'Tanrıların Arabaları' kitabı veya belgeseli hakkında yorumlarınız neler?

Kitabı okuyan veya Belgeseli izleyen var mı? Sizin düşünceleriniz neler?

Güncellemeler:
link merak edenler için

1|0
17|30

En İyi Kız Görüşü

• Mağara duvarlarındaki resimleri geçtim biri bana mısır hiyerogliflerindeki uçak figürlerini açıklasın..Soruyu görünce aklıma geldi..:)

Kitapta bazı varsayımlar vardı..Bazen uçuk bile geldi..Fakat genel olarak değerlendirildiğinde okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum..Düşünmeyi tetikliyor bence..

1|2
    3|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Okudum, içindeki bilgiler zamanında ilginç ve tatmin edici. Gerçi çoğu bugün ir şekilde açıklanmış olsa da, özellikle inca ve aztek uygarlıkları, ve bilimsel olasılık hesapları hala bilinmezliğini ve ciddiyetini koruyor. Genel manada giriş olarak ilgilenenlere ve meraklılarına öncülük etmesi açısından başarılı bir eser. Anlatım dilinin basit ve anlaşılır olması, gerçeklik payından çok kopmaması konunun dağılmasını engelliyor, fantastikleşip,komplo teorisine dönmüyor en azından.

1|0
    0|0
  • Erich von Däniken ile konuşma fırsatım olmuştu, çok sevimli, ilgili ve nazik bir bey amca.. Şimdi kendisi başlangıçta inanılmaz çabalarla gerçekten bir ideal uğruna ciddi tehditler ve zorluklara rağmen araştırmalarını tamamlamış bir insan. Buraya kadar tamam. Daha sonrasında bu tür konularla ilgilenenlerin camiasında fırsatçılıkla ve maddiyatçılıkla suçlanmaya başladı. Bu da ne yazık ki doğrudur. İlk başlarda mantık, araştırmacı ve idealist biçimde ilerlerken daha sonra para için kendisinin bile inanmadığı uç zorlama yerlere gitti. Her şeyde olduğu gibi tadında takip edilmesi, araştırmalarından istifade edip daha sonra bırakıp fanatiği olunmaması gereken bir kişidir.

Gelelim kitaplara ve Ancient Aliens belgesellerine.. Ancient Aliens belgeselleri Erich von Däniken'in kitaplarının işte o fırsatçılık ve uç noktada zorlama içermeyen bir devamı niteliğindedir. İzleyin izlettirin ki ufkunuz açılsın.

1|0
    0|0
    • şanslısın dostum bende şahsen tanısmak ısterdım.

• Açıkçası denk geldi bu mesele. Çok alakasız bir yerde ayak üstü.. Zaten konuştuğumuzda ''Merhaba, çok memnun oldum, nasılsınız, yeni projeleriniz var mı, önerileriniz var mı, kendinize iyi bakın, çok memnun oldum'' şeklindeydi.. :)

• tevbe estağfirullah. inanan zındıklar bre tevbe deyin.

2|1
    1|0
  • bilgilierin toplama olduğu bir kitap ve bazı noktalar gerçekten kafa karıştırıcı, ama içindeki olasılık hesabı dış uzayda bir başka yaşam formu olduğuna inandırmaya en yatkın olanı, tanrıların ayak izleri merakın varsa onu daoku.

0|0
    0|0
  • Bilgi içeriği bakımından güzel kitaptı. Hala kitaplığımda durur. Ama bazı kişisel varsayımları,altını çiziyorum varsayımları; çok abartılıydı.Ama okumaya kesinlikle değer.

1|0
    0|0
  • 12. gezegen ve kozmik tohum u da mutlaka okuyun derim... zaten bağlantılı 3 ü de...

1|0
    1|0
  • saçmalık ya başka okuyacak bişey yokmu

2|0
    1|0
  • enteresan

0|0
    0|0
  • neden olmasın. nothing is true everything is permitted

1|0
    0|0
  • Kitabını okumuştum, belgeselinin çekildiğinden haberim olmamıştı onu da izleyeceğim :)

Bir zamanlar çok sardırmıştım uzaylı-ufo işlerine, o zaman kitap da büyüleyici gelmişti tabi. Şimdi çok da ilgimi çekmiyor aslında.

0|0
    0|0
  • Belgeseli yarın izlerim ama 7 ay olmuş soru soralı ona şaşırdım =) Fena hortlamış =Pp

0|0
    0|0
  • erich abi malı götürdü onu hatırlarım zibil gibi kitap satıyordu ben ufakken. Uzaylılar varsa kesin bu idneden telif istemeleri lazım

0|0
    1|0
  • hatırladığım kadarıyla ilginç teorileri vardı insanlar birbirini yok edecek ve afrikada bir kabile tekrar medeniyet kuracaktı galiba.

