Sorum bayanlara olacaktır lakin erkeklerinde bilmesinde'de fayda var.

Kız istemeye gidildiğinde veya konakladıgınız yerde bir cafede kahve gelirken; Neden yanında bir bardak su getirilir.

Güncellemeler:
Kahve: Zehir DönemLerde zehirleme olayları fazla oldugundan kahvenin içinde zehir tespit edilemiyor ve o nedenle antioksidan olan su kullanılıyor

Önce kahve yanında bir bardak su ile gelir. daha sonra su alınır yarısına kadar içilir ve ardından kahve içilir sonradan yarım kalan bardaktaki suda içilir kahve zehir iki su arasında kalmış olur.

0|0
84

En İyi Kız Görüşü

• kahve sudan önce içiliyor ağzıdaki kahveden önceki tadın değişmesi bir nevi damağı nötrlemek

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• Tiryakiler kahvenin tadını tam alabilmek için ağzını çalkalarmış.

0|0
    0|0
  • cok ılgınc bır bılgı...

0|0
    0|0
    • evet dün bunu seyahat sırasında bir otobüs dolusu yolcu olarak tartısıp ayrı ayrı cevaplar vermiştik.

• anladım tesekkurler

• ben teşekkür ederim.

• saçma.. su katı değilki arasında kalsın illakı suya karışır zehırde ve anca zehırı hafıfletır o zman.

0|0
    0|0
    • Dedigine bakılırsa süt ila içilmesi gerekiyor ama degil. eger ögrenmek istersen 4. murat zamanında zehirlenmeler fazla oldugundan hekimler suyu buluyor öyle olmasaydı su yerine süt içilirdi bir araştırmanı dilerim.

• Osmanlı zamanında eve misafir geldiğinde kahveyle birlikte su getirilirmiş. Misafir toksa kahveyi alırmış.Açsa suyu. Tabii o zaman hemen sofra kurulurmuş. Böylece çok ince bir nezaketle anlaşılırmış...

0|0
    0|0
    • Yaklaşım güzel ama aradıgım Osmanlı zamanında değil.

• gelen misafir önce suyu içerse aç olduğu anlaşılırmış ve yemek hazırlanırmış.. bende geçen gün öğrenmiştim..

0|0
    0|0
    • evet tarihte 4.Murat zamanında böyle birşey var ama cevap bu degil.

• kahveyi neden götürdüğümüzü biliyoruz suyu da biliyoruz hatta fakat sen cevapları beğenmiyosun..farklı bişeyse söyle biz de öğrenelim. havaya girmeye gerek yok :)

• Kardeşim beni sakın yanlış tanıma amacım hava felan atmak degil. sadece biraz tartışılmasını istiyorum bakalım ortaya ne kadar fikir çıkacak dikkatinide çekerim kimsenin verdigi cevaba yanlış dememişim.

• dişimizde kahve telvesi kalmasın diye b:)

0|0
    0|0
  • Gargara yap diye

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kurukahveci Mehmet Efendi Mahdumları'nın hazırladığı ‘Türk Kahvesinin Hazırlanış Sürecinde Geleneksel Araçlar'' başlıklı broşürde şöyle deniyor:

‘Türk kahvesi sunulurken yanında su verilmesi adettir. İçilen su ağzı kahve lezzetine hazırlar.''

0|0
    0|0
    • Kardeşim bunlarda doğru ama buda degil.

• Başka bir yerde farklı bir yorum görmüştüm. Kahve insanı burar. Burmasının önüne geçmek için kahveden önce 1 bardak su içilmesi uygun olurmuş.

• burar? açıklaması

• diğer yenilen tatları temizleyerek kahvenin aromasini iyice tatmak için.keyf meselesi yanında lokum veya cikolata da olursa ohhh mis :)

gelelim kız istemeye malum tuzlu kahve diye bişey var,konulacak bişey değil hepsini içmek zorunda değilsiniz arkadaşlar bir yudum iceri gibi yapsanizda oluyor :))

0|0
    0|0
  • Çorumlular leblebi yiyince niye üstüne su içer ?

0|0
    0|0
  • kahvenin telvesi boğazda kalır ;D ;D ;D (sen bilmesen de olur )

0|0
    0|0
Yükleniyor...