Üniversite yurt içi mi ,yurt dışımı

merhaba. kütahya makine mühendisliğinde okuyorum. ayrıca ukrayna da uçak mühendisliği(şu anda yök denklik vermiyor) okuma fırsatım var. ailem ukrayna ya gitmemi istemiyorlar. ben de kararsız kaldım. sizce kütahya da okumak mı ukraynada okumak mı daha iyi olur?

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• Ailen izin vermiyorsa biz git desek bile gidebilecek misin? Her seyin bir ortasi vardir hayatla dengeni iyi kurmaya calis.

0|2
    1|0
    • ailem sen istersen git ama biz istemiyoruz diyorlar.

• Ozaman gelecegin icin en iyi okul neresi ise onu sec, yani ulke adina göre degil univ. egitimi ve dunya standartlarina göre uygun olup olmadigini arastir. Ön yargili insanlardan uzak durarak baslarsan iyi olur bence. Basarilar.

• teşekkürler.türkiye de çok iyi üniversite olsa gitmem. ama kütahya dumlupınar üniversitesi.

Kızlar Ne Diyor 4

• Eski doğu bloku ülkelerinde çok sayıda şarlatanlık yapılıyor. Hele hele yök de denklik vermezken Ukrayna'da üniversite okumak seks turizminden ibaret olur.

Eski Sovyetler Birliğinde üniversiteler inanılmaz derecede iyi eğitim verirdi ama komunizm yıkıldıktan sonra para kazanmak için çevirmedikleri numara kalmadı. Bir kaç bin doalr karşılığında iki senede istediğin mühendislik diplomasını alabileceğin yerler var. Ama o diplomalarla asla aklı başında bir yerde işe giremezsin. Hele hele uçak mühendisliği gibi en ufak bilgi eksiğinin bile şak diye ortaya çıkacağı bir alanda güvendiğin bir üniversite olması lazım.

İlle de dışarıya gideyim diyorsan Bulgaristan'da derece veren bir yere git en azından Avrupa Birliğinde denklik sorunu yaşamaz hem de ucuza geçinirsin.

0|0
    0|0
    • ukrayna daki üniversite dünyada ilk 500 de ve avrupada asyada denklik i var.

• Gitmeye karar vermeden önce bu okulu iyice araştırman gerekir. Mesela ana kampüste fakülteden diploma alacağım derken bir kıyıdaki köşedeki enstütüden diploma alırken bulabilirsin kendini.

• ukrayna kiev politeknik üniversitesi. ana kampüste fakülte

• Uçak mühendisliği çok güzel bir meslek. Tabi ki yurtdışında oku. Aile insanı engelliyor onlara bakma, Kütahya ve Ukrayna arasında dağlar kadar fark var.

0|0
    0|0
  • Bütün saplar git diyecek.

Dil için başka ülke mi yok

0|0
    0|0
  • Ukrayna Türkiyeden daha gelişmiş bir yer değil ki avantajları çok olacaksa git

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• yabancı dil öğreneceksin orada bu her türlü faydana olur ukrayna'ya git .

1|0
    0|0
  • Dostum Kütahya-Ukrayna diyorsun. Ukrayna her halükarda siker.

1|1
    1|0
  • okumak içinse git :)

0|0
    0|0
  • bence yurt içi yurt dışında okumak istiyosan ingilizcenin çok iyi olması lazım

0|0
    0|0
    • türkiye okul hayatım boyunca ingilizce eğitim aldım ayrıca dil kurslarınada gittip öğrenemedim. yurt dışında 1 sene kalmışlar çok iyi ingilizce öğrenmiş. gidip öğrenmek gerek.

Yükleniyor...