Rus edebiyati mi turk edebiyati mi?

Hep rus kizi mi turk kizi mi deniliyor😂vee tabiki bizimkilerde rusu seciyor😂okey ama yaa edebiyatlardan hangisi😂

Güncellemeler:
Arkadaslar nedenini de yazin hani zahmet olacak ama😂

0|0
1417

En İyi Erkek Görüşü

• Rus edebiyatı. Klasikleri çok güzel. Şahsen bir Dostoyevski, bir Tolstoy'u vs. gibi yazarları Türk yazarlardan hiçbirine değişmem. Rus edebiyatı okurken seni kitabın içine alır, o anı yaşatır seni o karakter yapar, onlarla beraber üzülürsün psikolojini bozar darmadağın eder. Derinliği olan kitaplardır. Kitabı okuyunca o dönem Rusya'sının nasıl bir yer olduğunu, yaşam tarzlarını da anlarsın. Türk yazarlarının eserleri'nin çoğu yüzeysel.

Bunu ek görüş olarak yazıyorum; Kızlar konusunda öyle bir tercih yapmıyorum, genelleme yapmazsak sevinirim. Sonuçta edebiyat ve kız konusu farklı şeyler tamamen.

1|0
    0|0
    • Kesinlikle kizlar ve edebiyat farkli seyler 😅ben biraz su ruscu arkadaslara tas atmak istemistim😂

• Hahah😂dogru 😂aslinda icten onlarda o kizlarin onlara bakmicagini biliyorlar ama iste bizi sinir etmek icin bos bos konusuyorlar😂pek turk edebiyati okumadim acikcasi rusedebiyatini seviyorum

• Siz de bakmıyorsunuz, belki kıskanırlarsa bakarlar diyorlar. Bir erkek olarak ben söyleyeyim. Bir iki Türk romanı da okumuştum, ama iyi olsa bile dünya edebiyatı ile karşılaştıramıyorsun. Mesela Yaşar Kemâl da iyidir, ama bana kalırsa ne kadar iyi olursa olsun bir Voltaire veya Toltstoy gibi Dünya çapında tanınmaz. Ama açıkçası sadece Rus klasiklerini okuyorum, modern edebiyatları hakkında bir fikrim yok.

En İyi Kız Görüşü

• rus kızını bilmem ama rus edebiyatı bir harika ama türk edebiyatında da beğendiğim yazar ve romanlar var. orhan pamuk'u, yaşar kemal'i severim. rus edebiyatından ise malum. dostoyevski, maxim gorki, tolstoy, pushkin vs.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 16

• Tartismasiz rus kizi rus sanati rus edebiyati vs vs diye gider, neden mi sanat dediginiz sey bes on yilda ya da 20-30 yilda edinelemez, bana turkiyede 300 yillik bir opera tiyatro sinema binasi gosterebilir misiniz? ya da dunyada adi herkesce bilinen gercek bir sanatci? Rusya turkiye karsilastirmasi uygun olmamis, biz daha alt liglerdeyiz:))

1|0
    0|0
  • Türk birisi tabii ki Türk Edebiyatı, Rus birisi de Rus edebiyatını savunyr. Bunu tarafsız birisine sormak daha iyidir.

1|0
    0|0
    • Sitedeki tarafsizlara soruyorum zaten

• Turk diyenlerin %99 u hani milliyetciligini sergilemek icin diyor

• Rus diyenler de artistlik için diyor. İki Edebiyatın da iyi yazarları vardır, ikisinin de dünyaca ünlü yazarları vardır ve Edebiyat'ın güzelliği kişiye göre değişen bir şey herkesin zevki aynı değil.

• Türk edebiyatının antik bir üstünlüğü var sanki adalet ağaoğlu'lar, Nazım Hikmet'ler, Aziz Nesin'ler, Turgut Uyar'lar ve niceleri kazıtıp bulunmayı bekliyormuş gibi yatıyor çeviri kitapların altında tamam hakkını yemeyelim rus edebiyatı da, İngiliz edebiyatı da muazzam derecede büyük fakat kendi yazarlarını okumamış bir millet için bir şey ifade edeceğini sanmıyorum

1|0
    0|0
    • Gercekten kendi yazarlarini okumuyorlar midir...

• Bizim toplumumuzla ayni gibiler...

• Bahsettiğin şey çevirilerse o tamamen skapos kuramının amacı karşılaması diyebilirim

• türk edebiyatı tabikisi😏

1|0
    0|0
  • Rus tabi ki

1|0
    0|0
  • Rus edebiyatı acayip sıkıcı... bu ikisinin yerine Fransızi tercih ederim

1|0
    0|0
  • O rus buda edebiyatı. Kötü yollara düşmüş edebiyat.

1|0
    0|0
  • Suç ve ceza okudum üstüne kitap okuyamıyorum kddkfk

1|0
    0|0
  • valla bizim de çok sağlam yazarlarımız kitaplarımiz var ama bence soru konusu bile olmaz. Rus edebiyatı. uzun bir süre en iyisi olacak gibi

1|0
    0|0
  • Rus edebiyatı :)

1|0
    0|0
  • Genç ve ileriki yaşlar için Türk edebiyatı ama orta yaş için rus edebiyatı daha etkili bence 😀

1|0
    0|0
  • Gereksiz şovenizm yapmayın Rus edebiyatı elbette

1|0
    0|0
  • Tabiikide Rus sorduğun soruya bak 😊

1|0
    0|0
  • ikisinin de yeri ayrı

1|0
    0|0
  • Rus kızı 😂

1|0
    0|0
    • Rus kelimesinden gerisini okumadin dimi😂aklina da hemen rus kizi geldi tabi😂

• Ya Offf tamam hayallerimi yıktın uçak biletimi iptal etmeye gidiyorum ben

• Kusura kalma😅

• TÜRK tabikide

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• İlgim yok

1|0
    0|0
  • Türk Edebiyati

1|0
    0|0
  • Haha super soru. Ben turk edebiyatini tercih ediyorum. Rus edebiyatinda artik yeni yazarlar tanimiyorum. Diger klasikleri de okudum.

1|0
    0|0
    • Tesekkurler😊rus edebiyatinin yeni yazarlarini bende bilmiyorum daha cok klasikleri kast ederek sordum😊

• benim için ikiside aynı orda tolstoylar dostoyevskiler var e bizde de yaşar kemal orhan kemaller var

1|0
    0|0
  • Rus edebiyatı "Gorki" der susarım

1|0
    0|0
  • ruh edebiyatı

1|0
    0|0
  • Kesinlikle Rus edebiyatı.
    1 yıldır çok nadir başka milletten yazarlar okuyorum diyebilirim

1|0
    0|0