1 ile 2 arasında sonsuz sayı varsa 2 nasıl var olabiliyor?

"Düşün ! Bize, matematik dünyasının kurgusal ve sonsuz olduğu öğretildi. Bunu kabul ederim, 1'den sonra 2 gelir dendi. Bunu da kabul ederim. Ama sonra, 1 ile 2 arasındaki sonsuzluğu düşündüm. Peki o nereye gitti? İrrasyonel sayılar varken bir sayıdan sonra diğer bir tam sayı nasıl gelebilir? Eğer 1'den sonra virgül konursa ve bunun da kıçına sonsuz sayı konabiliyorsa 2 nasıl gelir? İşte! Soru bu! Yanıtsız bir soru. Ve işte matematiğin hatası!
Dolayısıyla matematik yok. Onun üzerine kurulmuş dünya düzeni de yok... Ama ben anlayabilirim. Anlayabilirim bu sorunu. Ve o
zaman ortaya yaklaşık sayılar çıkar. Yani hiçbir sayı tam değildir. Hepsi tama yaklaşır. Ama varamaz. Demektir ki, l,999...9'u bize 2 diye yutturmaya çalışan bir dünyanın çocuklarıyız. Ve dünya aslında tam gibi görünürken, aslında bir irrasyonellik harikası. İşte bunun için hayat yoktur. Olsa dahi o da irrasyoneldir! Yani anlamsızdır. Ne bir başlama nedeni, ne de bir oluş nedeni vardır. Evrende uçuşan kocaman bir irrasyonellik.
1 ile 2 arasında sonsuz sayı varsa 2 nasıl var olabiliyor?#DüşünüyorumOHaldeVarım

4|2

En İyi Kız Görüşü

• Insan da hata yapar o zaman insan da mı yok? Elbette var. Matematiğin var oluşundan beri işleyiş şekli şudur: Önce formül keşfedilir daha sonra hayata nasıl yansıyacağı.
    Sayılar hakkında " Hiçbir sayı tam değildir " yorumunu kısmen kabul ediyorum. Ama felsefik olarak şunu da düşün, bir şey "sonsuzluk" diye isimlendiriliyosa mutlaka içi doludur. Yani biz bu sonsuzluktan hiçbir şey alamasaydık zihnimiz onun algılayamazdı ve sadece boşluk adını verip zihnimizin sustururduk. Matematik de bize bu sonsuzluktan istediğimizi almayı öğretir. Sonsuzluğun içinde 2 sayısı da var ve ben istediğim zaman bu sayıya ulaşabilirim ya da istersem ona yakın bir yerde durabilirim. Bunu hayata çok kolay uygulayabiliriz. Mesela kendimize şu Tarz sorarak " Ben bu sonsuzluktan ne almak istiyorum? Neden istiyorum? Nasıl istiyorum? " bakınız sonsuz soru içerisinden bunları seçtim.

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• hadi ateistler bunu da açıklayın

1|1
    0|0
  • Tebrik ediyorum kanka beynimin içine ettin. Şimdi en çok düşündüğüm 2. şey bu oldu.1. Şey ise İbo'nun mermiye kafa atmasıydı

2|0
    0|0
  • Bence şöyle, 1 ve 2 arasında çok sayı var ama sonsuz değil.
    Bir x sayısı düşünelim, 1<x<2 şu şekilde. x yerine yazabileceğin çok fazla değer var ama x sonsuz olsaydı, 2 de x'den büyük olacağı için sonsuz sayılırdı. Yani arada sonsuz sayı yok. Bence.

1|0
    0|0
  • sen olayı çarpıtmışsın biraz 2ye varamaz falan limit almıyosunki hem tam sayılarda 1le 2 arasında sayı yoktur

1|0
    0|0
  • Ne diyorsun ablacim saat 04:17 olmuş git yat shshdidh

1|0
    0|0
  • Bir boyutlu nesne nasıl iki boyutlu ve sonra üç boyutlu alabilir sorusu ile aynı...

1|0
    0|0
  • hakan gündaymı okuyorsun?

1|0
    0|0
  • Sonsuz sayı var biz o kısma iki deriz. Neden yok demisin neden yoksa niye variz?

1|0
    0|0
  • dediğin ok paradoksuyla aynı mantık. şu an geçerli değil. şu an matematikte sonsuz sayıda terim içeren toplamların sonlu olabileceği kabul ediliyor.

1|0
    0|0
  • ne gerek var kardeş buna

1|0
    0|0
  • Akşam akşam

1|0
    0|0
  • Bu kafayı yaşatacak film, kitap, dizi önerin var mı?

1|0
    0|0
  • Hayal dünyası bilim dünyası

1|0
    0|0
  • Var oluş mantığı dinlemez. Mantık insan işidir.

1|0
    0|0
  • evrenin ve matematiğin sırlarından birisi daha kim bilir ne zaman bileceğiz bunu zaman gösterecek

1|0
    0|0
  • bu kafa. yapisindan bende istiyorum

1|0
    0|0
  • ne kadar saçma düşünüyorsun kendi kendine kuruyorsun veya saçma insanları takip ediyorsun

0|1
    1|1
  • Yok yaa cidden kafamı yormam

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bu kitabi okumuştum gercekten harika bir kitap ara ara sıkıcı ama sonra hic bitmesin istedim. Sonunda ölüm olan bir hayatta mutlu son olamazdı.

1|0
    0|0
  • O zmaam 1 de oluşmaz. Sadece 0 vardır :D

1|0
    0|0
    • Sıvır yoktur 0,000000(bir sürü sıfır)0001 vardır.

• Evet öyle zaten yani aslında sayılar yok

• 0,1,2,... bunlara doğal sayılar diyoruz. O ve 1 arasındaki reel sayıları tek tek hesaplamamıza gerek yok, çünkü sonsuzdur ve sonsuzu hesaplayamayız. O yüzden direkt 1'den 2'ye sıçrıyoruz. :D

• Sonsuz sayısı 1 in virgülünden sonrası için mi geçerli acaba

1|0
    0|0
  • onların sonsuz olduğu yok devirli aslanım onlar yorma kafanı bunlara

1|0
    0|0
  • tam sayı yoksa o dediğin bir ile iki de yok o zaman aralarında 1,9.. diye bir şey var olamaz

1|0
    0|0
  • Çok mantıklı

1|0
    0|0
  • çünkü doyumsuzluk bize daha fazlasını arattırmış milyar yıldır bizde tanrıdan bir parçayız yoktan var etme gücümüz nefsimize yüklenmiş işte öyle

1|0
    0|0
  • çok güzel bir soru sonsuzluk varsa niye sonu var ama matematikte zaten bunu çözmektir

1|0
    0|0
Yükleniyor...