0|0
    0|0
  • Kitabını okumuştum...ve Kurgu daha ilk sayfakradaki vasatça gibi gösterilen bir varsayım üzerine yapılandırılmış bir kurgu. Okuyuculardan bu ince ve gizli fark edemeyenler din imandan çıkabiliyor... :-)))

1|0
    0|0
  • Bi fırsatını bulup da okuyamadım o kitabı.. Şuan okudugum bitsin bu sefer baslıcam :D

0|0
    0|0
    • bendeki versiyon 1983 yılına ait .. teoeri baslangıcta iyide. yok ışık hızında yolculuk fılan zaman genıselamesı hepsi dogurda adamlar gercekten calısan warp motoru uzerınde calısıyorlar bunlar hala zaman genıselamesı teoerılerı yok gelcekten gelen astronotlar fılan..

• töbestağfirullah :D

1|0
    0|0
  • Böyle bir kitabı okumam Kitabın ismi arızalı bir kere...

2|0
    0|0
  • fantazi...

0|0
    0|0
  • ufolar hakkında bir kitap olduğunu duydum. ufo mufo yoktur. evren de yalnızız. allah özel olarak insanları imtehan için dünya gezegenini yaratmıştır.

0|0
    0|0
  • ben okumadım :D

0|0
    0|0
  • 7 aylık soru nasıl hortlamış

1|0
    0|0
  • merak ediyodum 1 saat 34 dk. yı gördüm kapadım :///

0|0
    0|0
  • farklı bi perspektif sağlar bence.

0|0
    0|0
  • kitabını okudum gayet güzel zevk alarak okudum ve hayal gücümde canladırdım :)

0|0
    0|0
  • ufku genişletmek lazım tabi

0|0
    0|0
  • çok güzel bir belgeseldir

0|0
    0|0
  • Ölü taklidi iyidir.

0|0
    0|0
  • Hayret ! Tanrı ile ilgili diye soruyu şikayet etmemişer.Şaşırdım.

0|0
    2|0
  • Saçma sapan bir kitap, zaman kaybı.

2|1
    0|0
  • Hiç duymadım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Kitabını okudum. Güzel ve ilginç bi' kitaptı. Okunması gerek bence.

Belgeseli de en kısa sürede izlemek için soruyu not defterine ekledim.

1|0
    1|0
  • ya böyle bir soru nasıl günün sorusu olabiliyor? çok daha güzel derin soru soran kardeşlerimiz var bi de dikkat ediyorum hep aynı kişilerin soruları günün sorusu oluyor tamam anladık kayırmacılık var da bu kadar belli etmeyin bari.

2|0
    2|0
    • Ne gibi bir kayırmacılık? Soruda nasıl bir problem var senin için?

• Hiç ilgimi çekmedi açıkcası ...

2|1
    0|1
  • çok seneler önce o isimde bir film seyretmiştim sanki film karamanı benhur gibi geliyor .doğruysa lütfen cevaplatın.

0|0
    0|0
    • Ben-Hur '59 yapımı bir filmdi diye hatırlıyorum. Bu isimde de başka bir filme rastlamadım :/

• hayır 59 dan daha sonra olmalı film renkliydi .isminin tanrıların arabası oldurunu hatırlıyorum.

• annem kitaplarını okumustu ve cok etkilenmişti bana da tavsiye etti çok ilginç bir konusu var diye ama henüz okumak nasip olmadı.

1|0
    0|0
  • O kitabı okumayı çok istiyodum annem boşver napcan dedi hevesimi kırdı :(

0|1
    0|0
    • anneni dinleme derım: )

• hıım ben öyle duymuştum da :) teşekkür ederim.

• yok yok yanlış duymuşsun:)

• Okumayı çok istiyorum fakat henuz vakıt bulup okuyamadım bu sene de okuyamıcam :(

0|0
    0|0
  • ada bak ya tövbe tövbee

1|0
    1|1
  • Okumadım ama merak ettim bakmadan geçmiycem.

0|0
    0|0
  • bmw kullanan tanri nekadanda yakusuklu

0|0
    2|0
  • hic bulasmam :D

1|0
    0|0
  • mükemmel bir kitap...

0|0
    1|0
    • tum serıyı okudum adamo kısıtylı ımkanlarla nerelre gıtmıs ,teorısıne ınanmak zorunda degılız ama adamın ugrasına cok buyuk saygım var!

• aynen, emeğe saygı duymak lazım hakkını vermiş

• Çocukken okumuştum, yani yazmis iste hayallerini

0|0
    0|0
  • Okumayı düşünüyorum

0|0
    1|0
  • hiç kitap okumam ama okucam artık başlıcam ilk bunu mu okusam ki?nasıl neyi anlatıyor

0|0
    0|0
    • Hiç okumadıysan bu oldukça ağır gelir. link kitapla ilgili bilgi alabilirsin buradan

• bizde var bu kitap hiç okumadım valla

0|0
    0|0
Yükleniyor...