Birikim yapmak istiyorum. siz neye yatırım yapıyosunuz ?

bugunekadar hep kıyafete gezmeye tozmaya harcama yaptım artık bıktım ve boşş şeyler. birikim yapmak için ne yapıyosunuz ?

0|0
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• eğer paran çoksa mesela dükkan alabiliyorsan ama şehrin ilerde gelişme göstereceği yerlerden al 100 bine aldığın dükkan 5 yıl sonra 250 bin olursa ve her ay kira gelirin olur. arsa al sakın tarla alma imara açık değildir. arsa ya kendin apartman yap ilerde veya inşaat firmalarına ver daire al. o daire arsanın parasının en az 2 katı değer eder. paran az ise dövize yatırayım deme. ama suriye de savaş çıkar ise hemen dolar ve altın al, para miktarının artırsın. onda da az daha artarmi ki diye fazla bekleme biraz kar edince sat. yoksa zarar edersin.

0|0
    0|0
    • aman savaş cıkmasın... cıksada hemen gidip almam aslaa

• savaş çıkmasını kim isterki. sadece sana yatırım şekli söyledim. mesela suriye ye ve libya ya saldırı planları yapılırken dolar yükseldi. altın yükseldi. kısa vadelik olaylar hemen almalısın 1-2 aylık yükseliş sonra geri düşer.

Erkekler Ne Diyor 18

• her ay duzenli dolar altın euro alabilirsin.

0|0
    0|0
  • İşbankası Fonu işC al keyfine bak. Eğer uğraşırım diyorsan bir miktar borsa, bir miktar altın ve fonlara yatırım yap. Ama ciddi uğraşırsan.

0|0
    0|0
    • borsa duşunmuyorum tanıdıgım insanlar cidi bir mevla kaybetiler korkutu beni. altın olabilir aslında

• takip ediyorum ben her saba :))

• Neyi ne kadar takip edebiliyorsun bilemiyorum ama diğer arkadaşların söyledikleri arasında arsa fikrini de değerlendirebilirsin. Yok heyecan, sevinç ve üzüntü de olsun diyorsan altın iyidir :)

• kumbarana hergün para at

0|0
    0|0
  • koca mı buldun?hayırdır?:DDD

0|0
    0|0
  • Kenara attığın parayla alakalı olarak arsa alabilirsin.

Takside bağlarsın ve ödeme zorunluluğun olur bu sayede her ayın sonunda kenara bir miktar para atacağını bilirsin.

Bankaların kumbara hesabı var oraya direktif vererek her ay otomatik kesinti yaptırabilirsin.

Özel emeklilik şirketlerinde hesap açtırabilirsin. uzun vadede çok işe yarıyor ;)

0|0
    0|0
  • Mevcutta birikmiş bir miktar paran var ıse kesınlıkle topraga bagla..arsa degıl ama..arazı olucak..4 yıl once 20 bın lıraya sehrın cok cok dısında hatta ve hatta dag bası dıyebılcegımız bı yerde 10.000 m2 arazı aldım..cevrem cok guldu bana..param sınırlı oldugu ıcın farklı bı yatırım yapmak pek mantıklı gelmedı..resmen dağ başıydı ama..şimdiki değeri 80 bın tl.:))) ama hazırda paran yoksa büyük bir küp all..küplerı kırmadıkca acmak mumkun degıl..doldurmanda epeyce sürer..:))

0|0
    0|0
  • birikim için en iyi yol her ay kendine 22-24 ayar altın bir takı almaktır.

yem alışveriş duygunu giderir hem mutlu eder hemde çok sağlam bir yatırım aracı

ama dikkat et mutlaka 22-24 ayar olmalı

tanıdığım bütün kızlar gider o 1-3 tl lik takı lardan 10-20 taneyi ayni anda alır 60-70 tl harcarlar

onun yerine 1 adet al altın al

0|0
    0|0
  • altına yatırım yap

0|0
    0|0
  • ahşap görünümlü fıratpen? (hem de beyaz fiyatınaymış, bu devirde böylesi, ne akıllı kadınsııın)

1|0
    1|0
  • toprak al yani arsa ya da tarla

0|0
    0|0
  • şu anda devletin desteklediği BES sistemi var 100 lirana 25 lira da devlet veriyor uzun vadeli düşünüyorsan başka birşeye ihtiyacın yok 5 yıl sonra bile toplu olarak çok güzel para çekebilirsin.

0|0
    0|0
  • marketin kasasında biriktiriyom ben süper birikiyo

0|0
    0|0
  • yapman gereken tek sey once kafaya birikim yapmak. eger iyi bir beyne sahip olabilirsen ileride biriktirmeden de rahat yasayabilir insan.

0|0
    0|0
  • Bilgisayara elektrik malzemelerine kıyafete faln yaptm

ama hic anlamı yok

0|0
    0|0
  • banka hesabın varsa banka hesabına yatır oda olmadı altın al

0|0
    0|0
  • At yarışlarına yatır parayı, tüyo vereyim Arap atlarına oyna :)

0|0
    0|0
  • ben paramı yemeğe yatırıyorum midemde birikiyo :D

0|0
    0|0
  • altin al, arsa al, ya da ev al. bunlar genelde degerini kaybetmeyen seyler.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• birikim derken ne kadar paradan bahsediyorsun? bence otur hesapla, öyle sadece ufak ufak kenara koyup 10-20 senede bişeye benziycekse hiç uğraşma, harcayıp keyfini sürmeye devam et.

mesela kaç sene para biriktirerek ev alabilirsin?

ayrıca kendi bakımına, giyimine harcadığın para da yatırımdır, para biriktirmek yerine iyi bir koca bulmak çok daha iyidir :) bence parayı kazanmak asıl erkeğin görevi, evlenmeyi düşünüyorsan para biriktirmek yerine iyi bir eş bul. eğer hiç evlenmek istemiyorum diyorsan da dediğim gibi ne kadar zamanda ne kadar para biriktirebilirsin onu hesapla, sonra üç kuruş birikim için boşu boşuna hayatını zehir etme yıllarca.

0|0
    0|0
    • bakımımdan geri kalmam canım. gereksiz harcama yapmak istemiyorum...

• yaptığın harcama seni mutlu ediyorsa gereksiz değildir. bu devirde iyi para biriktiremeyeceksen hiç biriktirmeyip seni mutlu edecek şeylere harcamak daha iyi bence. birikim yaptığında mutlaka yaşam kaliteni düşüreceksin, buna göre değerlendir.

• Altın tabiki gayet iyi şuan.

bende senin gibi düşünüyodum al yığ al yığ snu yok..

D0laplar almıy ve giymediğim kadar şey var ki

Gramla başladım sonra cumhuriyet falan derken baya birikti altına yatırmalısın

0|0
    0|0
    • aynen artık zefk almıyorum alış verişten cok abartm sanırım dikkat etmem gerek

• aynen senin gibi düşünüyorum almanın sonu yokki

3 ay alışveriş yapmadım 3bin5yüztl altın aldım mesela bak nekadar harcıymuşum yazık israf dedim kızdım kendime

• katılıyorum.

• Kendine yatırım yap,zamanın varsa bire kursa git yabancı dil ya da mesleğinle alakalı bir şey olabilir.En iyi yatırım kendine yaptığındır.

0|0
    0|0
  • saçıma yatırım yapıyorum :) benden çok para yiyor :)

0|0
    0|0
  • Annebank 'a yatıyorum paramı , para çekme die bişi yok , para istersen yersin sümsüğü

0|0
    0|0
Yükleniyor...