kulağa hoş olduğu için dinlenir. Entellik için düşünmedim doğrusu hiç :)

0|0
    1|0
  • Eğitimden kastını tam olrak anlayamadım herkes elbet birşeyin eğitimini almıştır ama evet müzik zevki bu kişiye kalmış =)

0|0
    1|0
  • dinler neden dinlemesin zevk meselesi ama benim sevdiğim pek söylenemez

0|0
    0|0
  • Klasik müziklerden zeki mürenin şarkısını dinlerim ve entellik değil bence link

0|0
    1|0
  • bence entellik değil tercih meselesi :)

0|0
    1|0
  • Entellektüel bir gösterge midir? olabilir..

Eğitimsiz bir insan dinler mi? sanmıyorum..

0|0
    1|0
  • kafanizi mikiym

0|0
    1|0
  • Ben mesela Mozart Türkiye'ye gelse kesin konserine giderim

0|0
    1|0
  • pek sanmıorum

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Entellikle alakası yok zevk meselesi.

0|0
    1|0
  • dinleyebilir

0|0
    1|0
  • Hayır değil.

0|0
    1|0
  • Hayır, bir alakası olduğunu düşünmüyorum.Klasik müzik aslında insan algısına seslenen, onun hüznünü, neşesini, coşkusunu, sevgisini dışa vurmasını sağlayan oldukça evrensel bir müzik türüdür. Orkestra da herkes kendine ait bir ses, bir enstrüman bulabilir. Beethoven'ın 9. Senfonisi'ni dinlediğimizde ya da Vivaldi Dört Mevsim, hangimiz içimizde bir şeylerin kıpırdadığını hissetmiyoruz ki?

0|0
    1|0
Yükleniyor...